Меню

Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2021 році

Одним із найбільш дискусійних питань, котрі вже протягом останніх п’яти років активно обговорюються в українському суспільстві, є те, чи буде взагалі відзначатись одне із найулюбленіших свят ветеранів Великої Вітчизняної і, якщо так, тоді якого числа день Перемоги в Україні.

Короткий витяг з історії

Як відомо кожному українцю ще із шкільної парти, Велика Вітчизняна розпочалась в 1939-му році. Забравши мільйони життів, покалічивши незчисленну кількість людей, кривава боротьба врешті припинилась. В французькому містечку Реймсі німецька сторона ще 7-го травня підписала протокол про капітуляцію своєї сторони. Сторона союзних військ капітуляцію прийняла на наступний день. Було домовлено про повне припинення вогню починаючи з 23:00 8-го травня. Таким чином для усіх країн Західної Європи війна припинилась 8-го числа, а тому вони і відзначають свято перемоги в цю дату. Московський час порівняно з центральноєвропейським поспішає. Повне припинення вогню відбулось вже коли в СРСРС було 9-те число, 00:19. Таким чином, відповідаючи на питання коли буде день Перемоги в Україні, варто відповісти: 9- го травня. Дата є незмінною ще з 1945-го року.одне із найулюбленіших свят ветеранів Великої Вітчизняної

День перемоги в Україні

Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2021 році, як і в попередні роки, залишається незмінною.

Приймаючи пакет законів про декомунізацію, ВР тільки в квітні 2015-го року також прийняла закон про увічнення дня перемоги над нацизмом у Другій світовій. Тобто український парламент відмовився від використання терміну «Вітчизняна війна», тим самим визнаючи великий вклад в перемогу інших народів.

Хоча  чимало радянських свят (23 лютого, 8 березня, 2 травня) вже взагалі не святкуються в Україні, День перемоги над нацизмом все ще відзначається на державному рівні. Саме тому кожного року9-те число є офіційним вихідним, і, якщо випадає на щотижневі вихідні (субота чи неділя), тоді переноситься на понеділок.

Читайте також:  Католицький календар на 2022 рік в Україні

Варто вказати, що відсоток тих громадян, котрі не вважають День Перемоги якимось важливим святом, з кожним роком все більше зростає. Відповідно до останнього опитування, що проводилось в 2018-му році, 82% українських громадян вважають 9-те травня важливим святом. 18%, відповідно, від цього відмовляються.Символи свята

Символи свята

В радянські часи ветерани Другої світової використовували так звані георгієвські стрічки – невеличкого шматка тканини, що зафарбований двома помаранчевими та трьома чорними кольорами. До кінця не зрозуміло чому саме прихильники соціалізму та комунізму використовують символ нагороди найсміливіших військових білої гвардії.

В Україні від такого символу давно відмовились і використовують визнаний у світі символ – червоний мак. Чорна серединка квітка символізує автоматну кулю, а червоні пелюстки квітки – криваву рану.

Такі штучні маки, відповідно до традиції святкування дня Перемоги 2021 в Україні, потрібно причіплювати на грудях.

Як відзначають?

Незалежно від того, що Друга світова війна вже давно завершилась, на переконання багатьох істориків та політиків, Україна не повинна забувати про цю страшну війну, адже втрати нашої країни були особливо великими. За різними підрахунками (здійсненими і вітчизняними, і зарубіжними істориками та аналітиками) фактично кожен п’ятий українець загинув  внаслідок цієї війни. Майже 700 міст та 28 тис. сіл було повністю зруйновано (40% від загальних втрат СРСРС), 285 млрд. рублів втрачено (40% від загальних фінансових фтрат через війну всього Союзу), 7,5 млн. людей вбито, закатовано (40-44% від загальних втрат Союзу).

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у січні 2022 року в Україні

Відтак, відзначення дня пам’яті (як все частіше називають 9-те травня в Україні) завжди розпочинається за молитви за тих, хто поклав своє життя за визволення світу від нацизму.

Керівники держави та адміністрацій щорічно вітають ветеранів Другої світової та дякують їм за порятунок.

В деяких містах проводять і спеціальні заходи на святкування Дня Перемоги. Як правило, це концерти, публічні обговорення тих подій, покладання квітів до могил невідомих солдатів.

Щорічно свій святковий концерт ветеранам дарує телеканал «Інтер». Інколи відтворюють хід якогось бою (по типу перфоменсу), варять традиційні солдатські страви.

Враховуючи складну ситуацію на Сході країни та анексію Криму, не можуть українці не згадати і про теперішніх Героїв, котрі так само, як і колись їхні прадіди, мужньо боронять нашу країну від зовнішнього нападника.Друга світова війна вже давно завершилась

Чи буде перенесення святкувань на іншу дату?

Враховуючи політизацію 9-го травня та щорічні політичні та маркетингові трюки РФ, українці все більше схиляються до думки, що від спільного відзначення цього свята варто відмовитись. Хоча в 2021-му році день перемоги над нацизмом буде все ж таки святкуватись 9-го числа, ймовірніше за все, вже через 2-3 роки українці стануть в цьому плані солідарними із усіма західними країнами і союзниками у війні та почнуть відзначати цей день 8-го травня.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.