Меню

Єврокомісія запустила програму підтримки українських стартапів

Люди з прапорцями ЄС та України в руках

Європа

Єврокомісія запустила програму підтримки українських стартапів

Українські технологічні стартапи матимуть змогу отримати фінансування з Євросоюзу. Єврокомісія запустила програму на 20 млн. євро, за якою один стартап зможе отримати до 60 тис. євро.

Люди з прапорцями ЄС та України в руках

Єврокомісія запустила ініціативу з підтримки українських технологічних стартів під час війни у ​​розмірі 20 млн євро. Її на прес-конференції у Брюсселі у четвер, 9 червня, представили єврокомісар з інновацій та досліджень Марія Габріель, віце-прем’єр з євроінтеграції України Ольга Стефанишина та член правління Європейської інноваційної ради (European Innovation Council, EIC) Тааві Мадіберк.

Програма планує підтримати 200 українських технологічних стартапів. Одна компанія зможе одержати до 60 тисяч євро. На додаток до цього EIC надаватиме нефінансову підтримку, зокрема, консалтингові послуги та допомогу у пошуку партнерів. “Це підвищить здатність інноваторів взаємодіяти з європейською інноваційною екосистемою, виходити на нові ринки та користуватися перевагами європейських фінансових інструментів”, – зазначили у прес-службі Єврокомісії.

“Ми твердо впевнені, що надзвичайно важливо зберегти цей (український інноваційний). Ред.) потенціал і підтримувати його, щоб українська технологічна індустрія могла стати ключовим економічним драйвером відновлення економіки та інфраструктури України після війни”, – наголосила Габріель.

За її словами, скористатися цією програмою зможуть стартапи і малі та середні підприємства, зареєстровані в Україні або переміщені після 24 лютого. Підтримку зможуть отримати й стартапи, які повернуться до України, коли це дозволить ситуація. Подавати заявки на участь можна буде із 23 червня, повідомила єврокомісар. 24 червня проведуть спеціальний інформаційний день. А останнім днем ​​прийому заявок буде 7 вересня.

У свою чергу Стефанишина вказала, що понад 70% стартапів продовжують зараз працювати в Україні. “Вони готові працювати та розвиватися, але більшість проектів на ранніх етапах потребують додаткового фінансування, щоб вижити”, – додала віце-прем’єр.

Дивіться також:

Читайте також:  За сутки российская армия потеряла около 110 военных – данные Генштаба

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.