Меню

Фінляндія чинитиме рішучий опір у разі російського нападу

finljandija chinitime rishuchij opir u razi rosijskogo napadu - Фінляндія чинитиме рішучий опір у разі російського нападу

У середу командувач збройних сил Фінляндії генерал Тімо Ківінен заявив в інтерв’ю, на яке посилається агентство Reuters, що його країна чинитиме рішучий опір, якщо Росія вирішить на неї напасти.

За словами Ківінена, Фінляндія десятиліттями готувалася до нападу з боку Росії та створила значний військовий потенціал. Однак, зазначив він, окрім військової техніки, вирішальним фактором є те, що фіни будуть внутрішньо готові боротися.

«Головна лінія оборони – у нас свідома», – сказав Ківінен, – і значення цього (обставини) доводить нинішня війна в Україні».

«Ми планомірно розвивали нашу… оборону саме для таких бойових дій, які ведуться там (в Україні), із масованим застосуванням вогневої могутності, бронетехніки, а також авіації, – пояснив генерал Ківінен. – Україна виявилася міцним горішком (для Росії); виявиться ним і Фінляндія».

Фінляндія, яка зберігала довгий час нейтралітет, подала заявку на вступ до НАТО через побоювання, що вона може, подібно до України, стати об’єктом російського нападу.

За словами Ківінена, членство в НАТО дасть Фінляндії можливість раннього попередження про потенційний напад завдяки об’єднаному контролю за повітряним простором у країнах альянсу.

Він також вважає важливою для Фінляндії дію 5-ї статті статуту НАТО, згідно з якою напад на одну країну-члена альянсу вважається нападом на всі держави, що входять до його складу.

Читайте також:  Україна ввела санкції проти Путіна

Проте, за словами генерала, «головну відповідальність за оборону Фінляндії, як і раніше, нестиме Фінляндія».

У Фінляндії та Росії – загальний кордон довжиною 1300 км, і фіни пам’ятають радянське вторгнення у листопаді 1939 року і війну, внаслідок якої Фінляндія втратила 9% своєї території.

Після Другої світової війни Гельсінкі підтримує високий рівень бойової готовності.

Країна з населенням 5,5 мільйонів може у разі військових дій поставити під рушницю близько 280 000 чоловік. Крім того, 870000 фінів пройшли підготовку як резервісти.

Фінляндія, на відміну від інших західних країн, не скасувала загальну військову службу для чоловіків після закінчення холодної війни.

Фінська артилерія є однією з найсильніших у Європі. Збройні сили країни мають крилаті ракети, дальність польоту яких досягає 370 км.

Фінляндія замовила чотири нові бойові кораблі і 64 американські винищувачі F-35.

Крім того, країна планує найближчим часом замовити до 2000 безпілотників та будує загородження на кордоні з Росією.

Фінляндія витрачає 2% ВВП на оборону, що вище, ніж у більшості країн НАТО.

Близько 82% респондентів під час опитування, проведеного 18 травня міноборони Фінляндії, заявили, що готові брати участь у національній обороні у разі нападу на країну.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.