Меню

Цивільний процесуальний кодекс України на 2020 рік

За традицією, напередодні нового року, уряд України вніс істотні поправки в законодавство країни, встановивши кардинально відрізняються правила і норми. Особливо сильно змінився цивільний процесуальний кодекс України. Всі зміни неможливо перерахувати в цій короткій статті, тому варто зупинитися на найбільш великих і цікавих поправках.

Цивільний процесуальний кодекс України на 2020 рік

Юридична допомога та представництво в суді виключно адвокатом

Згідно з новим Цивільно-Правовому Кодексу, хто вступив на території України в силу з 15.12.2017, юридичну допомогу в процесах громадянам тепер можуть надавати виключно адвокати.

За статтею шістдесят яку включає новий ЦПК України станом на 2020 рік, виняток становлять незначні суперечки, перелік яких не визначено на законодавчому рівні, тому розібратися з цим може бути непросто:

  • З’ясування трудових відносин.
  • Референдуми.
  • Вибори.

А також, представляти інтереси частково-недієздатних і недієздатних громадян, громадян, які не досягли повноліття, малолітніх, зниклих без вести людей, можуть законні представники, в установленому законом порядку:

  • В особі опікунів.
  • Усиновителів.
  • Батьків.

Для того, щоб внести поправки в Цивільно-Правовий Кодекс, уряду довелося внести зміни в Конституцію України, адже свобода вибору свого представника в суді була конституційним правом громадянина країни, що позначає Конституцію як закон прямої дії (регулюючий норми і свободи громадян і має найвищу силу ).

Після голосування Верховної Ради в червні 2016- го року, поправки були внесені, і тепер в статті 131-2 Конституції України прописана адвокатська монополія на представництво.

За нормами про Перехідних положень Конституції, здійснення нових норми Цивільного-Правового Кодексу про представництво виключно адвокатами, має здійснюватися у судових інстанціях, органах державної влади.

Так як чинний ЦПК України 2020 не має зворотної дії, тобто не може застосовуватися щодо делопроизводств, розпочатих до набрання чинності законом, у всіх виробництвах, що почалися до червня 2016- го року, до внесення змін до Конституції, будуть діяти закони, що існували до цього, і до винесення вироків не зможуть бути оскаржені.

Читайте також:  Каталог періодичних видань на 2021 рік від Укрпошти

Ті ж з громадян, хто не бажає або не має можливості отримати представництво в особі адвоката, можуть представляти себе самі, але при відсутності належної підкутості в юридичних аспектах, це рішення може вплинути на якість захисту інтересів.

чинний ЦПК

Передача справи з одного суду до іншого: нові правила

За новими нормами Цивільно-Правового Кодексу України, а якщо бути точніше, згідно зі статтею сто вісімдесят п’ять ЦПК, яка регулює повернення або залишення заяв, то, що справа не підсудна, не є підставою для повернення, щоб заявник самостійно передав справу туди, куди потрібно.

Якщо справа територіально не відноситься до підсудності одного суду, саме цей суд зобов’язаний передати його туди, де заяву буде прийнято до розгляду. Цим законодавство убезпечило заявників, зміцнивши в Кодексі положення про те, що справа повинна бути розпочато і регулювати це прямий обов’язок суду.

В цілому встановлено, що весь процес повинен займати не більше п’яти днів, як при оскарженні (в цьому випадку через п’ять днів після того, як скарга не була задоволена), так і без нього.

Нові вимоги до позовної заяви


За статтею сто сімдесят п’ять Цивільно-Правового Кодексу в новій редакції, крім вимог старої редакції, вже добре відомих, при подачі заяви, позивач повинен вказати всі наявні відомості про досудових врегулюваннях, чи проводилися вони, особливо, якщо досудове врегулювання в конкретному випадку обов’язково. Крім цього, до позову повинні бути додані копії доказів, в письмовому або електронному вигляді.

 Повинна бути розрахована приблизна сума витрат, які понесе позивач під час судового процесу та розгляду позову, щоб принятии коментований ЦПК України станом на 2020 рік.

Читайте також:  Публічна Кадастрова карта України 2022 року

А також позивач повинен підтвердити, що поданий позов – єдиний, і раніше позови на тих же підставах до тій самій особі не подавались.

Суди, приймаючи нові вказівки «дослівно», вказують позивачам на недоліки і неточності в їх заявах, попутно гальмуючи або відкладаючи справу до тих пір, поки заявник не виправить позов по всіх рекомендацій новій редакції Кодексу.

відповідальність злісних неплатників

Іскі- “клони”


У попередньому пункті вже було зазначено, що при подачі позову, заявник зобов’язаний підтвердити, що більше позовів на тих же умовах до того ж відповідача в даний суд не подавав.

І, якщо треба було врегулювання, значить проблема існує, і позивачі зловживають своїм правом на захист інтересів, подаючи знову і знову абсолютно аналогічні позови.

Якщо діловодство за позовом вже розпочато, то позивачеві просто відмовлять у відкритті провадження.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *