Меню

Індексація заробітної плати у грудні 2021 року

Поки що Україна є лідером у списку держав Європи з найбільшою інфляцією. А тому проблема високого рівня інфляції й досі залишається однією з найголовніших для українців, оскільки вона має безпосередній вплив на життя кожного громадянина. Внаслідок високого рівня індексу споживчих цін часто ростуть ціни на харчі, побутові й не побутові товари, послуги різного характеру, тощо. Водночас дохід громадян не змінюється, а поступово зменшується внаслідок інфляційних процесів. Зараз до цієї проблеми прикута уся увага та для її вирішення застосовуються різні реформи та механізми. Один з таких механізмів – індексація доходів громадян. Однак індексування створює певний тиск на економічну складову держави, а тому через брак ресурсів нерідко виникає питання з приводу того, чи буде проводитися індексація заробітної плати у грудні 2021 року в Україні та чи змінюватимуться головні засади, на основі яких раніше реалізувалася ця процедура.Україна є лідером у списку держав Європи з найбільшою інфляцією

До чого призводить висока інфляція?

Влада активно вживає заходів задля зменшення рівня інфляції, однак індекс споживчих цін й надалі перевищує 10%, що дуже сильно впливає на загальну вартість товарів й послуг. Взагалі інфляція являє собою особливе явище, за умов якого національна валюта тієї чи іншої держави просто знецінюється. Стається так, що навіть за умови росту цін й заробітних плат, громадяни все одно можуть придбати меншу кількість товари, ніж декілька місяців тому, оскільки інфляція зазвичай має набагато більші темпи росту. Для детального розуміння достатньо усього лише розглянути невеличкий приклад. Варто уявити, що кілограм звичайних яблук коштує тридцять гривень, а загальний дохід особи за місяць становить дев’яносто гривень. Через ріст інфляції яблука почали коштувати цілих п’ятдесят гривень, а зарплата залишалася на тому самому рівні. Внаслідок інфляційних процесів кількість товару, яку може купити українець, суттєво знизилася. З цього можна зробити висновок, що реальний прибуток особи скоротився на певну частку. Щоб цього не відбувалося, потрібно збільшувати заробітні плати громадян відповідно до індексу споживчих цін. З цією метою й впроваджується процедура індексування виплат громадян.

Індексація за грудень 2021 року в Україні й досі залишається одним з найголовніших методів боротьби з інфляційними процесами, адже на реалізацію інших методів у країни поки не вистачає ресурсів. Додаткові нарахування відбувається з урахуванням рівня інфляції за минулий календарний період. Уся процедура підкріплена статтями законодавства держави, за порушення яких передбачається адміністративна відповідальність та серйозні санкції.До чого призводить висока інфляція

Головні положення про які треба знати

Взагалі ця процедура регулюється чималою кількістю положень, деякі з яких діють лише в певних випадках. Але не потрібно знати усі статті про індексацію заробітної плати, для загального розуміння достатньо лише знати загальні нюанси та найголовніші пункти, які визначають процедуру нарахування додаткових коштів.  Ось інформація про яку повинен знати кожен, кого стосується індексація:

Читайте також:  Повышение зарплаты директора школы в 2021 году в Украине
  1. Задля точного визначення розміру додаткових виплат при розрахунках береться до уваги рівень інфляції за минулий календарний місяць. При цьому нарахування здійснюються лише після того, як представники влади оприлюднять точні значення.
  2. Законодавством встановлюється певний перелік виплат та доходів громадян, що підлягають індексуванню. Усі ці види прибутку мають виключно постійний характер, тобто це може бути звичайна зарплата, пенсія або стипендія. Але одноразові допомоги чи відшкодування індексації не підлягають.
  3. Величина додаткових нарахувань є однаковою для всіх громадян, оскільки вона не корегується в залежності від рівня прибутку особи. На суму індексації впливає виключно актуальний розмір прожиткового мінімуму.
  4. За виплату сум індексації відповідають ті органи, структури та особи, які нараховують заробітну плати чи інші види виплат громадянам. Це означає, що виплачувати додаткові нарахування пенсіонерам буде Пенсійний фонд, а звичайним працівникам кошти сплачуватиме сам роботодавець. Що стосується держслужбовців, то їм нарахування здійснює сама держава.

Насправді на сторінках чинного законодавства можна відшукати чимало важливих положень, що стосуються проведення процедури індексування прибутку громадян. Насправді необов’язково знати усі нюанси та аспекти, достатньо усього лише розуміти головні засади та знати мету реалізації цього механізму. У випадку плутаниці завжди можна звернутися до бухгалтерського відділу за місцем праці чи до інстанції, яка відповідає за нарахування для отримання додаткової інформації.Чого варто чекати

Чого варто чекати наприкінці року?

Навіть досвідчені експерти не можуть заздалегідь визначити, яким саме буде економічне становище в країні. А тому й визначити приблизний рівень індексу споживчих цін дуже важко. Але останнім часом він стабільно складає понад 10%. Більш того, це значення може змінюватися під впливом чималої кількості факторів, а іноді влада держави навмисно знижує це значення штучними методами. Саме тому в будь-якому випадку треба чекати оприлюднення офіційних показників.

Іноді можна зустріти інформацію про те, що дуже скоро влада скасує додаткові нарахування громадянам. Однак згідно з офіційними даними, індексація заробітної плати за грудень буде проведена обов’язково. Взагалі політиками вже розглядався сценарій скасування нарахувань. Це відбуватиметься лише за умови значного погіршення економічного стану та серйозного скорочення наявних у країні ресурсів. Але треба розуміти, що в більшості випадків нарахування здійснюється коштом не державних установ чи підприємців, а тому такий сценарій точно не справдиться, а процедур може буде скасована примусово через рішення влади.

З 1 березня 2021 – планова індексація пенсій (приблизно на 11%), крім того – українці віком від 80 років почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 500 гривень (якщо їхня пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, яка враховується для нарахування пенсій).

Читайте також:  Размер заработной платы работника СБУ в 2020 году в Украине

Як відбувається визначення розміру додаткових нарахувань

Для повного розуміння того, як саме відбувається процедура, треба обов’язково розглянути приклад нарахування індексації заробітної плати чи будь-якої іншої виплати. Перш за все, треба знати, що процедура відбувається лише за умови, що індекс інфляції за минулий календарний період перевищує 103%. Якщо він є меншим, то додаткові нарахування не виплачуються. Але наразі в країні склалася така ситуація, що показник є набагато більшим, а тому індексування буде відбуватися ще дуже довго.

Як вже згадувалося раніше, величина доходу громадянина немає ніякого значення, при визначення розміру додаткових нарахувань до уваги береться лише актуальна сума прожиткового мінімуму. Також вплив має рівень інфляції. Варто пригадати, що наприкінці 2021 року прожитковий мінімум складатиме в середньому 1853 гривні на одну особу. Згодом цей соціальний стандарт буде ще збільшено, а тому сума додаткових виплат громадянам зростатиме з часом.

Також треба знати, що існують певні додаткові фактори, які мають безпосередній вплив на обрахунки. Ці додаткові фактори беруться до уваги у специфічних ситуаціях, а ще вони не стосуються переважної більшості громадян. Саме тому в майже завжди кінцева сума визначається за допомогою стандартного алгоритму, який успішно використовується вже протягом багатьох років. Більш того, зараз дуже рідко хтось здійснює обрахування власноруч. Все відбувається за допомогою спеціального калькулятора, який можна відшукати в мережі Інтернет. Він є на багатьох сайтах та дозволяє дуже швидко визначити точний розмір індексації, знаючи основні дані та показники. Але навіть користуючись цим спеціальним калькулятором треба обов’язково знати алгоритм того, як нараховувати індексацію, щоб не допустити якихось помилок.

Насправді алгоритм дуже легкий та не потребує використання якихось важких формул, тощо. Достатньо усього лише дочекатися оприлюднення рівня інфляції за минулий місяць та підрахувати, на скільки це значення перевищує встановлений поріг. Після цього треба взяти актуальну величину прожиткового мінімуму, що у грудні становитиме 1853 гривні та помножити її на обрахований рівень інфляції. В результаті й буде отримана сума додаткових нарахувань, яку отримає кожен громадянин, що згідно з чинним законодавством має право на індексацію прибутку. У цьому алгоритмі немає нічого важкого, однак для перевірки завжди можна скористатися калькулятором.нарахування індексації заробітної плати

Чи можна якось не сплачувати нарахування законним шляхом?

Дуже часто роботодавці та різні приватні підприємці шукають відповідь на те, як обійти індексацію зарплати. Експерти називають таке явище цілком нормальним, адже в нинішніх економічних умовах сплата індексації робітникам – це черговий тягар для самих роботодавців, які й без того мають чимало витрат. Для них індексація являє собою додаткові витрати в умовах, коли реальний прибуток залишається незмінним чи навіть поступово знижується. Саме тому люди шукають шляхи для зменшення своїх витрат.

Читайте також:  Зарплата судей в 2021 году в Украине

Одразу треба зазначити, що не існує законного шляху для припинення сплати сум індексації. Саме тому роботодавці нерідко вдаються до незаконних методів чи певних махінацій. Звісно, усі ці порушення з часом стають відомими, за що підприємці караються великими штрафами й не тільки. Більш того, законодавство поступово вдосконалюється, що з часом унеможливлює реалізацію певних махінацій. Саме тому варто спочатку гарно подумати про наслідки, перш ніж відмовлятися індексації заробітних плат своїм працівникам. Ось саме так виглядатиме індексація зарплати у грудні 2021 року.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *