Меню

День батька в Україні 2022 в році

Батько є не менш важливо людиною для кожної дитини, ніж мама. Але у нашій країні не зрозуміло, з яких причин, день батька не святкується на відміну від дня матері, святкування якого припадає на другу неділю травня. Проте останнім часом в державі відбулася велика кількість різноманітних економічних, політичних, соціально-культурних та інших змін, і, можливо, уже день батька в Україні 2022 року відмічатися буде.Батько є не менш важливо людиною для кожної дитини

Історія свята

В Сполучених Штатах Америки вперше святкування дня тата відбулось 19 червня 1910 року. Жителька столиці США місіс Додд стала ініціатором того щоб започаткувати святкування дня тата на території штатів.

Протягом 56 років свято не було національним, і лише у 1966 році його почали відмічати на національному рівні. Про це оголосив тодішній президент країни Ліндон Джонс. Як і день матері, свято тата не має визначеної дати. У Сполучених Штатах Америки він святкується у третю неділю червня.

Після того, як у США було оголошено про свято, велика кількість інших країн світу почала теж відзначати цей день, і ти самим показувати своє шанування чоловіку-батьку. Цей день є декларуванням поваги сімейних цінностей.У Сполучених Штатах Америки він святкується у третю неділю червня

Свято тата у світі

Велика кількість розвинутих країн світу відмічають свято батька, як і день матері. Як і США, у багатьох державах свято відзначають в третю неділю червня. Серед таких країн можна відмітити наступні:

 • Канада;
 • Південна Африканська Республіка (ПАР);
 • Японія;
 • Франція;
 • Швейцарія;
 • Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

3 жовтня святкує Грузія, 19 березня – Італія та країни Піренейського півострова – Португалія та Іспанія, 8 травня – Південна Корея. Слід зауважити, що восьме травня є днем батьків на території Південної Кореї. Окремо днів матері та тата в крані немає. У сусідній Україні Польщі днем батька є 23 червня.

Читайте також:  Дата проведения дня защиты детей в Украине в 2020 году

Традиції святкування дня батька різні. Наприклад, у Німеччині, де свято припадає на сороковий день після Воскресіння Христового, люди збираються на площах сіл, міст та містечок. Там влаштовуються концерти, в яких приймають участь місцеві музичні групи та ансамблі народних танців.

Свято в нашій країні

Варто відмітити, що раніше в нашій країні свято батька відзначалось в третю неділю червня, як і в США. Але зараз це свято припадає на 3-ю неділю вересня. Таким чином, не важко дізнатися, якого числа день батька в Україні 2022 року. У 2022 році – 21 число.

З 2015 року в Україні було відмінено ряд свят (наприклад, 23 лютого – День захисника вітчизни). Деякі з них були просто відмінені, деякі перестали бути вихідними днями. Крім того, були змінені і дати певних свят. Натомість в Адміністрації Президента України відзначають, що день батька стане вихідним. Ще на початку осені 2013 року указ тодішнього Президента України був прийнятим урядом. Згідно з проектом датою святкування було обрано 3-ю неділю вересня. Але цей указ не отримав підпису Віктора Януковича.

Святкування в Україні

Так як уже відомо, коли день батька в Україні 2022 року, існує велика кількість пропозицій щодо святкування. Всі варіанти відзначення свята наступного року схожі з тими, що були раніше. У світі існують організації, які займаються захистом батьківських прав. Саме вони виступають з ініціативами щодо свята.

Читайте також:  Музыкальные инструменты как способ творческой самореализации

Найчастіше заходи до дня батька – це семінари та конференції, на яких обговорюються основні моменти правильного та відповідального батьківства, а також проблеми, з якими стикаються всі батьки при вихованні своїх дітей.коли день батька в Україні 2020 року

Всеукраїнський форум до дня батька

Восени 2008 року відбувся перший форум до дня батька, який отримав статус всеукраїнського. Місцем проведення був обраний Жовтневий палац, що знаходиться в столиці України. Фору був організований Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту. У ньому змогло прийняти участь майже пів тисячі людей, які представляли понад п’ятдесят громадських організацій, та більше двадцяти представників малого та середнього бізнесу. Окрім них у форумі взяли учать релігійні об’єднання та представники найбільш популярних українських засобів масової інформації.

В ході форуму було підняте питання концепції «добро батька». Дана модель передбачає наступні моменти:

 • відповідальність за життя дитини не від моменту народження, а вже одразу після зачаття;
 • активна участь у вихованні дитини;
 • висока мораль при виховані дитини;
 • подавання особистого прикладу дітям;
 • матеріальне забезпечення сім’ї, але за умови, щоб у батька залишався час на формування та розвиток позитивних та здорових стосунків в середині сім’ї.

Громадськість позитивно сприйняла ідею про введення дня батька в Україні. Все це часто висвітлювалось в українських засобах масової інформації. Офіційно про день батька було оголошено в ефірі УНІАН Всеукраїнським громадським комітетом на початку осені 2009 року. «добро батька»

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.