Меню

Дата проведення дня Довкілля в Україні у 2021 році

Реальність така, що жителі України та багатьох інших країн майже не звертають увагу на все те, що їх оточує. Саме тому природа поступово гине. Людство просто не цікавиться важливими екологічними проблемами, які виникли в результаті діяльності самих людей. Майже щодня великі підприємства навмисно викидають величезні купи сміття у річки, а браконьєри знищують тварин, які є вимираючими. Усе це веде до поступової загибелі планети та усього живого. Задля привернення уваги українців до проблеми забруднення було створено день Довкілля. Небайдужі жителі країни цікавляться, коли буде день Довкілля в Україні та до яких заходів можна долучитися в цей день.Дата проведення дня Довкілля в Україні

Яка ситуація з довкіллям в Україні?

В Україні є щонайменше десять актуальних екологічних проблем. Почати варто з катастрофи, що сталася на Чорнобильській АЕС. Ті величезні викиди радіації в атмосферу мали жахливий вплив не тільки на саму природу, а й на кожного жителя України. Наступна проблема полягає у великих викидах шкідливих речовин в атмосферу. Згідно зі статистичними даними, об’єм шкідливих викидів досягає шести мільйонів. Це призводить до поступового забруднення повітря та руйнування озонового шару планети. Поки що ця проблема не набула серйозних обертів, але вже зараз в деяких містах можна спостерігати набридливий смог та постійно сіре небо.

В Україні відбувається розвиток промисловості. Зі збільшенням кількості підприємств збільшується й кількість сміття, яке потім викидається на звалища чи кудись у поле, річку. Все це має негативний вплив на усі живі організми, рослини та особливо на воду. Що стосується води, то вона є дуже забрудненою. Українці нерідко використовуються забруднену воду під час своєї життєдіяльності, від чого їх стан здоров’я поступово погіршується, виникають нові патології та навіть мутації.

Читайте також:  Вертикальная опалубка: применение, виды, преимущества

Це лише низка проблем. Також в Україні відбувається масова вирубка лісів, а більшість автомобілів, що пересуваються дорогами, не відповідають сучасним екологічним стандартам. Також відомі випадки, коли відбувалися викиди радіоактивних речовин у моря. Усе це заподіює велику шкоду природному середовищу. Щоб хоч трохи виправити ситуацію й був створений день Довкілля. Взагалі дата проведення дня Довкілля в Україні у 2021 році встановлюється таким чином, щоб кожен охочий міг долучитися до заходів в цей день та трохи подбати про природу.

Коли буде це свято?

Взагалі це свято було встановлено вже досить давно, а саме у 1998 році. Цікаво те, що святкування має непостійну дату, яка щороку є різною. День Довкілля святкується кожну третю суботу квітня. Цього разу це буде 20 квітня. Взагалі до цієї події долучаються не лише охочі, а й навіть дітлахи й студенти, представники відомих корпорацій, тощо. Саме так люди показують, що вони не байдужі до проблем сьогодення та намагаються зробити хоча б маленький вклад задля їх вирішення.

Заходи на день Довкілля спрямовані на очищення природного середовища від сміття та покращення екології України. Саме тому українці традиційно займаються:

  1. Очищенням річок, озер та струмків від сміття, вивозом пластику.
  2. Озелененням міст шляхом висадки молодих дерев, кущів. Таке озеленення відбувається не лише десь в лісах, а й навіть у двориках та на вулицях посеред міст.
  3. Очищенням заповідних зон, їх захистом, тощо.

В цей день організації, підприємства, школи, вищі навчальні заклади, міські радий не тільки проводять традиційний суботник. Його сенс полягає в тому, що люди виходять на вулиці та прибирають ділянки навколо своїх будинків чи місць роботи.

Читайте також:  День автомобіліста в Україні в 2021 році

На додачу в цей день проводяться різні інформування та додаткові освітні заходи, які покликані привернути увагу українців до важливих екологічних проблем сьогодення. Їх організатори вірять, що обізнаність сприяє вирішенню проблем та зміні ставлення людства до природи.забруднення повітря, водних ресурсів

Важлива статистика

Недостатньо просто знати, якого числа дня Довкілля в Україні та що треба в цей день робити. Одні відвідини традиційного суботника не допоможуть у вирішенні нагальних проблем. Згідно зі статистичними даними, кожен третій українець щодня викидає сміття на узбіччях, в лісах, тощо. Саме тому очищення довкілля та покращення екологічного стану починається окремо з кожної людини. Не треба просто брати й викидати на газон навіть маленький поліетиленовий пакетик, вважаючи що в цьому немає нічого страшного. Навіть такі дії можуть нанести непоправну шкоду. Те саме стосується й забруднення повітря, водних ресурсів, тощо.

Загалом усі заходи та традиції святкування дня Довкілля 2021 в Україні будуть спрямовані на те, щоб кожен житель країни почав свідомо ставитися до екологічних проблем держави та почав сприяти їх швидкому рішенню. Тільки в таких умовах можливі позитивні зрушення та поступові зміни на краще.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *