Меню

Кадастрова карта України на 2021 рік

Саме Кадастрова карта України на 2021 рік надає громадян інформацію про стан та розміщення земельних ділянок держави. Вже досить давно база даних Державного земельного кадастру була опублікована та зараз до неї кожен має вільний доступ. Завдяки спеціальному сайту в мережі Інтернет кожен може отримати усі необхідні дані задля вирішення спірних питань. Однак не всі громадяни вміють користуватися ресурсом та правильно діяти у разі виникнення помилок.Кадастрова карта України

Структура карти та її загальне призначення

Взагалі детальна публічна Кадастрова карта України має специфічну структуру, яка являє собою декілька рівнів. Ці рівні надають громадянам детальну інформацію щодо кордонів ділянок, їх координат, загального призначення. Також можна знайти дані про точний розмір земельної ділянки, про тип ґрунту, наявні форми власності. Ресурс ще й досі знаходить у стадії розробки, а тому він поступово доповнюватиметься іншими даними, наприклад, можна буде дізнатися місце розташування прокладених комунікацій, спеціальних будівель, тощо.

Загалом призначення цієї карти можна описати за допомогою її трьох основних функцій:

  1. Вона необхідна для того, щоб кожен громадянин України мав вільний доступ до даних щодо тієї чи іншої земельної ділянки.
  2. Карта дозволяє перевірити наявність помилок та швидко виявити їх.
  3. Ресурс дозволяє одразу подати заявку в електронному вигляді при виявленні помилки в реєстрі.

Для чого використовується кадастровий номер?

Якщо особа є власником певної земельної ділянки, то вона обов’язково має відповідний державний акт, яким саме встановлюється право власності та реєстрація у реєстрі країни. Якщо особа отримала у власність ділянку після 2004 року, то документ має на звороті кадастровий номер, старі документи цього номеру не мають. Але якщо треба його дізнатися, то можна завжди його дізнатися, звернувшись до інстанції. За наявності номера можна скористатися пошуком на ресурсі та отримати вичерпну інформацію щодо ділянки. За номером можна дізнатися про:

  1. Те, кому належить ця земля (комунальна, приватна чи державна власність).
  2. Спеціальний код, за допомогою якого визначається призначення землі.
  3. Загальну площу ділянки.

Варто зауважити, що це всі дані, які надає публічна Кадастрова карта України 2021, Держгеокадастр ніколи не буде надавати персональну інформацію про власника землі.Для чого використовується кадастровий номер

Читайте також:  Призывной возраст в Украине 2021 года

А чи можна відшукати інформацію про землю без кадастрового номера?

Ресурс був створений таким чином, що дозволяє отримати інформацію про землю навіть без наявності кадастрового номера. В такому випадку необхідно усього лише в пошуку на сайті зазначити координати ділянки. Там зазначається місто, район та область, де далі буде проводитися пошук. Після цього треба буде власноруч відшукати земельну ділянку. Для цього користувачам сайту надаються високоточні знімки з супутника.

Які помилки можна відшукати, користуючись цим ресурсом?

Помилки можуть бути абсолютно різні, адже ресурс усе ще знаходить на стадії розробки. Але найчастіше користувачі просто не можуть знати необхідну ділянку на карті або у реєстрі не зазначається кадастровий номер. Дехто відмічає помилки у конфігурації, а також перетинання, невірне розташування меж двох ділянок. Ще буває так, що ділянка відмічена на карті, проте вона знаходиться зовсім не в тому місці або накладається на дорогу чи водоймище. У разі виявлення цих помилок, а також помилок у роботі сайту користувачеві варто одразу написати відповідний електронний лист у технічну підтримку ресурсу, щоб неточності були якнайшвидше виправлені.

Так спеціалісти радять звертати особливу увагу на документи при роботі з ними. Іноді буває так, що технічні документи, на основі яких людина збирається виправляти неточності на карті мають певні помилки й погрішності. Насправді інформація, що міститься в офіційних паперах відіграє чималу роль, а тому слід обов’язково прослідкувати, що вони мали витяг з бази даних кадастру. Звісно, далеко не всі спеціалісти можуть надати кваліфіковані послуги у сфері оформлення документів. В такому випадку краще звертатися до офіційних виконавців робіт, перелік яких надає офіційний сайт Кадастрової карти України, публічна карта також розміщена там.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2020

Процедура виправлення помилок

Якщо особа відшукала помилку на карті та відправила відповідну заявку до представників технічної підтримки, то вона також може прослідкувати стан вирішення цього питання та дізнатися, хто саме є відповідальним за виправлення помилок та який період часу відводиться на опрацювання заявки. Загалом система внесення корективів користувачами дозволяє не тільки виправляти погрішності у назві об’єкту, а ще й перевизначити координати земельної ділянки, виправляти помилки у розрахунках показників, тощо. Але не дозволяється виправляти помилки під час вирішення особливих питань, які стосуються інтересів двох або більше осіб. А тому питання власності на частину землі, яке виникло між двома особами, вирішується не шляхом виправлень на карті, а виключно шляхом суду. Самі розробники ресурсу кажуть, що не дивлячись на усі старання та витрачені кошти, карта все одно має чимало помилок.

Однак проблема полягає в тому, що не надається якихось документальних підтверджень про те, що заявка була оброблена, а помилки були виправлені. В такому випадку краще звертатися до Державного земельного кадастру особисто чи у письмовому вигляді. Такі звернення є більш пріоритетними. Також це дозволить отримати документальне підтвердження.

Варто знати, що Кадастрова карта України 2021 онлайн корегується згідно зі встановленим порядком. Якщо помилка на сайті з’явилася через дії розробника ресурсі, то будь-які виправлення є безкоштовними. В іншому випадку це адміністративна послуга за яку доведеться сплатити близько 150 гривень. Для швидкого вирішення проблеми спеціалісти радять звертатися до інстанції у письмовому та електронному вигляді.Процедура виправлення помилок

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *