Меню

Декретні у 2018 році в Україні

Держава, яка піклується про своє майбутнє, в перше чергу повинна зробити все, аби сім’ї не відкладали на невизначений час народження малюка. Дитина дарує радість, але й потребує уваги від батьків. На те, щоб її одіти, нагодувати, вивчити необхідні чималі кошти. Без допомоги з боку держави не обходяться в жодній країні. Декретні виплати 2018 в Україні мають зупинити демографічну кризу, заохотити сім’ї народжувати дітей.Держава, яка піклується про своє майбутнє

Кому призначають допомогу?

Державне законодавство гарантує соціальний захист кожній громадянці країні, що збирається стати мамою. Допомога по вагітності, що виплачується жінці, має неоднаковий розмір у підприємця, безробітної чи майбутньої мами, що працює у приватній компанії, в бюджетній установі або на заводі.

Аби отримати гроші необхідно у шести місячний термін після народження малюка звернутися до фонду, який відповідає за соціальний захист людей, з відповідними документами. Якщо під час пологів виникають ускладнення сума, що сплачується після них, розраховується з урахуванням додаткових 12 днів.

Якщо жінка працює на заводі чи на фірмі, вона пише заяву, яку віддає до бухгалтерії разом зі свідоцтвом про народження дитини. Там роблять розрахунок і направляють його до фонду соціального страхування. Після перевірки відповідна сума надходить на рахунок підприємства і через касу виплачується за призначенням.

Якщо компанія, в якій працювала жінка, визнана банкрутом, кошти вона може отримати у самому фонді, якщо відсутній правонаступник.Кому призначають допомогу?

Механізм розрахунку

Декретні виплачуються безробітним, студенткам не дивлячись на те, що з них не утримуються внески на випадок соціального страхування. Сума допомоги складатиме не менше чверті прожиткового мінімуму. Які будуть декретні виплати безробітним в 2018 році в Україні залежить саме від цього показника, бо він впливає на розмір стипендії та інших видів допомог.

Аби знати, скільки отримуватиме жінка, що працює, заробітна плата береться за 12 місяців та ділиться на кількість днів, в які виконувалася робота на підприємстві. Отриманий результат множиться на число днів по лікарняному листу до декрету та після нього (56+70), але із загальної величини віднімається розмір відпустки та виплати по хворобі. Якщо жінка відпрацювала лише 8 чи 5 місяців, для розрахунку періоду береться саме цей час.

З декретних не утримується військовий збір, податок з доходів, а підприємство перераховує у бюджет 22% ЄСВ, якщо вагітна має групу інвалідності – лише 8,41. Допомога не може буде меншою за мінімальну та більшою за подвійний її розмір.

Оплачується 126 днів, якщо дитину всиновлюють – 56, жінкам, що належать до категорії постраждалих від аварії на ЧАЄС –180.

Як нараховуються декретні 2018 в Україні знає кожен бухгалтер. Якщо молодим мамам здається, що вони отримали менші суми, ніж має бути, вони можуть звернутися до інспекції з праці. На підприємстві потрібно взяти довідки про доходи за 12 місяців та про працевлаштування.Механізм розрахунку

Особливості виплат сумісникам

Чоловікам не завжди вдається повністю утримувати родину. Не всі їдуть на заробітки до сусідньої Польщі, Німеччини, Італії через те, що доходи там в рази більші, ніж в Україні. Зараз чимало жінок займається бізнесом, працює не на одному підприємстві, а на двох, або трьох та встигають догляди за дитиною, вчити з нею уроки. Вони цікавляться, чи зможуть отримати декретні на різних місцях роботи.

Законодавство пішло назустріч майбутнім мамам, ще коли із зарплати як основної, так і за сумісництвом утримали внески на страхування на випадок непрацездатності.

Аби отримати допомогу від підприємства або фірми потрібно написати заяву та надати:

Паспорт та ідентифікаційний код на підприємстві вимагають ще при вступі на посаду. Отже, жінка має право отримати гроші на всіх фірмах, де працює.

Читайте також:  Аліменти на дитину в 2021 році

Декретні для студентки

Майбутні матері, які здобувають фах бакалавра, спеціаліста, магістра у Вишах, вчаться в аспірантурі, також отримують допомогу у вигляді декретних. Для цього необхідно написати заяву у місцеве відділення соціального страхування, разом з нею надаються довідки – про народження малюка, й про те, що вона є студенткою ВНЗ.

Якщо жінка обере декретні, то не буде отримувати стипендію. Одночасно обидні виплати не передбачені.

Не варто казати що наша країна зовсім не піклується про дітей та майбутніх мам. Навіть у розвинених державах Європи, відпустка, що надається жінкам оплачується не більше як 3,5 місяці. У США взагалі немає декретних, 12 тижнів молода мама може відпочити за власний рахунок. Жодна компанія не зобов’язана надавати допомогу грошима.мама і діти

Виплати підприємцям

Чимало молодих дівчат спочатку відкривають магазини, салони краси, фітнес-клуби, а вже потім починають думати про те, аби народити сина або дочку. Вони зуміли зареєструвати свій бізнес, отримати непогані доходи, проте не знають, чи буде нараховуватися декретна відпустка для ФОП жінки підприємця 2018 в Україні.

Держава дбає й про цю категорію громадянок, адже представниці прекрасної статі швидко завоюють сферу діяльності, якою раніше займалися чоловіки.

Аби отримати декретні, жінці потрібно спочатку відкрити спеціальний банківський рахунок, а не поточний. Протокол комісії про необхідність сплати лікарняного листа по вагітності та пологах складається за участю представника фонду соціального страхування, без нього кошти не перераховуватимуться.

Крім протоколу надається:

  • виписка з ЄДРПОУ;
  • заповнений бланк розрахунку-заяви;
  • лікарняний лист.

З декретних жінки, що займається власним бізнесом не утримується військовий збір, податок на доходи чи ЄСВ, який сплачувався до січня 2016.

Кожного року ФОП звітують у податкову. Вони здають декларацію про майновий стан, де окремим рядком вказуються сума отримана з фонду соціального страхування.

Читайте також:  Как получить кредит на карту за 15 минут?

Доходи від власної діяльності вказуються в іншій статті доходу, ставиться також розмір сплаченого податку.

Декретні у 2018 році в Україні мають збільшитися, якщо зросте офіційний прожитковий мінімум та заробітна плата. Тоді на підприємствах почнуть платити не 6400, а 6800 чи 8000, що залежить від показників, які закладаються у державний бюджет.

Інші виплати

Крім декретних, жінка, що народжує дитину, отримає на неї допомогу у розмірі 41280. Але виплачується за один раз тільки половина цієї суми. Решта розподіляється на 3 роки по 860 гривень кожного місяця. Розмір виплати не залежить від кількості малюків, як це було до 2014 року.

В Україні глибока криза, на сході триває військовий конфлікт, тому держава не має коштів на значне збільшення допомоги на дітей. У Верховну Раду надійшов законопроект, який передбачає зовсім інший механізм розрахунку виплат. Автори наполягають, що ці зміни зможуть вивести державу з демографічної кризи. Вони наголошують, що зменшується кількість молодих людей, а нація старіє, тому потрібно вирішувати проблему.

Якщо за законопроект проголосують, то виплата на першого малюка становитиме 52 величини мінімуму, що вважатиметься прожитковим, на другого – 70, на третього –120.

Також пропонується відновити допомогу по догляду за дитиною до 3 років, що була скасована у 2014. Якщо мати вирішить розпочати підприємницьку діяльність, або вийти на роботу кошти може отримувати бабуся, що опікуватиметься онуком або інший член родини.маленька українка

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.