Меню

Індексація за листопад 2021 року в Україні

Майже щодня політики, спеціалісти у різних галузях, аналітики ринку, економісти та навіть звичайні громадяни обговорюють питання інфляції. Наразі в державі настільки висока інфляція, що вона погано впливає не тільки на життя українців, а й на усі галузі. Вона призводить до зростання курсу іноземних валют та подорожчання товарів, послуг, продуктів. Інфляціє призводить до поступового зниження реального прибутку українців, а витрати водночас тільки зростають. Інфляція є однією з найголовніших проблем, а тому влада намагається її якомога швидше вирішити. Саме з цією метою створюються та реалізуються різні законопроекти, реформи, тощо. Оскільки поки суттєвих покращень немає, індексація залишається єдиним дієвим механізмом боротьби з інфляцією та її наслідками. Тож часто йде обговорення того, як проводитиметься індексація заробітної плати у листопаді 2021 року в Україні та на яких засадах це відбуватиметься.звичайні громадяни обговорюють питання інфляції

Які наслідки має великий рівень інфляції?

Влада контролює навіть невеличкі зміни індексу споживчих цін, але здебільшого показник тримається на одному місці. Велика інфляція напряму впливає на вартість товарів та послуг й змушує її зростати. Сутність проблеми полягає у тому, що не дивлячись на зростання витрат, прибутки громадян залишаються незмінними або навіть зменшуються. Щоб детальніше зрозуміти як відбувається цей процес достатньо усього лише розглянути невеличкий приклад. Для цього треба уявити, що звичайний банан коштував, наприклад, 5 гривень. Водночас різко зрів рівень інфляції, а тому банан подорожчав до 15 гривень. Звичайний українець заробляв, наприклад, 200 гривень та після росту інфляції його зарплата залишилася на тому ж рівні. В результаті змін людина зможе купити меншу кількість бананів, а тому можна зробити висновок, що її реальний прибуток знизився. В такому випадку треба одразу корегувати рівень грошового забезпечення українців, але особливості законодавства не дозволяють робити це щомісяця. Саме тому була вигадана індексація.

Індексація за листопад 2021 року в Україні є особливим механізмом боротьби зі зростаючою інфляцією. Механізм являє собою нарахування додаткових виплат відповідно до актуального індексу споживчих цін. Індексація регулюється положеннями українського законодавства, а за порушення яких на людину чекатиме адміністративна чи кримінальна відповідальність.Влада контролює

Загальні положення, які регулюють процедуру індексації

Принцип процедури можна зрозуміти завдяки вищенаведеному прикладу, але все одно часто виникають питання про індексацію заробітної плати через купу різних нюансів. Щоб поглибити свої знання з цього питання, варто просто ознайомитися з основними положеннями, на основі яких й відбувається регулювання процедури.

Читайте також:  Річний план роботи сільської бібліотеки на 2021 рік
  1. Сума нарахувань не береться навмання. Вона встановлюється відповідно до індексу споживчих цін за минулий календарний місяць. Будь-які нарахування можливі лише після офіційного оприлюднення рівня інфляції.  
  2. Індексуються далеко не усі види виплат. Під процедуру підпадає виключно постійний прибуток осіб, наприклад, зарплата, пенсійні виплати, стипендії, тощо. А от якась одноразова допомога не буде індексуватися.
  3. Сума індексації є для всіх однаковою т не змінюється від рівні прибутку особи, оскільки для розрахунку береться лише сума прожиткового мінімуму.
  4. Додаткові виплати нараховуються коштом тих органів, які виплачують зарплати, пенсії чи інші види виплат громадянам. Саме тому суми індексації пенсіонерам нараховуються коштом Пенсійного фонду України, а виплати бюджетникам нараховуються коштом держави.

Це лише низка положень, яких насправді набагато більше. Але ознайомлюватися з усіма пунктами у законодавстві зовсім необов’язково. Дізнатися більше можна за допомогою спеціальних ресурсів в мережі Інтернет. Також консультацію можна отримати в бухгалтерії за місцем роботи.положення, які регулюють процедуру індексації

Як виглядатиме інфляція восени?

