Меню

Індексація за вересень 2021 року в Україні

Знецінення державної валюти – це дуже серйозний та небезпечний наслідок економічної кризи. Інфляція має безпосередній вплив на якість звичайних громадян України. Саме вона призводить до постійного та безконтрольного збільшення цін на харчі, непродовольчі товари, техніку та навіть послуги. В такому випадку заробітних просто не вистачає на нормальне життя та доводить рахувати копійки, щоб вижити. Інфляційні прояви можна нівелювати за допомогою відповідного підвищення заробітних плат та інших видів. В такому випадку індексація є невід’ємною процедурою. А тому варто знати, як саме буде проводитися індексація заробітної плати у вересні 2021 року в Україні, її головні засади та метод нарахування додаткових виплат.наслідок економічної кризи

Причина впровадження процедури індексування виплат

Спочатку треба згадати про причину впровадження цієї процедури. Як вже згадувалося раніше, інфляція призводить до безконтрольного та постійного зростання вартості харчів, побутової техніки, інших товарів та навіть послуг. Але поки через економічну кризу у держави просто не вистачає ресурсів для постійного та достатнього збільшення пенсій, зарплат, стипендій та допомог. А тому виплати усе ще не відповідають рівню цін. В такому випадку функцію відповідного збільшення виплат для збереження їх реального розміру виконує індексація. Таким чином, сума індексації нараховується відповідно до індексу споживчих цін, який ще відомий як індекс інфляції. Нарахування можуть виплачуватися коштом установи, роботодавця, держави чи місцевої влади. Під механізм індексації підпадає чимала кількість виплат, що дозволяє залишати реальний прибуток багатьох верств населення на відповідному рівні.

Таким чином, в нинішніх кризових умовах це майже єдиний спосіб боротьби з інфляцією та головний метод покращення життя кожного громадянина України. Насправді в багатьох державах заробітні та інші виплати повинні змінюватися одразу після навіть невеликих змін індексу споживчих цін. Але в Україні такі зміни неможливі через специфіку законодавства та певні проблеми самих роботодавців. Саме тому індексація стала дуже зручним виходом для всіх. Основні засади прописані у чинному законодавстві держави.

У відповідності до даних Держстату індекс споживчих цін за листопад 2020 року склав 101,3%. На основі даного індексу та індексів споживчих цін попередніх періодів ми розрахували коефіцієнти індексації та склали таблицю індексації заробітної плати за січень 2021 року, які наведено нижче. Для розрахунку суми індексації використовується значення прожиткового мінімуму для працездатних осіб за січень 2021 року в розмірі 2270 грн.

Читайте також:  Розмір заробітної плати поліції в 2018 році в Україні

після навіть невеликих змін індексу споживчих цін

Положення, на основі яких проводиться процедура

Щоб зрозуміти роботу механізму процедури та дізнатися, про індексацію заробітної плати побільше, можна просто почитати основні засади та положення, які прописані у чинному законодавстві.

  1. Всі дії здійснюються на основі індексу споживчих цін. Спочатку влада повинна визначити та опублікувати цей показник, а в наступному місяці з його урахування відбувається визначення та виплата суми індексації.
  2. Є певний перелік виплат, до яких застосується індексація. Головна умова полягає в тому, що всі виплати повинні мати постійний характер. Саме тому сума індексації не буде нараховуватися, наприклад, з одноразових грошових допомог. Для розрахунку суми надбавки використовуються заробітні плати, постійні преміальні виплати, стипендії, пенсійні виплати, тощо.
  3. Механізм процедури передбачає індексування лише тієї частини доходу громадянина, яка не перевищує суму прожиткового мінімуму.
  4. За виплату суми індексації відповідають органи чи особи, закріплені за певною категорією громадян. Якщо це пенсіонери, то індексація нараховується коштом Пенсійного фонду. Робітникам надбавки робить роботодавець, студентам допомагає держава, тощо.

Навіть цих положень достатньо, щоб зрозуміти, яким саме чином відбувається процедура індексації. Інші положення можна легко відшукати на сторінках чинного законодавства чи в мережі Інтернет.

Чого саме варто чекати у вересні?

Поки дійсно важко з великою точністю визначити те, яким буде індекс споживчих цін у вересні. А тому залишається лише чекати, коли влада опублікує відповідні дані. Саме тоді можна буде власноруч або за допомогою спеціальних засобів визначити, яку уму доплат отримуватимуть українці.

