Меню

Чи буде нова хвиля мобілізації в 2021 році?

Війна – це проблема не лише тих регіонів, де вона ведеться. Це серйозна проблема кожного українця. Бойові дії на сході держави торкнулися життя не лише жителів Донбасу, а й жителів усієї країни, бо майже щодня хтось відправляється на війну, а хтось повертається з фронту додому з пораненням, калікою. Час від часу проводиться призовна кампанія, мобілізація. А тому зараз молоді хлопці, офіцери запасу та й всі інші українці не застраховані від участі у кровопролитному протистоянні. Ось чому часто виникають питання з приводу того, чи буде нова хвиля мобілізації в 2021 році та кого забиратимуть на фронт.

Бойові дії на сході дуже сильно лякають звичайних українців, адже вони не знають, чого саме їм чекати найближчим часом. Влада обіцяла, що цей конфлікт буде вирішено якнайшвидше, але цього так і не сталося. Через це, а також недотримання інших обіцянок довіра народу до державної влади кудись зникла. Ніхто не хоче гинути на фронті, а ому громадяни нерідко ухиляються від призовної кампанії та служби в армії. Однак законодавством чітко встановлено, що на передову солдати можуть йти лише за власним бажанням після підписання відповідного контракту.Війна – це проблема

Прийнятий закон про реінтеграцію

Вже декілька років у соціальних мережах та в Інтернеті поширюються чутки з приводу того, що особам чоловічої статі, які є громадянами України та їх вік не перевищує 45 років, буде заборонено виїжджати за кордон. Це буде зроблено саме перед проведенням мобілізації. Їхати у відпустку чи на заробітки може буде лише після оформлення відповідного дозволу у військкоматі. Ті, хто роблять відповідні записи та поширюють ці чутки часто посилаються на слова, які начебто казали представники СБУ. Але самі представники СБУ спростовують ці слова та кажуть, що це маячня, ніякої офіційної інформації з цього приводу немає. Але це не всі останні новини про мобілізацію в Україні.

Читайте також:  Зразок заповнення бюджетного запиту на 2021 рік

Не так давно був ухвалений законопроект «Про реінтеграцію». В ньому на державному рівні було визнано, хто саме є агресором, були описані окуповані території, тощо. Це здебільшого розв’язує руки головнокомандуючому ЗСУ та взагалі всім військовослужбовцям. Законопроект дозволяє встановити комплектування підрозділів на офіційному рівні та зробити його набагато кращим, а також слідкувати за транспортуванням майна, боєприпасів, тощо.

Річ у тім, що агресор злякався прийняття цього законопроекту, а тому серед бойовиків була посіяна паніка. Закон дозволяє у будь-який момент представникам ЗСУ влаштувати масштабний наступ. Оскільки мобілізація в Україні в 2021 році – досить актуальне питання, то солдати та офіцери України також почали роздумувати над тим, що може бути оголошена чергова хвиля загального призову. Особлива увага приділятиметься офіцерам запасу та сержантському складу, точно як під час проведення призовної кампанії. Також цей закон став основою для співпраці у військовому напрямку з іншими країнами та для створення низки інших законопроектів, мета яких полягає у боротьбі з агресією ворога. Але представники державної влади поки не дають офіційних коментарів щодо проведення мобілізації.закон про реінтеграцію

 

Тож коли та як буде відбуватися мобілізація?

Для початку треба згадати, що кілька років тому мова йшла про скасування призовної кампанії, яка поповняла ряди української армії солдатами строкової служби. Армія повинна була повністю перейти на контрактну основу, але цього так і не сталося. Держава перебувала не в тому становищі для впровадження таких змін. Більш того, ніхто не хотів ризикувати своїм життям, а тому було вирішено залишити призов.

Сутність мобілізації полягає у призові великої кількості людей у короткі строки. Але зараз у загальному призові немає потреби, а тому невідомо коли саме та як буде проводитися й коли закінчиться мобілізація. Взагалі мобілізація відбуватиметься лише коли почнуться повномасштабні бойові дії, а цього скоріше за все не буде взагалі.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні 2019

Також великою проблемою є відсутність єдиного реєстру для всіх призовників та військовослужбовців. Цей реєстр тільки починає створюватися. Створення реєстру призведе до того, що зникнуть випадки, коли осіб призиватимуть випадково, повістки приходитимуть двічі, тощо. Більш того, так представники військкомату отримуватимуть інформацію про місцезнаходження призовників та іншу інформацію про них, тож не треба буде вводити якість заборони на виїзд.

Якщо мобілізація все ж відбуватиметься, то кого вона не торкнеться?

Переважна більшість жителів України щиро сподівається на те, що найближчим часом вдасться владнати цей конфлікт мирним шляхом, в результаті чого люди припинять страждати та гинути невинні люди. Отже, якщо мобілізація все ж проводитиметься, то вона не торкнеться студентів та аспірантів, які не втратили відстрочку. Але це далеко не всі громадяни, які не підлягають мобілізації в 2021 році.

Про примусову мобілізацію можуть забути особи, які одружені та мають неповнолітніх дітей. Також призов не стосуватиметься осіб, які самостійно виховують дітей чи опікують родичів з інвалідністю. Також підставою є поганий стан здоров’я. Окрім того, мобілізація обійде стороною таких осіб:

  1. Викладачів та педагогів, які офіційно працюють в навчальних закладах будь-якого рівня.
  2. Лікарі та представники правоохоронних органів, які також офіційно працевлаштовані.
  3. Громадяни, родичі яких загинули під час участі в АТО чи під час служби в армії.
  4. Громадяни, які мобілізувалися під час минулих хвиль.

Чи буде скасована призивна кампанія?

Якщо особливості проведення мобілізації не викликають зайвих питань, то питання з приводу призивної кампанії виникають дуже часто. Відомо, що вона не буде скасовуватися, а буде проводитися й надалі. Це через те, що зараз Україна не в змозі перейти на контракту основу. Солдати, які пройдуть службу, можуть потім йти служити на контрактній основі чи призиватися та йти на фронт. Але не треба призовної кампанії, адже солдати строкової служби згідно з законодавством не можуть брати участь у військових операціях. Це можливе лише за наявності власного бажання, підписання відповідного договору та проходження спеціальної підготовки.мобілізація все ж відбуватиметься

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *