Меню

Дата проведення дня Подяки в Україні у 2021 році

День Подяки є дуже важливою подією для багатьох країн.  Це незвичайне та пишне святкування свою особливу історію та традиції. Однак в Україні на його почали святкувати не так давно. Саме в 2017 році День Подяки набув Всеукраїнського формату. Оскільки традиції святкування лише починають поширюватися, багато хто не знає, якого числа день Подяки в Україні та що взагалі в цей день треба робити.День Подяки є дуже важливою подією для багатьох країн

Як виникло це святкування?

Існує багато легенд та переказів про те, як саме виник День Подяки. Згідно з переказами, свято було влаштоване на честь першого зібраного пілігримами врожаю після того, як вони прибули до Нового Світу. Їм довелося пережити довгу зиму в голоді та холоді, але вижили вони лише завдяки індіанцям. Корінне населення допомогло пілігримам, а ті вирішили влаштувати пишне триденне святкування з молитвами подяки Богові й бенкетом. З того часу День Подяки став справжньою традицією й поступово його починають святкувати й інші країни.

Традиція перекочувала й до України. Тут був й свій аналог Дня Подяки – Свято жнив. Але з часом про нього усі забули, хоч представники церков неодноразово виступали з пропозицією відновити святкування. Отже, ця важлива подія довгий час святкувалася не офіційно. На головних площах міст можна було спостерігати різні дійства, паради та маскаради, бенкети. Так було до 17 вересня 2017 року, коли відбувся Всеукраїнський День Подяки. Влада влаштувала пишне свято на Хрещатику, а з того часу це свято набуло особливого значення для українців. Величезна кількість жителів Києва забралися разом в центрі міста щоб подякувати Богові за дари та врожай й щоб помолитися за мир.

Одразу в очі впадає те, що дата проведення Дня Подяки в Україні у 2021 році не така, як в Америці чи Канаді. У американців святкування встановлене на четвертний четвер листопада. А канадці звикли святкувати цю подію другого понеділка жовтня. Не дивлячись на відмінності між датами, традиції залишаються такими самими.Як виникло це святкування

Біблійне підґрунтя

Знаючи про те, коли буде день Подяки в Україні, також варто згадати про біблійне підґрунтя цього святкування. Як відомо, ця подія бере свій початок дуже давно, ще понад три з половиною тисячі років тому. Саме тоді християни передавали з уст в уста заповіді Божі, в яких йшлося про те, що люди повинні не забувати про вдячність. Люд повинен шанувати Господа та дякувати йому за все майно й добробут. У вдячності криється запорука благословення та вона являє собою справжній дух перемоги та добробуту.

Читайте також:  Книги-ювіляри 2018 року

Традиції святкування

Існує дуже багато різних традицій святкування Дня Подяки. Одна з них – це пишний бенкет. За святковим столом повинна зібратися уся родина, після чого читається молитва та усі присутні дякують Богові за дари та усю їжу, що є на столі. Зараз пишним святковим столом нікого не здивуєш, але в давнину деякі види продуктів були дефіцитними, а людям доводилося голодувати.

В Америці День Подяки завершує період збору врожаю, після чого розпочинаються зимові свята. На цю подію не заведено жаліти кошти, а тому люди купують в магазинах дуже багато їжі. Деякі супермаркети навіть роблять спеціальні знижки. Однак є один найголовніший символ цього свята – індичка. На святковому столі обов’язково повинна бути запечена індичка, залита журавлиним соком. Також господині традиційно готують гарбузові пироги. Україна не є винятком, а тому тут теж на столі обов’язково повинна бути індичка.

Деякі країни також влаштовують змагання, де люди демонструють власноруч вирощені гарбузи. Звісно, перемагає найбільший гарбуз. Однак пироги з гарбуза дозволяється заміняти іншими видами пирогів чи фруктовим асорті.

Існує ще одна дуже цікава традиція, пов’язана з індичкою. Вона називається «Помилування індички». Традиція була заснована Гарі Труменом, одним з багатьох президентів Америки. Він казав про те, що щороку гине забагато цих птахів, а тому одного разу індики можуть зникнути з лиця Землі. Гарі Трумен не хотів цього допускати, а тому закликав люд помилувати птахів. Тож тепер щороку традиційно зачитується указ про помилування птаха, після чого він відправляється до найближчого зоопарку.цікава традиція, пов’язана з індичкою

Як українців долучаються до святкування?

Треба розуміти, що традиції святкування дня Подяки 2021 в Україні лише впроваджуються та розвиваються, набувають свого унікального вигляду та значення. Влада пропонує щороку влаштовувати масові святкування на Хрещатику та головних площах міст, влаштовувати концерти та конкурси, бенкети. Взагалі ця визначна подія нагадує, наскільки важливо бути небайдужим. Саме тому в Україні влаштовуються різні благодійні акції, які мають мету долучити якомога більше людей до вирішення актуальних проблем суспільства. Саме тому в цей день деінде можна зустріти волонтерів, які роздають одяг та їжу, а також привозять іграшки до дитячих будинків.Як українців долучаються до святкування

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *