Меню

День Валентина в Україні в 2021 році

День святого Валентина – свято всіх закоханих, яке щорічно очікує вся молодь. Саме тому питання, коли буде День святого Валентина в Україні не втрачає свою актуальність. У 2021 році його відзначають як і завжди 14 лютого. Свято особливо популярно в Україні, Західній Європі і США. Улюбленим людям в цей день дарують листівки, квіти і подарунки.

День Валентина в Україні в 2021 році

Історія свята з різних боків

Згідно з найбільш популярною версією, коріння цього свята йдуть в Стародавній Рим: 14 лютого римляни вшановували богиню Юнону, покровительку жінок, шлюбу і материнства. А 15 лютого починалися Луперкалії – фестиваль родючості.

У цей день жерці-луперки роздягалися (іноді прикриваючи сором цапиною шкурою), брали ритуальні батоги зі шматків цапиною шкіри і бігли по місту, б’ючи зустрічних жінок. Вважалося, що ці ритуальні удари рятують від безпліддя, дарують легку вагітність і пологи, так що римлянки охоче підставлялися під Бичі, писав античний історик Плутарх.

Також 14 лютого Католицька Церква здійснює день пам’яті двох мучеників з таким ім’ям: Валентина Римського і Валентина Інтерамнського, що жив в III столітті. Єпископ міста Інтерамни славився даром цілительства. У період гоніння на християн його заарештували, а після відмови принести жертву язичницьким богам піддали мукам, а потім обезголовили.

Святий Валентин з легенд – збірний образ, який об’єднав Валентина Інтерманського і Валентина Римлянина. У Середні століття його ім’я стали пов’язувати з заступництвом закоханим. Розповідали, ніби Валентин був страчений за те, що таємно вінчав римських солдатів і їх наречених всупереч забороні імператора Клавдія II.

Легенда розповідає про прощальний лист з освідченням у коханні, який Валентин відправив перед стратою дочки свого тюремника Юлії. За іншою версією, якийсь лист він передав сліпій дівчинці, і та чудесним чином зцілилася. Від цього послання, згідно з повір’ям, і пішов звичай дарувати валентинки-листівки на честь Дня закоханих.

Читайте також:  День батька в Україні 2022 в році

Як відзначають День Всіх Закоханих в Україні?

Таким чином у XX столітті 14 лютого остаточно стало Днем закоханих, а не релігійним святом. У цей день прийнято шанувати традиції святкування Дня святого Валентина 2021 в Україні, дарувати коханим і близьким подарунки, квіти і цукерки. Досить вважається сувеніра, іграшки або повітряної кульки. Але забезпечені люди можуть дарувати щось більш значуще-наприклад, ювелірні вироби.

Валентинки-привітання з Днем святого Валентина

Коли настане дата проведення Дня Валентина в Україні у 2021 році, обов’язковим атрибутом свята стане валентинка, тобто листівка, прикрашена зображенням серця або виконана у вигляді сердечка.

Вітання в День Валентина

Відправляти їх можна не тільки своїй «другій половинці», але також родичам і друзям, які вам подобаються. У валентинці може міститися визнання в любові, а можуть – просто добрі побажання. Наприклад, друзям можна побажати любити і бути коханим, знайти свою любов, бути щасливими в шлюбі

Що думають про День святого Валентина в Україні?

В Україні День закоханих довгий час не відзначали. У дореволюційній енциклопедії Брокгауза і Ефрона 14 лютого називали британським святом: «Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід до різноманітних жартів і розваг».

За радянської влади, яка боролася з «релігійним дурманом» і «низькопоклонством перед Заходом», День святого Валентина в СРСР не відзначали і про нього не знали.

Читайте також:  Дата проведення дня Подяки в Україні у 2021 році

Однак в 1990 році заходи на свято дня Валентина стали масовими. Чимало для популяризації свята зробили вчителі англійської мови та школярі, які швидко підхопили моду. Діти 1990-х і 2000-х напевно пам’ятають, як з’явилися поштові скриньки для валентинок в школах, і анонімні картки з зізнаннями.

Не залишаються осторонь і дорослі. Щорічно напередодні 14 лютого торговці квітами задирають ціни, магазини косметики і секс-шопи фіксують зростання продажів, в ресторанах масово бронюють столики, а рітейлери влаштовують акції на честь Дня закоханих.

За останні кілька років інтерес до свята закоханих збільшився. Молодь очікує свято, саме тому більшість запитань в інтернет-ресурсах має такий склад, якого числа день Валентина в Україні, та що подарувати коханій. Згасання інтересу виникло у дорослих. Експерти пов’язують згасання інтересу із падінням доходів населення, якому просто не по кишені ще одне свято з подарунками і походами в ресторани.

Резюме

Історія свята не до кінця зрозуміла, існує багато версій, звідки він з’явився. І тим не менше день Святого Валентина вважається найулюбленішим святом в році, особливо для тих, хто вже знайшов свою другу половинку.

2021 рік не стане виключенням. В ньому, як і в попередніх свято Валентина буде відмічатися 14 лютого. Усі закохані країни зможуть робити подарунки, давати клятву у вічному коханні та робити інші подвиги.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *