Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року

Український контрнаступ з міста Харкова може порушити дії російських військ на північний схід від Харкова і, ймовірно, змусить російські війська ухвалити рішення про зміцнення позицій під Харковом або ризик втратити більшу частину або всі свої позиції в радіусі артилерійської дальності від міста. 5 травня український головнокомандувач Валерій Залижний заявив, що українські сили переходять до контрнаступних операцій навколо Харкова та Ізюма, що стало першою прямою заявою українських військових про перехід до наступальних операцій. За останні 24 години українські сили не досягли жодних підтверджених успіхів, але відбили спроби російських військ повернути втрачені позиції. Російські сили добилися незначних успіхів у атаках, що продовжуються, на сході України,

karta boev 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року

Основні підсумки:

  • Російські війська продовжували безрезультатні наступальні операції на півдні Харківської, Донецької та Луганської областей, не досягнувши значних територіальних успіхів за останні 24 години.
  • Українські чиновники та військові підтвердили, що російські сили прорвалися до самого об’єкту “Азовсталь” і підтвердили, що українські сили втрачають позиції. Російські сили, ймовірно, захоплять об’єкт найближчими днями.
  • Українські наступальні операції навколо Харкова, ймовірно, спрямовані на те, щоб витіснити російські сили із зони артилерійської досяжності міста Харкова, змусити російські підрозділи передислокуватися з осі Ізюм та потенційно загрожувати російським лініям зв’язку.
  • Російські сили провели обмежені наступальні операції у напрямку міста Запоріжжя, але не проводили жодних атак у Херсонській та Миколаївській областях за останні 24 години. Українські сили заявили про захоплення додаткової території на захід від Херсона, але ISW не може незалежно підтвердити будь-які успіхи.
karta boev 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року
Карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про російські військові злочини, оскільки ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не має прямого впливу на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій та людяності, навіть якщо ми не описуємо їх у цих звітах.

ISW оновила структуру свого обговорення основних зусиль, у яких у час беруть участь російські сили. Основні зусилля Росії зосереджені на сході України і включають одне підлегле основне зусилля і чотири підтримуючі зусилля. Підлеглим основним зусиллям є оточення українських військ у котлі, що утворився між трасою Ізюм-Слов’янськ та лінією фронту Кремінна-Рубіжне-Попасна у Луганську. Чотири допоміжні зусилля: завершення захоплення Маріуполя, збереження тиску на місто Харків, утримання окупованої території на південній осі та загроза північно-східній Україні з російської та білоруської території.

Підпорядковане головне зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (російська мета: Оточення українських сил у Східній Україні та захоплення всієї території Донецької та Луганської областей, на яку претендують російські проксі на Донбасі)

Читайте також:  115-й день війни Росії проти України: головні події

Російські сили продовжували неефективні наступальні операції на півдні Харківської, Донецької та Луганської областей, не досягнувши значних територіальних успіхів за останні 24 години. За оцінкою Пентагону, російські сили не змогли добитися подальшого просування через нездатність вести наступальні операції далеко від своїх наземних ліній зв’язку (НЛЗ) вздовж автомобільних доріг, як раніше оцінював ISW, та брудної місцевості. Російські НЛС, що підтримують Ізюмську вісь, ймовірно, проходять від російського кордону до Куп’янська та Вовчанська, і місцева харківська цивільна влада повідомила про додаткові російські підкріплення, що рухаються через ці населені пункти до лінії фронту станом на 5 травня. За повідомленнями, російські війська несуть втрати в атаках, що застопорилися, вздовж Ізюмської осі, а український Генштаб повідомив,

Російські сили провели безуспішні атаки в Лимані, Сєверодонецьку та Попасній та продовжували обстріли вздовж лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях. Російські сили також використали термобаричні боєприпаси проти українських позицій у Лимані та безуспішно намагаються використати масований артилерійський вогонь для прориву української оборони. Російські сили завдали ударів по зернових об’єктах у Рубіжному та Соледарі, селищі, розташованому приблизно за 30 км від Попасної, ймовірно, щоб позбавити українські сили та громадянське населення постачань. Донецька народна республіка заявила, що 5 травня захопила Троїцьке (селище приблизно за 25 км від окупованої Горлівки), але знімки із соціальних мереж підтвердили, що українська артилерія завдала тяжких пошкоджень російським складам боєприпасів, танкам та бронетранспортерам у цьому районі.

karta boev 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року
Онлайн карта бойових дій у Харкові, Донецькій та луганській області

5 травня російські війська продовжили штурм металургійного заводу “Азовсталь”, підтримуваний авіаударами та морською артилерією. Українські чиновники та військові підтвердили, що російські війська прорвалися на територію заводу “Азовсталь” та що українські війська втрачають позиції. Заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар опублікував відео у Telegram, у якому повідомив, що нинішній штурм розпочався 3 травня, та підтвердив, що російські війська перебувають на території заводу. Паламар сказав, що захисники і цивільні особи, які залишилися, не змогли евакуюватися 5 травня, незважаючи на повідомлення українського уряду про те, що російські та українські сили домовилися про припинення вогню в Маріуполі з 5 по 7 травня. Президент України Володимир Зеленський оголосив, що 4 травня евакуювалися 344 мешканці Маріуполя, включаючи понад 150 евакуйованих з “Азовсталі”. Російські сили, ймовірно, повністю захоплять об’єкт “Азовсталь” найближчими днями, але українські сили успішно пов’язували та деградували велику кількість російських сил у Маріуполі протягом кількох місяців.

karta boev 3 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року
Карта бойових дій на сьогодні у Маріуполі 7 травня

5 травня український головнокомандувач Валерій Залижний заявив, що українські сили переходять до контрнаступних операцій навколо Харкова та Ізюма, що стало першою прямою заявою українських військових про перехід до наступальних операцій. Українські сили, ймовірно, мають намір витіснити російські війська із зони досяжності артилерії міста Харкова, змусити російські підрозділи передислокуватися з осі Ізюм та потенційно загрожувати російським лініям зв’язку. За останні 24 години українські війська не просунулися вперед, але відбили спроби російських військ повернути втрачені позиції.

Читайте також:  почему среди российской элиты никто не идет против Путина?

Український Генеральний штаб повідомив, що 5 травня російські сили провели безуспішний наступ на Старий Салтов (приблизно за 40 км на схід від міста Харкова), після того як українські сили звільнили цей населений пункт 2 травня. Російські сили також провели розвідку українських позицій та продовжували обстрілювати українські позиції на північно-східній околиці міста Харкова. Проросійські джерела стверджували, що українські сили підірвали міст біля окупованого селища Черкаські Тишки, приблизно за 25 км на північний схід від міста Харкова, що може свідчити про продовження української контратаки в цьому районі, націлену на міст, щоб припинити російські пересування.

karta boev 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року
Інтерактивна карта бойових дій в Ізюмі та Рубіжному

5 травня російські війська продовжували наступальні операції у напрямку міста Запоріжжя, але не проводили жодних атак у Херсонській та Миколаївській областях. Запорізька обласна військова адміністрація України повідомила, що російські війська протягом дня атакували Гуляйполе, неподалік кордону з Донецькою областю. Адміністрація також заявила, що до 13 батальйонних тактичних груп зосереджено на цій лінії просування до міста Запоріжжя або адміністративних кордонів Донецької області із заходу, хоча ці батальйонні тактичні групи (БТГ) майже напевно недоукомплектовані. Запорізька влада зазначила, що російські сили, що діють у регіоні, обережніші, ніж на початковому етапі війни, і збільшують використання засобів розвідки.

Російські сили не проводили наступальних операцій у Херсонській чи Миколаївській областях. Український Генеральний штаб повідомив, що 5 травня українські сили звільнили невказані села вздовж кордону між Херсонською та Миколаївською областями, але ISW не може підтвердити ці заяви. Оперативне командування “Південь” України повідомило, що українські сили успішно відтіснили російські війська приблизно на 20 кілометрів від міста Миколаїв, що можливо вказує на те, що ці звільнені села знаходяться на північному заході Херсонської області, хоча раніше ми вважали, що українські сили зайняли більшу частину території в межах цієї 20-кілометрової дуги, та не оновлювали наші карти з урахуванням цієї заяви України. Російська влада в окупованому Криму заявила 5 травня,

karta boev 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року
Актуальна карта бойових дій у Херсонській та Миколаївській області на 7 травня

Придністровські ЗМІ повідомили про безладну стрілянину в районі контрольно-пропускного пункту Кучурган-Первомайськ на кордоні з Україною 5 травня через два дні після того, як Україна заблокувала цей пункт пропуску. Придністровські ЗМІ стверджували, що українські війська проводять військові навчання у Павлівці, селі на українсько-молдовському кордоні. Міністр закордонних справ Придністров’я Віталій Ігнатьєв також заявив, що придністровські сили нейтралізували ще один український безпілотник 5 травня. ISW не може незалежно перевірити жодну з цих придністровських заяв. Оперативне командування “Південь” України повідомило, що кордон Придністров’я стабільний і що українські сили вживають контрдиверсійних заходів. Російські сили та їхні придністровські маріонетки, мабуть,

karta boev 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 7 травня 2022 року

Український Генеральний штаб повідомив, що деякі невідомі білоруські підрозділи підвищили свою боєздатність на тлі навчань, що продовжуються 5 травня. Білоруські сили, як і раніше, малоймовірно вступлять у війну в Україні і, ймовірно, прагнуть утримати українські сили на місці, загрожуючи подальшими діями.

Читайте також:  Визовый режим с Россией, а Украина в шаге от кандидатства в ЕС: что это даст?

Найближчі події, на які слід звернути увагу

  • Російські війська, ймовірно, продовжать об’єднувати наступальні дії на південь від Ізюму з просуванням на захід від Донецька з метою оточення українських військ на півдні Харківської області та у Західному Донецьку.
  • Росія може змінити статус Донецької та Луганської народних республік, можливо, об’єднавши їх в єдину “Донбаську республіку” та/або приєднавши їх безпосередньо до Росії. Російські війська, очевидно, вирішили захопити завод “Азовсталь” шляхом наземного штурму і, ймовірно, продовжать операції в відповідно до цього.
  • Російські війська, очевидно, вирішили захопити завод “Азовсталь” шляхом наземного штурму і, ймовірно, продовжать операції відповідно до цього.
  • Українські контрнаступи навколо міста Харкова можуть послабити російські позиції на північний схід від міста, що, можливо, змусить росіян обирати між зміцненням цих позицій та їхнім залишенням, якщо українці продовжать контратакувати.
  • Російські війська можуть готуватися до відновлення наступальних операцій із метою захоплення всієї Херсонської області найближчими днями.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.