Меню

Чи буде підвищення заробітної плати для мешканців Києва

Протягом багатьох років столиця України утримувала лідерські позиції по багатьох показниках, у тому числі й по середній заробітній платі. Люди з невеликих міст, які розташовані поряд з Києвом їхали працювати у столицю. Та навіть, мешканці обласних центрів мріяли перебратися сюди із-за достойних заробітних плат та великих можливостей. Але у цьому році ситуація змінилась і тому варто поцікавитись, яка середня заробітна плата у Києві у 2022 році перед тим, як зважитися на переїзд.

Зарплати та наявність вакансій

Починаючи з січня 2022 року усі хто бажав працевлаштуватися у Києві могли розраховувати на середній рівень заробітної плати у розмірі майже 20,5 тисяч гривень. На той момент у доларовому еквіваленті це складало 750 доларів. Кажучи прямо, дохід доволі непоганий. Окрім того, за працевлаштування в столиці і був той фактор, що вартість оренди житла знизилась.

pidvyshchennya zarobitnoyi platy1 - Чи буде підвищення заробітної плати для мешканців Києва

Більш того, це була приведена офіційна статистика зарплат в Києві. При її підрахунку не враховувались доходи отримані у конвертах або неофіційно. Якщо брати їх до уваги, то рівень заробітної плати може становити більш ніж 25 тисячі гривень на місяць.

Але вже у наступному місяці ситуація істотно змінилась. У лютому в столиці платили не найбільшу зарплату в Україні. Київ займав лише четверту позицію з цього показника. Лідерство перехопили Львівська, Дніпропетровська та Одеська області. У травні все ж таки столиця повернула до себе лідерські позиції. Зараз середня зарплата становить близько 29 тисячі гривень. Чи буде підвищення заробітної плати для мешканців Києва надалі покаже час. У зв’язку з тим, що багато спеціалістів виїхало за кордон на час військових дій, то можна сподіватися, що саме заробітною платою роботодавці будуть залучати до роботи нових працівників.

Читайте також:  Яким буде підвищення зарплати директора школи у 2021 році в Україні?

Також у столиці пропонують найбільшу кількість вакансій з усіх міст в Україні. У відсотках це становить 35,8% від усіх актуальних вакансій. Другу позицію за цим показником займає Львів, якій пропонує 17.1% вакансій по країні.

Що стосується розміру середньої заробітної плати по Україні, то за прогнозами у 2022 році вона мала би бути на рівні 15,8 тисячі гривень. У 2023 році планували її зростання до 17,4 тисячі гривень, а у 2023 році – до 19,2 тисячі. Але зараз все залежить від економічної ситуації в країні, яка поки залишається дуже складною.

Вакансії в Києві

Відповідно до статистичних даних найбільша кількість вакансій пропонується серед домашнього персоналу. Це становить чверть усіх вакансій столиці. Далі рейтинг вакансій виглядає наступним чином:

  • виробництво — 11,5%;
  • торгівля — 11,4%;
  • транспортні послуги — 6,7%;
  • туризм — 5,6%;
  • охорона — 2,8%.
pidvyshchennya zarobitnoyi platy3 - Чи буде підвищення заробітної плати для мешканців Києва

Щодо середньої заробітної плати штатних працівників за видами діяльності на 2022 рік то тут найбільш оплачуваною є вакансії ТОП-менеджерів та програмістів. Для них рівень середньої оплати праці встановився на 35 тисячах гривень та вище. Так, комп’ютерний інженер може розраховувати на зарплату у 42 тис.грн, прес-секретар — 32 тис.грн. По іншим професіям оплата праці у тисячах гривень складає:

  • домашній персонал — 18,5;
  • сільське господарство — 18,3;
  • компьютерні технології — 24,5;
  • торгівля — 22,0;
  • будівництво — 22,3.
Читайте також:  Яким буде підвищення зарплати прокурорів у 2022 році в Україні?

Однак навіть при таких пропозиціях не кожен може знайти бажану посаду. Уся проблема, що кандидати хочуть отримувати ще більшу зарплату, а пропозицій на ринку праці обмежена кількість. Так, наприклад, в одному з аналітичних журналів було наведено інформацію щодо кількості вакансій та окладах у порівнянні з кількістю резюме та бажаним рівнем оплати праці. Різниця між попитом та пропозицією була разючою. Так, існує 1800 пропозицій на посаду бухгалтера з середнім окладом в 14 тис.грн. Відповідно за кількістю резюме свої послуги готові запропонувати 63 000 спеціалістів. В середньому вони хочуть отримувати 21,5 тис.грн. Займати керівну посаду бажають 29 тисяч кандидатів. Свої знання та досвід вони оцінюють на 35 тисяч гривень у місяць. При цьому ринок праці може запропонувати тільки 360 вакансій з окладом 22 тисячі.

pidvyshchennya zarobitnoyi platy2 - Чи буде підвищення заробітної плати для мешканців Києва

Така тенденція існує майже по кожній посаді. Але це не означає, що потрібно погоджуватись на більш низьку зарплату, аби працювати. Кадрові агентства оброблюють інформацію з резюме та відповідно до неї встановлюють відправну точку зарплати для кожної спеціальності або професії.

Щоб зрозуміти рівень зарплат у столиці та інших містах України, їх потрібно розглядати у порівнянні. Так оплата праці касира у супермаркеті у Києві та Кіровограді може розрізнятися на 1-1,5 тисячі. Щодо зарплати водія таксі, то тут різниця більш суттєва — майже у два рази. Тому перед пошуком роботи у столиці все потрібно добре зважити, бо часто вартість оренди житла забирає усю ту різницю у заробітній платі. Окрім того, якщо додати життя без близьких у чужому місті, то теми для роздумів становиться ще більше. Але кожен вирішує сам для себе, де будувати кар’єру та заробляти гроші. Головне, щоб це було зроблено чесно та законно.

Читайте також:  Повышение зарплаты в 2020 году в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.