Меню

Індексація заробітної плати у серпні 2021 року в Україні

Не дивлячись на те, що представники державної влади намагаються стабілізувати економічний стан України, інфляція все ще залишається серйозною проблемою. Вона й надалі диктує умови життя для кожного українця. Річ у тім, що постійно зростаються ціни на різні види товарів та послуг, але рівень заробітних плат не встигає за цим зростанням, тому що державного бюджету не вистачає на миттєве підвищення заплат та пенсій кожному. Щоб хоч якось боротися з інфляційними проявами, була створена індексація, що нараховується на усі існуючі типи виплат. Українцям варто знати, на яких саме основах відбуватиметься індексація заробітної плати у серпні 2021 року в Україні, як вона розраховується та якими будуть надбавки.інфляція все ще залишається серйозною проблемою

Процедура індексації, мета її створення

Перш за все, треба розібратися в тому, що таке ця індексація та з якою метою влада впроваджує її. Через знецінення української валюти час від часу збільшуються ціни на харчі, непродовольчі товари, побутову хімію та навіть на послуги. Нерідко збільшення зарплат, пенсій та соціальних виплат часто не встигають за актуальним розміром цін. Саме тому й проводиться індексація, яка має на меті зменшити різницю між виплатами та цінами. Це певний вид нарахувань, який робиться коштом роботодавця чи держави, в залежності від виду виплати та категорії її отримувача. Розмір індексації визначається з урахування індексу інфляції (індекс споживчих цін). Під індексацію підпадають не тільки заробітні плати, а ще й пенсійні виплати, різного роду грошові допомоги, стипендії, вклади та кредити.

Саме таким чином щомісяця зменшується вплив інфляційних процесів на життя громадян України. Взагалі роботодавці повинні постійно змінювати заробітні плати співробітників відповідно до росту цін. Але на практиці виявляється, що робити так неможливо через особливості чинного законодавства України та певні проблеми самих роботодавців. Ідеальним вирішення цієї проблеми стала саме індексація – метод автоматичного нарахування додаткових виплат. Ця процедура проводиться тільки тоді, коли індекс споживчих цін перевищує позначку у 103%. Всі ці та інші положення описані у законодавстві України.Процедура індексації

Головні засади, на основі яких проводиться індексація

Аби дізнатися більше про індексацію заробітної плати, достатньо просто ознайомитися з основними її положеннями, які розкривають усю сутність механізму.

  1. Сума індексації виплачується городянам в місяці, який є наступним після офіційного опублікування представниками уряду індексу інфляції.
  2. Під цю процедуру підпадають лише ті види прибутку, які мають постійний характер. А тому одноразова премія, допоміжна соціальна виплата не буде індексована. А на основі окладу, постійних преміальних виплат чи пенсій, стипендій люди зможуть отримувати нарахування.
  3. Індексується не уся сума прибутку особи, а лише частина, що дорівнює рівню прожиткового мінімуму.
  4. Додаткові виплати формуються в залежності від їх виду та категорії отримувача. Якщо це пенсіонер, то індексація буде виплачуватися коштом Пенсійного фонду. Якщо це якась соціальна допомога, то гроші будуть братися с державного бюджету. Роботодавці сплачують суму індексації з власної кишені.

Це лише низка основних положень. Але варто ознайомитися з усіма, аби вільно орієнтуватися в цьому питанні. Усі основні засади можна легко відшукати в чинному законодавстві або на тематичному форумі в Інтернеті.

Читайте також:  Курс долара в Україні на 2021 рік

Яким буде серпень?

Досить точно прогнозувати те, якою буде індексація до серпня не можна. Треба дочекатися моменту, коли буде оприлюднений індекс інфляції. Саме тоді стануть відомими конкретні суми надбавок. Але варто враховувати, що індексування взагалі може бути скасоване в будь-коли через нестачу у державному бюджеті.

До речі, саме представники ЗМІ стають причиною поширення чуток про скасування цього механізму найближчим часом. Але українцям не треба хвилюватися, бо індексація заробітної плати за серпень все ж буде проводитися, про це повідомили представники уряду. Чутки кажуть про те, що економіка країни все ще перебуває і підвішеному стані та в будь-який момент може статися так, що коштів на виплати не буде. Треба розуміти, що в багатьох випадках індексування робиться коштом роботодавців. А тому не треба думати, що нестачі у фондах та бюджеті стануть причиною скасування цього механізму. Надбавки отримують усі громадяни, які відповідно до чинного законодавства мають на це повне право.коли буде оприлюднений індекс інфляції

Як розраховується величина доплати?

Саме приклад нарахування індексації заробітної плати дозволяє дізнатися, звідки береться виплачувана громадянам сума коштів. Варто не забувати, що індексування проводиться лише в тому випадку, коли індекс інфляції перевищує 103%.

Як вже згадувалося раніше, під механізм індексації підпадає не увесь прибуток особи, а лише сума, що дорівнює прожитковому мінімуму для працездатної особи. У серпні прожитковий мінімум становитиме 1762 гривні. Навіть якщо зарплата людини набагато більша, це не матиме значення.

Читайте також:  Заблуждения и мифы о надувных бассейнах

Взагалі механізм індексування виплат не такий вже й простий. Усі обрахування робляться відповідно до спеціально розроблених методик. Таких особливих тонкощів чимало, але не треба знати про усі важливі особливості цієї процедури та про показники, що беруться до уваги. Достатньо розуміти, яким саме чином проводять підрахунки.

В багатьох випадках додаткові показники не використовуються. Наприклад, оприлюднений владою індекс інфляційних процесів цін становив 120%, а зарплатня якоїсь середньостатистичної особи складає 7000 гривень на місяць. В такому випадку надбавка до зарплати становитиме 299 гривень та 54 копійки. Підрахунки виглядають так: 17% х 1762 = 299,54. На очнові усього цього можна зробити невеличкий підсумок. Виходить, індексація за серпень 2021року в Україні напряму залежить від того, який саме буде індекс інфляції та на якому рівні в державі буде встановлений прожитковий мінімум працездатної особи. Як розраховується величина доплати

Як самостійно визначити суму індексації?

На початку, що обрахувати суму доплат досить легко. Але можна легко допустити помилку чи не врахувати усі необхідні показники. Звісно, якщо цікавить лише приблизний результат, то можна провести обрахунки по вказаній вище схемі. В інших випадках варто користуватися спеціальним калькулятором для визначення суми індексації

Це простий додаток, який містить усі важливі для підрахунку дані. Калькулятор можна легко відшукати в мережі Інтернет. Треба  усього лише вписати необхідну інформацію та калькулятор вмить видасть точний результат. Калькулятор не тільки дозволить не витрачати час на зайві дії, а ще й зекономить сили.

Є якась можливість, яка дозволить забути про індексацію?

Досить часто індексація стає справжнім тягарем для роботодавців. Зазвичай стається так, що прибутки підприємства чи організації залишаються на тому самому рівні, а витрати зростають, оскільки треба нараховувати працівникам індексацію. Саме тому підприємці намагаються дізнатися, як обійти індексацію зарплати. Цього можна легко досягти, якщо не вшановувати людину офіційно на роботу та платити зарплатню в конвертах. Але це все незаконно, а тому якщо про такі порушення дізнаються контролюючі органи, доведеться сплатити чималу суму штрафу.

Читайте також:  Где можно купить паровой утюг в интернет магазине

Деякі особи, що розуміються в тонкощах законодавства, не припиняють шукати легального способу забути про індексацію. Вони роблять маніпуляції зі звільненням та приймання людей на роботу. Але до законодавства швидко вносяться правки, що забороняють це.

Види індексування виплат

Якщо говорити про те, як нараховувати індексацію, то існує дві основні форми нарахувань.

  1. Індексування виплат громадян в автоматичному режимі. Усе відбувається без участі по сторонніх осіб.
  2. Індексування в договірному порядку. Цей спосіб активно використовується в державах Європи. Сума встановлюється та регулюється представниками профсоюзу та робітником, відповідно до цього укладається договір.

В Україні прижилася перша методика нарахувань. Насправді обидва методи мають свої особливості, переваги та недоліки. Але індексація зарплати у серпні 2021 року проходитиме в автоматичному режимі, що звільнить підприємців від здійснення якихось додаткових маніпуляцій та зробить процедуру нарахування максимально прозорою.Види індексування виплат

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *