Меню

Дата католицької Паски 2021 року

Великдень вважається одним з найвеличніших свят. Християни святкують його не лише в Україні, а й по всьому світу. Це визначна подія як для католиків, так і для православних. Сутність події полягає у чудесному воскресінні Ісуса Христа, що є своєрідним символом перемоги життя над смертю. Саме в цей день усе світле торжествує над темрявою, а люди згадують про чудо та усі діяння Ісуса, які були спрямовані саме на спасіння людства. Треба знати, що християн та католики святкують Паску в різні дні, а тому треба обов’язково розібратися в тому, коли буде Католицька Паска в 2021 році, щоб випадково не помилитися датою.Великдень вважається одним з найвеличніших свят

Важливість цього святкування

Насправді це особлива подія, до якої долучаються навіть ті люди, які майже не вірять в Бога. Річ у тім, що саме в день Паски люди відчувають найтепліші емоції та дарують їх всьому своєму оточенню. Тож це гарна нагода щоб провести трохи часу в родинному колі та виразити слова подяки та любові своїм близьким. Протягом дня кожен вірянин може відвідати церкву й помолитися, попрохати прощення й порятунку. Також є декілька особливих великодніх страв та традицій. Господині обов’язково накривають пишний стіл, за яким згодом збирається уся родина. Паска, крашанки й різні м’ясні страви – це головні атрибути святкування. Варто знати, що саме святом Паски завершується довгий Великодній піст, під час якого люди очищають свою душу та тіло. По завершенню цього посту нарешті можна насолодитися усіма тими стравами, що знаходилися під забороною протягом цього тривалого часу.

Тож на яке саме число припадає Католицька Паска?

Традиційно дата католицької Паски 2021 року припадає на останній день тижня – неділю. Інакше бути не може, бо це свято особливо тим, що його дата змінюється кожного року, але день тижня, коли відбувається святкування, завжди незмінний

Не знаючи певних тонкощів буває дуже важко розрахувати та визначити точну дату, коли усі католики святкуватимуть чудесне воскресіння Сина Божого. Для цього треба знати певні нюанси та особливості сонячного й місячного календарів, за допомогою яких віряни й визначають цю важливу дату. Саме тому рекомендується просто купити собі церковний календар. Це можна зробити в самій церкві чи у якійсь крамничці. Календар також можна відшукати в мережі Інтернет та завантажити його. Це дозволить легко орієнтуватися в тому, коли буде те чи інше святкування. Саме в календарі можна відшукати інформацію про те, що Католицька Паска в 2021 році буде 4 квітня.

Читайте також:  Дата проведення дня Сім'ї в Україні у 2022 році

Як вже згадувалося раніше, католики та православні святкують цю важливу подію в різні дати. Православна Паска буде аж 28 квітня. Часто виникають питання з приводу цієї цікавої відмінності. Відповідь на це питання криється у різниці між юліанським та григоріанським календарями. Саме через використання цих двох календарів й з’явилася така різниця у датах, яка зберігається ще й досі. Однак іноді буває так, що день святкування для цих двох вірувань співпадає, як було у 2017 році.Важливість цього святкування

Деякі особливості святкування

Варто знати, що існують свої особливі традиції святкування Католицької Паски, які схожі на православні традиції та водночас відрізняються від них. Для прикладу можна просто взяти головні атрибути цього святкування. В обох випадках цими атрибутами є крашанки та паски. Однак представники православної церкви вважають головним символом саме паску, а от католики виносять на передній план саме крашанки. Більш того, в різних країнах та навіть регіонах, незалежно від вірування, люди по-різному розфарбовують яйця, зображаючи на них усі свої національні традиції та особливості.

Також у католиків є свій особливий символ – великодній кролик. Існує багато вірувань та легенд його походження. Вважається, що кролик приходить до кожної домівки, де проживають представники католицької віри. Він розкладає в хатинках різнокольорові яйця у спеціальні святкові кошики та приносить разом з собою щастя й радість.

Також у католиків є своя традиційна гра для діточок. Вона полягає в тому, що по певній території розкидають крашанки, які потім ховаються казковим великоднім кроликом. Дітлахи повинні відшукати якомога більше яєць. Виграє той, хто найшвидше назбирає повну корзинку. Це дуже давня й традиційна гра, яку дуже сильно полюбляють дітки та з радістю беруть в ній участь.

Читайте також:  Державні свята 2022 року в Україні

Як проходять богослужіння в цей день?

Взагалі Паска Католицька розпочинається саме з головної процесії – особливого богослужіння. Воно розпочинається за декілька днів, а саме у Великий четвер. Богослужіння проводяться до настання самого святкування. Це робиться для того, щоб віряни могли цілком підготуватися до цієї події та згадали про її важливість, усі діяння, що були скоєні Ісусом Христом та його страшні муки й чудесне воскресіння.

Субота перед настанням Великодня є дуже особливою. Саме в цей день ввечері проводиться Літургія Світла. Це особлива процесія, яка супроводжується встановленням великої ватри по містах та селах, а також запаленням великої свічки. Ця подія є дуже важливою для католиків та носить символічний характер. Під час процесії священик повинен взяти у руки свічку та пронести її до певного місця в храмі, наспівуючи особливу молитву, присвячену чудесному воскресінню Христа. Ця свічка залишається в храмі та горить протягом наступних днів. Саме від неї католики запалюють свої маленькі свічки, які потім забирають додому.

Однак на цьому велична процесія не закінчується. Католицька Паска в 2021 році в Україні традиційно буде супроводжуватися ще кількома Літургіями. Спочатку буде Літургія Слова, а потім славетна Літургія Хрещення. Варто знати, що згідно з давніми католицькими віруваннями треба проводити обряд хрещення дорослих. Це дуже урочиста та почесна подія, на яку згоджується далеко не кожен. Однак вважається, що та людина, яка пройшла обряд в такому віці, обов’язково наповнить своє життя щастям й радістю, не знатиме смутку й горя та обов’язково потрапить до раю. Коли в храмі закінчується процесія, віряни виходять на хресну ходу. Потім вони повертаються до себе додому та сідають за святковий стіл.

Читайте також:  Свята в 2022 році в Украіні на кожний місяць

Трапеза у великому родинному колі також є традиційною. На стіл подаються не тільки великодні, а й звичайні страви. Усе повинно подаватися на найкращому посуді, що тільки є. домівку треба прикрашати великодніми атрибутами. Серед обов’язкових страв треба виділити саме розмальовані яйця, паска, різні солодощі, випічку та м’ясні страви. Варто знати, що дата Католицької Паски 2021 року в Польщі нічим не відрізняється від українського святкування. Дата святкування є єдиною для кожного католика, незалежно від місця проживання.Як проходять богослужіння в цей день

Про що ще варто знати

Під час святкування цієї події немає ніяких обмежень. Дозволяється їсти усе, що хочеться. Але робити це треба лише після святкового богослужіння. Обмеження є під час Великоднього посту, який встановлюється напередодні святкування. Саме піст допомагає людям очиститися фізично й духовно та підготувати свою душу до такої знаменної події. Під час Паски заведено пробачати близьких та рідних, а також молитися, щоб стати ближчим до Бога. Однак не дозволяється відвідувати могили померлих, бо це може накликати біду, оскільки не відповідає церковним догмам.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *