Меню

Дата проведення дня вишиванки в Україні у 2021 році

Майже кожен народ світу має свої унікальні та оригінальні традиції. Вишиванка – це традиційний одяг українців. За свідченнями істориків ще скіфи, які проживали на території України у 8 ст. до н.е.-4 ст. н. е, прикрашали свій одяг елементами вишиванки. На даний момент день вишиванки – це не офіційне свято, його почали святкувати не так давно. Але все-таки святкувати його потрібно всім, адже воно сприяє єдності та культурному збагаченню сильного українського народу. Для цього потрібно знати коли буде день вишиванки в Україні.Вишиванка - це традиційний одяг українців

Історія свята

Святкувати день вишиванки почали з 2006 року. Розпочалось все з того, що студентка Чернівецького національного університету висловила свою пропозицію на рахунок святкування Міжнародного дня вишиванок. Його святкують на третьому тижні травня, точної дати немає. У 2006 році вищезгадана студентка разом зі своїми одногрупниками та викладачами вбрались у традиційні українські сорочки. З наступного року до участі у святі приєднались ще більше охочих, серед яких було багато учнів та студентів. На початковому етапі свято відзначалось лише в межах цього університету, трохи пізніше його стали святкувати й вшановувати у всіх навчальних закладах України. Свято стало національним.Святкувати день вишиванки почали з 2006 року

Як святкується свято

З кожним роком з’являються все нові ідеї святкування цього свята. В цей день лунає грайлива музика, багато танців та веселощів навколо. Але все ж таке одне залишається незмінним з року в рік. Це, звісно, гарно вбрані в традиційний український одяг люди. На святкуванні у гарних вбраннях можна зустріти людей абсолютно різних вікових груп. І маленькі діти, і жінки з чоловіками, цілі сім’ї, і навіть похилі люди одягають вишиті сорочки. Всі намагаються створити неповторну святкову атмосферу, яка з кожним роком поповнюється новими ідеями. Тож всім українцям кортить побачити які традиції святкування дня вишиванки очікуються в Україні у 2021 році. Для цього потрібно ознайомитись з програмою заходів в місті, яка з’явиться приблизно за 2 тижні до свята.

Читайте також:  Дата проведення дня Прапора в Україні у 2022 році

Загалом в містах та селах в цей день проводяться наступні розважальні заходи:

  • цікаві та яскраві флешмоби;
  • різноманітні тематичні акції;
  • виступи танцювальних колективів;
  • виступи співаків, ансамблів, гуртів;
  • ярмарки, виставки;
  • сімейні та дитячі конкурси.

Більшість навчальних закладів теж святкують, створюють свої програми святкування. Організовуються різноманітні семінари, дебати, зустрічі з фахівцями, які можуть розповісти багато цікавого про сам сенс такої сорочки. Запрошуються майстри, які проводять майстер класи. Ці зустрічі дозволяють зрозуміти символіку, історію виникнення вишиванки й дізнатись ще багато цікавого.

Часто заходи на день вишиванки проводяться разом с представниками з інших міст України. Таким чином можна ознайомитись з різноманітними оформленнями вишитих сорочок. Кожна область славиться своїм неповторним візерунком на сорочці, який завжди щось означає.

В цей день часто запрошують майстрів, які займаються шиттям ексклюзивних вишиванок, що втілюють у собі народні мотиви та образи. Їх можна придбати на святкуванні в центрі міста на ярмарках чи виставках.

До святкування кожного року приєднуються діаспори українців, які проживають в різних країнах світу. Вони проводять різноманітні акції, вбираються в традиційний український одяг, таким чином вшановуючи свою Батьківщину.

Що означає сорочка

Перш ніж дізнатись якого числа день вишиванки в Україні, варто дізнатись про її значення. Адже кожен візерунок, знак, колір ниток символізує щось особливе.

Читайте також:  Вебинар «Основы здорового питания. Как то, что мы едим, влияет на нас»

Сорочки шились з льняного чи конопляного полотна. Найчастіше використовували чорні та червоні нитки, іноді білі. Візерунок та кольори залежали від того, для кого призначалась вишиванка. Дослідники традиційного одягу стверджують що в саму сорочку закладалась енергетика волі, сили, щастя й вдачі.

Про те зараз для пошиття сорочок використовують льон, трикотаж чи шовк. Також в сучасних сорочках можна побачити найрізноманітніші кольори. Є вишиванками з коротким та довгим рукавом. Вишиті сорочки ручної роботи особливо цінуються, адже в них вкладається багато сил та енергії. А також вони мають оригінальний та неперевершений вигляд.

День вишиванки в 2021 році

Дата проведення дня вишиванки в Україні в 2021 році припадає на 16 травня. В це свято зазвичай сонячний день, наповнений красою, веселощами та танцями. Для кожного українця це особливе свято, яке варте уваги.

Вишиванка – це важливий й унікальний символ, який уособлює справжній український дух та є надзвичайною історичною спадщиною. Тому і не дивно що у них вбираються не тільки в цей день, а й на інші значущі події. Зараз така красива сорочка є уособленням неповторної української моди, стилю в поєднанні з традиціями всього українського народу.Що означає сорочка

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.