Треба не забувати, що ця процедура проводитиметься доки на неї вистачатиме коштів та ресурсів. За умов загострення економічної кризи індексація може скасовуватися. Але не треба вірити різним чуткам, що поширюють ЗМІ та сам народ. Поки немає ніякої офіційної інформації, а тому індексація заробітної плати за вересень все ж буде проводитися.

Читайте також:  Останні новини про зарплату суддів у 2018 році

Надбавки у більшості випадків виплачують е коштом фондів чи державного бюджету, а коштом роботодавців. Саме тому ця процедура навряд буде скасована. А тому невеличку допомогу від держави отримає кожен, хто має зазначений законодавством рівень прибутку та відповідне право.Чого саме варто чекати у вересні

Яка саме сума буде нарахована?

Щоб зрозуміти, як саме працює механізм та якими приблизно є суми доплат, достатньо усього лише розглянути приклад нарахування індексації заробітної плати. Для початку варто згадати, що індексація відбувається лише за умови, коли індекс споживчих цін є вищим за 103%. І інших випадках ніяких додаткових виплат не надається.

В одному з положень зазначається, що під процедуру підпадає лише рівень прожиткового мінімуму, який на момент на настання вересня дорівнюватиме 1762 гривням. А тому доплати не залежатимуть від величини доходу громадян. Відповідно до цього, суми індексації зростають при збільшенні самого прожиткового мінімуму та в залежності від величини індексу споживчих цін.

Треба розуміти, що механізм індексації виплат не є легким. Існує декілька етапів, а також є спеціальні правила, показники. А тому визначення суми надбавки відбувається лише згідно зі спеціально розробленими методиками. Але тих хто хоче визначити приблизну величину надбавки не треба розбиратися в усіх тонкощах. Треба знати, як в загальному проводяться розрахунки.

Дуже часто бувають ситуацію, коли додаткові показники просто не потрібні. В такому випадку визначити суму індексації дуже просто. Припустимо, влада оприлюднила рівень інфляції та минулий місяць і він склав 113%. Громадянин отримав заробітну плату у розмірі восьми тисяч гривень та окремо отримав одноразову грошову допомогу у розмірі п’яти тисяч гривень. В такому випадку останній вид прибутку не враховується, а з першого береться сума прожиткового мінімуму. Тоді людина отримає 176 гривень та 20 копійок надбавки. Обрахування мають наступний вигляд: 10% х 1762 = 176,20. Саме так буде проводитися індексація за вересень 2021 року в Україні.

Самостійні підрахунки

Існує купа випадків, коли треба терміново самостійно визначити суму індексації. Це може знадобитися роботодавцям при плануванні витрат підприємства чи звичайним робітникам при плануванні власного бюджету В будь-якому випадку провести обрахунки та отримати точний результат дуже швидко іноді буває важко. В такому випадку краще просто скористуватися спеціально розробленими для підрахунку сервісами.

Читайте також:  Підвищення зарплати адвоката (юриста) у 2021 році в Україні

В мережі можна легко відшукати спеціальний калькулятор. Він знає, як нараховувати індексацію правильно, а тому не допускає помилок.  Це невеличкий сервіс, який на основі вказаних користувачем даних проводить обрахунки та видає точну величину індексації. Калькулятор може враховувати різні показники та правки у законодавстві, а тому й досі залишається актуальним засобом для визначення величини надбавки.

Чи можна якось не доплачувати робітникам?

Від економічної кризи серйозно почали страждати підприємства. Річ у тім, що їх реальні прибутки зазвичай залишаються на тому самому рівні, а іноді навіть зменшуються. А їм на додачу доводься виплачувати робітникам суми індексації. Саме тому вони шукають якийсь метод, який звільнив би їх від такого тягаря. Вихід є, але він не є законним. Багато хто знає як обійти індексацію зарплати. Для цього достатньо просто не влаштовувати офіційно працівників на роботу та платити їм заробітну плату в конвертах. Але за це передбачена адміністративна відповідальність та величезні штрафи. Саме тому варто декілька разів подумати, ніж йти на таки крок.

Іноді роботодавці вдаються до якихось хитрощів. Наприклад, вони звільняють та одразу приймають назад на роботу своїх співробітників, аби не нараховувати їм надбавки. Але усі подібні дірки у законодавстві швидко прикриваються, а тому у роботодавців більше не залишається вибору. Таким чином, індексація зарплати у вересні 2021 року є обов’язковою для всіх підприємств та установ.Чи можна якось не доплачувати робітникам

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *