Меню

Дмитро Муратов продав нобелівську медаль за 103,5 млн. доларів

Нобелівська медаль Дмитра Муратова

Росія

Дмитро Муратов продав нобелівську медаль за 103,5 млн. доларів

Кошти від продажу медалі Нобелівської премії миру, яку головний редактор “Нової газети” отримав у 2021 році, підуть на допомогу українським дітям-біженцям.

Нобелівська медаль Дмитра Муратова

Нобелівська медаль Дмитра Муратова

Медаль лауреата Нобелівської премії миру 2021 року, головного редактора “Нової газети” Дмитра Муратова продана на аукціоні за 103,5 млн. доларів (98,4 млн. євро). Про це повідомляється в понеділок, 20 червня, на сайті американського торгового дому Heritage Auctions, який провадив торги. Ім’я покупця невідоме.

Усі виручені кошти від продажу нагороди, за інформацією торговельного будинку, будуть направлені до Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на допомогу українським дітям-біженцям та їхнім сім’ям. Торги проходили у Нью-Йорку та були приурочені до Всесвітнього дня біженців, що відзначається 20 червня. Як пишуть ЗМІ, це стало найвищою ціною нобелівської медалі за історію премії.

Премія за зусилля захисту свободи вираження думок

Дмитро Муратов став першим громадянином Росії, який удостоєний Нобелівської премії миру. Він розділив нагороду з філіппінською журналісткою Марією Рессою за їхні “зусилля щодо захисту свободи вираження думок, яка є передумовою демократії та міцного миру”. В обґрунтуванні Нобелівського комітету вказувалося, що Муратов не відмовився від незалежної політики “Нової газети”, незважаючи на неодноразові погрози на адресу працівників видання та вбивства кількох журналістів.

Про намір продати медаль Муратов повідомив ще у березні після вторгнення Росії в Україну. Незабаром після цього “Нова газета” оголосила, що призупиняє випуск газети на сайті, в соцмережах та у паперовому вигляді до закінчення війни в Україні. Видання пояснило це рішення тим, що отримало друге попередження від Роскомнагляду, через що “газета не може продовжувати працювати”.

Дивіться також:

Дивитися відео 02:58

Головреду “Нової газети” Дмитру Муратову вручили Нобелівську премію миру (10.12.2021)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  21.06.2022
 • Автор
  Жан Рофе
 • Теми
  Нова газета, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Нобелівська премія миру, Росія та Європейський Союз
 • Ключові слова
  Дмитро Муратов, Нова газета, Нобелівська премія миру, нобелівська медаль, ЮНІСЕФ, українські біженці, конфлікт навколо України, війна Росії проти України
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Читайте також:  крымчанина месяц держат в СИЗО за сине-желтую краску

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.