Заздалегідь дуже важко визначити, яку тенденцію матимуть економічні процеси всередині країни, а тому важко назвати навіть приблизний рівень інфляції. Річ у тім, що індекс споживчих цін може змінюватися навіть штучно чи примусово, завдяки діям самих громадян. Ось чому не варто попередньо намагатися вираховувати суму індексації, а краще зачекати на публікацію офіційних показників. Тільки після цього можна буде точно визначити суми індексації.

Ще іноді лунають чутки про ліквідацію цієї процедури та скасування будь-яким надбавок від держави. Такий сценарій цілком можливий, але за умов значного економічного занепаду. Поки немає офіційної інформації з приводу ліквідації процедури та й самі політики запевняють, що такого не буде. Саме тому індексація заробітної плати за листопад буде проводитися як завжди. Також варто не забувати, що найчастіше доплати робляться не коштом бюджету країни, а коштом керівництва підприємств, фірм та установ. Це дозволяє не створювати додатковий тиск на бюджет країни.

Читайте також:  Как выбрать дизайн интерьера квартиры в современном стиле в интернете

Як обраховується сума індексації?

А тепер варто детально розглянути приклад нарахування індексації заробітної плати, що дозволить зрозуміти, звідки взагалі беруться суми доплат та що на них впливає. Наразі у чинному законодавстві зазначається, що  постійні види виплат мають індексуватися лише тоді, коли індекс споживчих цін є вищим за 103%. Рівень, який складає 102% уже вважається нормальним, а тому доплати в такому випадку не нараховуються.

Варто одразу відкинути загальну суму прибутку особи, бо вона не береться до уваги у повному розмірі. При обрахунках застосовується тільки прожитковий мінімум та сам індекс споживчих цін за минулий календарний період. Варто згадати, що нині прожитковий рівень складає лише 2270 гривень. На цей рік заплановане ще одне збільшення суми прожиткового мінімуму, тож нарахування відповідно стануть трохи більшими.

Взагалі при проведенні обрахунків до уваги береться чимало різних факторів, але через їх специфіку та ситуаційність ними при загальних розрахунках можна просто знехтувати.  Відтак розрахунок доплат відбувається за стандартним алгоритмом, який успішно використовується протягом багатьох років. Але буває так, що немає часу та бажання проводити обрахунки власноруч. В такому випадку можна скористатися спеціальним додатком, який являє собою калькулятор індексації. Його можна легко відшукати в мережі й вмить визначити приблизну суму додаткових нарахувань.  Проте знаючи алгоритм можна легко нараховувати індексацію самостійно.

Для розуміння варто розглянути черговий приклад. Варто уявити, що індекс споживчих цін зріс аж до 125%. Постійний прибуток особи складає декілька тисяч гривень. Для розрахунку береться прожитковий мінімум на поточний місяць множиться на коефіцієнт інфляції, і ділиться на 100%: 2197* 3.1 – 68, 11 гривні. Це означає, що до суми заробітної плати необхідно буде додати 68, 11 гривні, в результаті буде сума підвищення після індексації.можна не сплачувати індексацію працівникам

Чи можна не сплачувати індексацію працівникам?

А от керівників підприємств та установ часто цікавлять питання з приводу того, як обійти індексацію зарплати. У цьому немає нічого дивного, бо індексація стала справжнім зашморгом на шиї багатьох роботодавців. Виплата додаткових нарахувань – це додаткові витрати, які виникають за умов, коли реальний прибуток не змінюється чи навіть зменшується.. Ось чому роботодавців намагаються скористатися якимись схемами, що дозволили б їм скоротити свої витрати. Деякі роботодавці обмежуються неофіційним працевлаштуванням. Дійсно, це найпростіший спосіб уникнути нарахування індексації. Однак такі дії є незаконними, а тому за це можна втрапити в халепу й отримати величенький штраф. Тож краще кілька разів подумати перш ніж йти на таке. Бувають й більш хитромудрі методи ухиляння, однак влада реагує на такі прояви й намагається одразу залатати дірки в законодавстві.

Читайте також:  Розмір заробітної плати прокурорів в 2018 році в Україні

На таких засадах й буде відбуватися індексація зарплати у листопаді 2021 року. Але треба не забувати, що ця процедура може бути все ж ліквідована. Рішення про ліквідацію буде прийматися в залежності від стану економіки країни та темпів її розвитку.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *