Меню

Дата проведення дня Сім’ї в Україні у 2022 році

Родина – найдорожче, що є у людини. Родина – це любов, підтримка, довіра, сила, щастя, радість та надія. Важко уявити життя без близької людини поруч, того, з ким можна ділити щасливі та сумні моменти. І не має значення, скільки людині років, де вона працює, який у неї статус чи положення… кожному хочеться ніжності та родинного тепла. Українці завжди з особливим трепетом ставилися до всього, що стосується родинних, тому не є дивним, що багатьох цікавить, якого числа день Сім’ї в Україні 2022.

У нинішньому році, як і в попередні роки, це свято відзначається 8 липня. В Україні офіційно відзначати день родини стали лише кілька років тому. А саме – у 2012 році було підписано Указ про святкування даної дати. Незважаючи на такий молодий вік, день Сім’ї відзначається досить масштабно та цікаво. Більшість українців прагнуть цього дня зібратися всією родиною, бути поряд, разом провести час, відклавши усі справи, клопоти і забувши про проблеми. Повністю назва свята звучить, як Український день родини.Родина – найдорожче, що є у людини

Особливості відзначення

Як же проводять українці це сімейне свято? Мабуть, головне бажання цього дня – бути разом,  у сімейному колі, попри всі справи і непорозуміння. У наш бурхливий час, коли всі часто бувають заклопотані і чимось незадоволені, буває дуже важко виділити навіть декілька хвилин на спілкування із найближчими. Звичайно, потрібно приділяти увагу рідним – другим половинкам, дітям, батькам, і такий офіційний день родини – прекрасний привід згадати про найважливіше у житті.

Традиції святкування дня Сім’ї в Україні ще тільки формуються, проте кожного року поповнюються все новими та новими особливостями відзначення. Часто члени родини самостійно обирають, як би хотіли провести цей день. Це залежить від вподобань: хтось полюбляє відпочинок на природі (на річці або озері, біля вогнища, в лісі ,в горах), комусь подобається проводити час у місті (погуляти в парку, побувати на атракціонах, поїхати в зоопарк, сходити в драматичний театр на цікаву виставу чи в кінотеатр), ще для когось – найкращий відпочинок – просто побути вдома ( пограти в настільні ігри, поговорити, подивитися цікаве кіно).

Багато в чому вибір відпочинку залежить від того, чи є в родині діти. Адже, вибираючи спосіб проведення цього свята, слід враховувати вподобання всіх – від малого до великого. Так, маленькі дітки обов’язково захочуть в парк на каруселі або на ігровий майданчик. Радує і те, що цього дня – 8 липня – не лише самі родини вибирають, як би цікаво провести свято, але й на місцевому рівні придумується і організовується велика кількість цікавих розважальних та пізнавальних заходів.Родина – це любов, підтримка, довіра, сила, щастя

Читайте також:  Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2022 році?

У великих та малих містах та навіть селах відбуваються:

  • різноманітні квести, естафети, в яких можна взяти участь всією родиною (позмагатись на силу, витривалість, швидкість);
  • конкурси малюнку на асфальті (діти різного віку малюють свої уявлення та мрії про родину);
  • виставки (роботи учнів художніх шкіл, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва);
  • відвідування дитячих будинків (в День родини представники влади, благодійних організацій, волонтери і просто бажаючі допомогти відвідують діток, що опинилися в інтернаті, дарують їм подарунки та різні необхідні речі);
  • навідування будинків для перестарілих (цього дня потребують уваги також і люди, що на старості років залишилися самотніми і опинилися в подібних закладах).

Традиції святкування дня Сім’ї 2022 в Україні включають в себе і патріотичне спрямування свята. Адже родина у широкому значенні – це весь народ, держава, це нагадування про своє походження, про свій рід, про звичаї та традиції, що передаються від діда-прадіда до молодого покоління і не втрачають своєї актуальності навіть сьогодні. Не дарма багато сімей у цей день вбираються у вишиванки, підкреслюючи не лише єдність родинну, але й зв’язок із минувшиною, із багатовіковими традиціями.

Не обходиться і без святкової програми. На жителів міст і селищ очікують і концерти за участю місцевих виконавців, де можна послухати цікаві сучасні і не тільки пісні, подивитися виступи танцювальних колективів, послухати слова привітання зі святом від відомих людей (представників місцевої влади, артистів тощо).

Читайте також:  День защиты детей в Украине в 2021 году

Свою роль в проведення дня Сім’ї в Україні вносять і бібліотеки. Вони не тільки прекрасне місце для читання, ознайомлення з новою літературою, але активні учасники різноманітних державних свят. На День родини у бібліотеках проводяться тематичні заходи на тему сім’ї, сімейних стосунків – виставки літератури (психологічної, довідкової, художньої). Крім того, стало популярним організовувати цікаві заходи з відомими людьми, психологами. На таких зустрічах обговорюються найбільш актуальні проблеми, що виникають у родині, а також шляхи їх вирішення. Подібні діалоги потрібні як молодим парам, що тільки створили сім’ю або планують її створити, так і тим, хто вже має певний досвід сімейного життя.

Дві дати відзначення Дня родини

Часто у календарі можна зустріти дві дати святкування цього дня. Чому так? Мова йде про Український день родини (8 липня) і Міжнародний день сім’ї, що відзначається 15 травня. На міжнародному рівні це свято вирішили відзначати для того, щоб звернути увагу суспільства на стосунки у родинах, на можливі проблеми і конфлікти, на неповні та неблагополучні сім’ї, підкреслити важливість інституту родини, як основи будь-якого суспільства. Не має значення, якого  числа святкувати, коли буде День сім’ї в Україні 2022, адже головне при цьому – бути разом, об’єднатися, забути про образи та непорозуміння.

Дане свято сповнює душі як дорослих, так і дітей світлом та радістю. Це прекрасний шанс для того, щоб просто повеселитися, хоча б на трохи забувши по турботи та постійні важливі справи, знову відчути себе дитиною. Не так важливо, яка дата проведення Дня сім’ї в Україні у 2022 році, головне при цьому – щирість, відвертість, ніжність, бажання обійняти найрідніших. Це навіть шанс помиритися, простити образи і почати все з нового листа.Дане свято сповнює душі як дорослих, так і дітей світлом та радістю

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *