Меню

Дородові виплати в 2022 році в Україні

Допомога по вагітності та пологах, декретні виплати працюючим і непрацюючим жінкам турбують усіх напередодні Нового року.  Як розраховуються дородові виплати в 2022 році в Україні, в якому розмірі вони будуть виплачуватися, та які документи потрібні для їх оформлення стане відомо наприкінці року. Сьогодні саме важливе.

Дородові виплати в 2022 році в Україні

Що таке дородові та післяродові виплати?

Допомога по вагітності та пологах, або декретна допомога – це один з видів страхового забезпечення жінок у стані тимчасової непрацездатності. Про це йдеться у діючому українському законодавстві.

Виплати нараховують за 70 днів до пологів і 70 днів після. При пологах двійні жінці повинні заплатити за 194 дні до пологів і 110 – після. Для розрахунку розміру допомоги враховуються середній заробіток, стипендія, грошове забезпечення або законодавчо встановлений мінімум.

Право отримувати допомогу є тільки у жінок, які оформили відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Згідно із законом, воно покладається за весь період відпустки тим, хто:

– працює за трудовими договорами;

  • звільнений у зв’язку з ліквідацією організації або ІП;
  • навчається на очній основі;
  • проходить військову службу за контрактом, а також службу в правоохоронних і митних органах;
  • усиновив дитину до 3-х місяців.

За попередніми даними дородові і післяродові виплати 2022 не зміняться. Відсутність грошей у державному кошику – головна причина такого рішення.

Коли потрібно встати на облік?

Вагітні жінки повинні стати на медичний облік в термін до 12 тижнів. Це важливо зробити не тільки для отримання допомоги, а й для ранньої діагностики можливих порушень розвитку дитини, встановлення точного терміну вагітності та пологів. Оптимально звертатися до гінеколога з 8 по 12 тижні.

Дородові виплати в 2022 році в Україні – розмір

Максимальна виплата в 2022 році складе за весь термін 35000 грн. Допомога виплачується в розмірі 100% середньої зарплати, одержуваної за останні 24 місяці.

Читайте також:  Социальная льгота на 2021 год в Украине

Наприклад, якщо жінка йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами в 2022 році, сумарний заробіток визначають за 2021 і 2020 роки. При цьому розмір декретних не залежить від страхового стажу. Якщо у жінки менше 6 місяців робочого стажу, допомога їй призначать виходячи з прожиткового мінімуму.

Працюючим жінкам

В новому році дородові і післяродові виплати 2022 працюючим з урахуванням збільшення прожиткового мінімуму на середньої зарплати становитиме біля 40000 грн. Розмір виплат становить 100% від місячної зарплати жінки в середньому показники протягом усього декрету.

Дородові виплати в Україні

Непрацюючим жінкам

За українським законодавством дородові виплати в 2022 році для безробітних не оплачуються непрацюючим жінкам, але його можуть отримати студентки очного відділення і співробітниці, звільнені через ліквідацію організації.

У першому випадку потрібно отримати довідку про вагітність, допомога буде виплачуватися незалежно від платної або безкоштовної основи навчання. У другому – дородові і післяродові виплати непрацюючим в Україні можна отримати, якщо оформити статус безробітної не пізніше 12 місяців з моменту звільнення з ліквідації або закриття ІП.

Допомога на першу дитину

Допомога по вагітності та пологах зазвичай отримують протягом 140 днів. Одноразова допомога при народженні дитини в розмірі 10320 грн., щомісячна допомога по догляду за новонародженим до 3 років становитиме  860 грн. З 1 січня 2022 року мінімальний розмір виплати по догляду може збільшитися при умові якщо депутатський корпус прислухається до нардепів, які пропонують збільшити наступний вид виплат.

На сьогоднішній час проект, в якому виплати можуть досягнути 100000 грн. знаходиться у сирому вигляді та потребує доопрацювання. Таке становище продовжується біля 2 років. Коли буде розглянуто документ – невідомо. Причиною його ігнорування є скрутне економічне становище в Україні, тяжка ситуація на Донбасі та спалах коронавірусної інфекції, який вже переріс в пандемію.

Читайте також:  Как получить кредит наличный срочно без отказа

Допомога на другого, третього і наступних дітей – нововведення

Майбутні нововведення повинні були торкнутися усіх сімей без виключення. Нардепи обіцяли у 2022 році за першу дитину сплачувати 100 тис. грн., за другу – на 100 тис. грн. більше, за третю та четверту -300 тис. грн. та 400 тис. грн. відповідно.

Якщо у жінки немає роботи, то слід звернутися до органів соціального захисту за місцем прописки, тому що безробітним допомога не покладається. Це допоможе отримати одноразову виплату на дитину в законодавчо встановленому розмірі на 2022 рік.

Резюме

Дородові та родові виплати в Україні 2022 рік скоріш за всього не зміняться. У держава немає грошей на підтримку українських сімей та їх новороджених дітей. Згідно бюджету 2022 основна грошова сума виділена на оборону. Рішення питань демографічної політики залишилося на задньому плані.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.