Меню

Довідник ВУЗів України на 2019 рік

Протягом останніх років впроваджується реформа освіти. Через це, а також з інших причин був закритий не один навчальний заклад, а усі інші змінили свої вимоги до абітурієнтів для вступу. Деякі вищі навчальні заклади взагалі об’єдналися, що породило справжню плутаницю. Самостійно розібратися у цій купі змін не так вже й легко, як здається на перший погляд. До того є у деяких навчальних закладах змінилася програма навчання, внаслідок чого змінилися назви спеціальностей, тощо. А тому тим, хто хоче планує вступати до університетів та отримувати вищу освіти й хоче зробити дійсно правильний вибір, у нагоді стане довідник ВУЗів України на 2019 рік, в якому можна знайти усю необхідну інформацію та важливі підказки.реформа освіти

З якою метою українські абітурієнти користуються цим довідником?

Перш за все, цей довідник має детальний опис усіх вищих навчальних закладів, що нині функціонують на території держави. Переважна більшість починає обирати собі ВНЗ саме за допомогою довідника, оскільки в ньому розкривається сутність закладу та описується напрямки підготовки, які пропонують абітурієнтам.

В довіднику є інформація про усі типи навчальних закладів. Абітурієнтам пропонується обирати серед філій, університетів, академій, інститутів, тощо. В залежності від об’єму довідника, тут може викладатися коротка чи розгорнута довідка про місце навчання з зазначенням усіх його переваг. Однак недостатньо знати, які є вузи України, довідник абітурієнта 2019 надає інформації про кількість студентів, що проходять навчання, а також публікує їх відгуки. Ці відгуки є цілком реальними та не вихваляють університети, а розповідають про їх гарні та погані сторони. Саме так можна дізнатися якомога більше важливої інформації з приводу реальної ситуації та рівня навчання в ВНЗ. Багатьом абітурієнтам саме ця особливість допомагає зробити правильний вибір та потім не жалкувати про нього. навчання в ВНЗ

Особливості формування переліку українських ВНЗ

Варто одразу звернути увагу на те, що при створенні переліку вищих навчальних закладів творці довідника брали за основу декілька різних класифікацій, кожна з яких враховує певні характеристики та особливості. Згідно зі статистикою, українські абітурієнти найчастіше звертають увагу на напрями підготовки, місце розміщення закладу та також на його престижність. Саме престижність має чи не найбільший вплив на вибір, оскільки у найпопулярніших закладах рівень підготовки учнів набагато вищий та навіть у процесі навчання вони можуть отримати певний ступінь чи навіть роботу. Але деякі майбутні студенти не хочуть покидати свою домівку з певних причин, а тому їм легше навчатися у рідному місті. В такому випадку довідник підкаже, в якому саме закладі у рідному місті будуть найкращі умови для навчання. Але у багатьох випадках майбутніх студентів цікавлять саме державні вузи Києва, бо вони пропонують гарне навчання та умови проживання, а в деяких випадках навіть працевлаштування.

Яку інформацію можна знайти у цьому довіднику?

Окрім загальної актуальної інформації про вищий навчальний заклад, у довіднику можна дізнатися про:

 1. Факультети та спеціальності, їх вимоги, а також про деякі дисципліни, що вивчатимуться протягом освітнього періоду.
 2. Загальну вартість навчання, а також систему його оплати. Зазначається сума стипендій, механізм їх нарахування та призначення.
 3. Кількість пільгових місць, а також об’єм державного замовлення.
 4. Наявні форми навчання та їх особливості.
 5. Місця проходження практики та її особливості, якщо вона передбачена освітнім процесом.

Насправді довідник буде корисний кожному абітурієнтові незалежно від того, який саме навчальний заклад та напрям підготовки його цікавить та буде він навчатися на державному замовлені чи за контрактом. За допомогою довідника можна легко знайти навчальний заклад, який буде коштувати дешевше, але пропонуватиме такий самий напрямок підготовки з усіма особливостями.про вищий навчальний заклад

Читайте також:  Тема першого уроку в новому 2020-2021 навчальному році

Напрямки підготовки студентів

Нерідко стається так, що відбувається пошук спеціальностей та вузів за предметами ЗНО, бо деякі особи визначаються з напрямком підготовки вже після здачі усіх екзаменів або з інших причин. В такому випадку зручно користуватися довідником, адже в ньому зазначаються усі необхідні до здачі екзамени для вступу на ту чи іншу спеціальність, а також приблизні бали, що дозволять вступити на бюджет. Останнім часом українці все частіше навчають на юриста чи банкіра чи навіть на дипломата. А от дівчатам до душі припадає професія дизайнера, бухгалтера, фармацевта. Загалом довідник розділяє навчальні заклади за наступними напрямками підготовки:

 1. Гуманітарні.
 2. Технічні.
 3. Медичні.
 4. Педагогічні.

З цього можна зробити висновок, що для визначення з майбутнім місцем навчання для початку треба обрати напрямок, який буде ближче до душі. Більшість навчальних закладів має свої офіційні сайти, які варто відвідати для загального ознайомлення з місцем навчання. Іноді там можна знайти останні новини про заклад, відгуки про педагогів чи пропозиції щодо покращення. Усе це може стати корисним у формуванні думки той чи інший університет.до Києво-Могилянської академії...

Найпопулярніші вищі навчальні заклади

Насправді рейтинг ВУЗів України 2019 складається з багатьох навчальних закладів, але найвищі позиції в ньому посідають саме столичні університети. Серед них можна відшукати знайомий майже кожному Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, а також Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Кожен з них пропонує с особливі й актуальні напрямки підготовки:

 1. Машинобудування.
 2. Філософія.
 3. Юриспруденція.
 4. Фізико-хімічний напрямок.
 5. Електроніка.
 6. Мовознавство та переклад.

Звісно, це далеко не всі факультети. Детальніше про них та інші напрямки підготовки можна дізнатися у довіднику чи на сайті вищого навчального закладу. Особи, що вступили до ВНЗ та не мають місця проживання поселяються у комфортабельних гуртожитках, що зазвичай розташовані у студмістечках. На території студмістечка зазвичай також розташовані бібліотеки, спортивні майданчики, секції та комп’ютерні клуби, їдальні та студентські кафе. На території КПІ та багатьох інших університетів знаходиться поліклініка з провідними фахівцями. Це хоч і найбільш популярні університети, але у довідник потрапили й інші ВУЗи України, які обов’язково варті уваги майбутніх студентів.

Читайте також:  Навчальні програми на 2019-2020 навчальний рік

Варто знати, що деякі університети, філії та академії пропонують майбутнім студентам ще під час навчання у школах відвідувати чи віддалено проходити підготовчі курси. Вони готовлять школярів до вступу до навчального закладу. По закінченню курсів учні повинні скласти спеціальний екзамен. Якщо він був складений гарно, то це надає додаткові бали до балів ЗНО, а також право на першочерговий вступ.

Також дуже часто українські абітурієнти вступають до Києво-Могилянської академії, яка багато років тому була заснована на базі Братської школи. Саме в цьому місці навчалися такі видатні люди як відомий філософ та письменник Сковорода, Іван Мазепа та навіть Пилип Орлик, який був творцем першої конституції. Загалом у Києво-Могилянській академії переважають гуманітарні спрямування, серед яких варто виділити правознавство, природничу та економічну галузь, інформатику.

Які ще ВНЗ займають перші позиції у рейтингу?

У рейтинг університетів України також потрапив технічний університет Харкова, Київський педагогічний інститут імені Драгоманова, а також два вищих навчальних заклади Львова. Більш детальну інформацію про них можна дізнатися уже в самому довіднику.

У Харкові усі необхідні навички та знання здобувають майбутні фахівці, які працюватимуть на електростанціях, а також спеціалісти в галузі машинобудування та різної техніки, системного програмування, інтелектуальної власності, тощо.

Абітурієнти часто вступають до Львівського політехнічного інституту, який функціонує з далекого 1816 року. Він пропонує цілих аж 22 напрямки підготовки та нічим не поступається КПІ. Зараз в ньому навчається понад 30 тисяч студентів. Також на перших позиціях у рейтингу опинився університет імені Івана Франка, який також розташований у Львові.

Що стосується закладів медичного спрямування, то до списку найпопулярніших закладів потрапив Київський університет імені Богомольця, а також Львівський університет імені Данила Галицького.

Чи дійсно довідник є корисним для майбутніх студентів?

Останніми роками саме довідник надає повний список вищих навчальних закладів України з повним описом. Також у ньому можна знайти інформацію про вищі військові навчальні заклади. Звісно, вони не такі популярні, але мають свої особливі переваги. Тим, хто вступає до військових ВНЗ гарантують безкоштовне навчання, гарну освіту, професійні навички та здобуття кваліфікації, гарантовану роботу за контрактом, безкоштовне проживання та харчування, тощо.

Читайте також:  Инновации при поступлении в ВУЗы 2019: что необходимо знать?

Рейтинг відображає не тільки популярність навчального закладу, а також якість навчання у ньому, умови проживання та інші важливі показники. Саме тому вступаючи до одного з ВНЗ, що замає вищі позиції у рейтингу, можна бути впевненим у якості освіти та у отриманні усіх необхідних навичок. Нерідко у таких університетах старанні учні ще навіть під час навчання отримують гарну високооплачувану роботу.

Звісно, остаточний вибір залишається за самими абітурієнтами, яким треба враховувати свої бали, отримані на ЗНО, місце проживання, бажаний напрямок майбутнього навчання, тощо. В такому випадку саме довідник допоможе правильно та безпомилково обрати ВНЗ України за предметами ЗНО та іншими важливими факторами.Київський університет

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *