Меню

Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Наприкінці лютого 2022 року Російська Федерація одразу з кількох напрямків напала на Україну. Почалася війна. Яким чином відбувається підготовка громадян до військових дій, а кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації?

mobilizacia v ukraine 14 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Полковник Вінницький Олег Михайлович з 2016 року очолює обласний центр комплектування. Він стверджує, що любов до рідної землі є основою успіху. Що означає загальна мобілізація? Під заклик потрапляють всі військовозобов’язані у віці від 18 до 60 років, якщо це стосується вищого офіцерського складу – до 65. Відповідно до закону, передають список у всі організації, а також сповіщають засобами масової інформації. Бажано, щоб кожен, не чекаючи на повістки, самостійно з’явився в центр за місцем прописки.

У 2014 році було трохи інакше, оскільки мобілізація була частковою. Вона проводилася після указу президента.

Наразі існує кілька етапів мобілізації,

Перший період – коли резервісти звернулися за місцем проживання чи прописки.

mobilizacia v ukraine 13 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Другий етап – докомплектація військовозобов’язаних військових частин.

Третій – у тому, що чоловіки призовного віку, проходять навчання військової спеціальності і після цього вирушають до військових частин. Навчання проводяться від 3 тижнів до 2 місяців.

Існує 2 види повісток для проходження військової служби. Вони не стосуються чоловіків віком від 18 до 27 років, які не проходили термінової служби в армії. Але за бажання вони можуть укласти договір і захищати рідні землі.

Особливо важливим у мобілізації є черговість. Відповідно до закону існують черга. Усього 4 хвилі мобілізації.

Перша хвиля. У цей час до армії призивають військових у резерві, колишніх службовців АТО та ООС.

mobilizacia v ukraine 12 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Друга хвиля. До цього заклику потрапляють військові, які служили до 2014 року. Також до них належать і контрактники.

Третя хвиля. Під заклик потрапляють військові, котрі закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів.

Четверта хвиля. Під цю хвилю потрапляють усі громадяни від 18 до 60 років, які не мають обмежень щодо фізичного стану здоров’я. Але їх заздалегідь мають направити до навчальних пунктів.

Якщо людина ховається від служби в армії, їй загрожує штраф 5 100 грн. Для військовозобов’язаних штраф вищий і становить майже 12 000 грн.

Хто не підпадає під мобілізацію?

Є закон, який дає список тих, хто має бути мобілізований, а також тих, хто не може бути покликаний до служби. Але 15 березня 2022 року з’явилися виправлення цього закону. Вони були опубліковані і вже набрали чинності.

mobilizacia v ukraine 9 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Не проходять службу під час війни:

  1. Інваліди та тимчасово невідповідні. Вони обмежені за часом терміном 6 місяців із наступним проходженням комісії. Потрібно звернути увагу на те, що тимчасове обмеження може бути продовжено при подальшому огляді.
  2. Заброньовані органами місцевого управління чи підприємством.
  3. Чоловіки, під опікою яких перебуває 3 дітей віком до 18 років. Підтвердження відбувається за наявності свідоцтв про народження.
  4. Чоловіки, які самі виховують дитину. Наприклад, при розлученні чи смерті дружини. У такому разі необхідно надати до центру підтверджуючі документи.
  5. За наявності дитини-інваліда. Оскільки в законі не зазначено групу інвалідності, то під статтю потрапляють усі діти з наявністю діагнозу до 18 років. Також якщо під опікою перебуває інвалід 1 або 2 групи незалежно від віку.
Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 15 июня 2022 года

Потрібно звернути увагу, що зараз немає примусу для проходження армійської служби.

Міфи мобілізації

Хто не підлягає мобілізації у період воєнного стану?Тему загальної мобілізації дуже активно обговорюють у всіх соцмережах. Говорять про те, що у західному регіоні більше мобілізують внутрішньо переміщених осіб, які тікають від війни. При цьому не призивають до армії тих, хто там мешкає. Але після перевірки колишніх військкоматів визначили, що із західних регіонів було мобілізовано 9/10 корінних мешканців та лише 1 частина – приїжджих з іншого регіону.

mobilizacia v ukraine 10 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Існує також міф, що людей, які не пройшли навчання, відправляють на війну. Це не правда. Навчання відбувається протягом 2 тижнів. Було зафіксовано лише один випадок, коли бійці були відправлені на поле бою, без попереднього навчання.

Кого не призовуть до армії під час загальної мобілізації?

Існує кілька категорій військових.

  1. Ті, хто має досвід у військовій справі. Це громадяни, які служили після 2014 року.
  2. Проходили службу до 2014 року.
  3. Ніколи не проходили службу. Вони вирушають на навчання, і лише потім потрапляють на поле бою.

Що таке обмежено придатний у воєнний час? Які саме види служби підходять? Хто звільнений від мобілізації? Кожна людина, яка проходила військово-лікарську комісію, отримує індивідуальне визначення щодо її придатності для служби.

Існує положення про військово-лікарську комісію від 14 серпня 2008 року №402. У ньому зазначено, що люди обмежено придатні не потрапляють у морську піхоту чи десант. Але вони можуть працювати у підрозділах забезпечення. Наприклад, діловодами. За кордон виїзд заборонено.

mobilizacia v ukraine 8 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Нині мобілізують усіх. Юрій Білоус, юрист стверджує, що на військовому обліку мають перебувати усі громадяни країни. При зміні місця проживання обов’язково стати на облік за новою адресою.

Чи мобілізують тих, хто не служив?

Чому мобілізують навіть тих, хто не проходив термінової служби? Зараз це не так важливо, тому що проводиться підготовка. Термін навчання залежить від необхідної спеціальності і триває до 2 місяців. Існує велика різниця в емоційному стані тих, хто брав участь у військових діях.

Є 2 види повісток. Насамперед, запрошують військовозобов’язаних, а також тих, хто перебуває в резерві. Вони проходять комісію, яка спрощена і може бути проведена за наявності скарг на стан здоров’я. Вивчаються документи та аналізи, які громадянин проходив попередньо.

mobilizacia v ukraine 6 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Дото підпадає під мобілізацію, а хто – ні? Не потрапляють під мобілізацію військовозобов’язані, які мають відстрочку відповідно до статті 23. При отриманні повістки та неявки до центру передбачено покарання статтею 336 Кримінального кодексу України у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. У кожному порядку вказано дату та час, коли слід з’явитися у військкомат. При недотриманні вимог готується пакет документів та передається до правоохоронних органів.

Що робити переселенцям під час мобілізації в Україні 2022 року?

Що робити громадянам, які не проживають за місцем реєстрації або переселенцям, які вивезли сім’ї з небезпечних територій? Передбачено законом, якщо військовозобов’язаний переїхав до іншого населеного пункту, то протягом 7 днів має зареєструватись у тому територіальному окрузі, де він знаходиться.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну було видно, які черги було збудовано перед територіальними центрами комплектації добровольців до армії та територіальної оборони.

Багато людей повернулося із-за кордону для проходження служби. Усі вони зараз поповнили війська. Більшість центрів працювали цілодобово, на початку травня потік людей поступово зменшився.

Якщо приходить доброволець у територіальний центр та його спеціальність потрібна, то оформляють повістку та відправляють одразу на бойові дії. Інакше залишають його контактні дані та пропонують очікувати запрошення. Необхідність початку травня стоїть у мотострілецьких військах, артилерійських, зв’язкових і танкістах. Індивідуально побажання служити у певному місці може бути виконано лише у разі наявності вільних місць у тій чи іншій частині. Для цього слід звернутися особисто із побажаннями до командира.

mobilizacia v ukraine 7 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Окреме питання стосується термінової служби в Україні, і як воно відбуватиметься у 2022 році. За законом відбувається збір у період із квітня по червень. Існує указ президента, який був підписаний у січні, коли ще не йшлося про загальну мобілізацію. Цей указ є дійсним, він не скасований. З 1 квітня виконують певні заходи. Наприклад, надали відстрочки тим, хто не підлягає заклику під час мобілізації. Це студенти вищих навчальних закладів, а також ті, хто має певні захворювання. Буде оформлено протоколи, але призову для проведення термінової служби не буде.

Читайте також:  У одного из британцев, «осужденных» в Донецке за «наемство», есть украинское гражданство – Bellingcat

Чи відбувається мобілізація жінки?

Немає обмежень при мобілізації жінок. Звичайно, перевага надається чоловікам, але зобов’язанням за такими посадами як лікарі, медсестри та зв’язківці, діловоди займаються жінки. Право на відстрочку мають представниці прекрасної статі, які мають 2 та більше неповнолітніх дітей.

Соціальний захист

Які соціальні гарантії мають громадяни, котрі працювали до війни. За ними зберігається середня вести, місце роботи. Вони мають право на безкоштовне лікування, а також серйозні пільги на податки під час підприємницької діяльності.

Військові отримують хорошу заробітну плату в армії, яка суттєво збільшена у воєнний час. Грошова винагорода відрізняється залежно від територіальної надбавки, посади та військового звання. Мінімальна оплата рядового солдата становить 13 000 грн., інші посади мають і великі оклади.

mobilizacia v ukraine 3 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Незалежно від посади та вислуги років є додаткова грошова винагорода у розмірі 30 000 грн, яка виплачується 1 раз на місяць. При виконанні бойових дій на території зіткнень військовий отримує 100 000 грн. Ці місця визначаються щотижня Генеральним штабом та враховуються при виплатах. Тобто, мінімальна сума окладу військового становить 43 000 грн. Військове звання надає велику оплату.

Як відбувається забезпечення людей на військовій службі?

Забезпечення людей необхідною амуніцією відбувається військовою частиною, куди звертається призовник. Вони повинні забезпечити всім, починаючи з бронежилетів і закінчуючи зброєю. Але, все одно, є необхідність придбання певних видів захисту, але точно встановити чого не вистачає можна тільки за місцем призову.

Кого не можуть мобілізувати 2022? Україна розділена на регіони та багатьом компаніям довелося евакуюватися з місць, де відбуваються бойові дії. Перш за все, уряд вивчає заявки, які надали дані компанії. Також за відстрочкою звернулися енергокомпанії, комунальники та айтішники. Багато фермерів готові взяти зброю і піти воювати, але користь від них набагато більша при виконанні своїх прямих обов’язків. Порушення плану посівної в Україні може призвести до виробничої кризи чи голоду у деяких країнах.

Кого точно не мобілізують в Україні у 2022 році?

З початку війни в Україні повістки видають на вулицях, блокпостах та офісах. Потрібно дотримуватися балансу між фронтом та економікою, щоб не занапастити повністю останню.

mobilizacia v ukraine 4 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Зеленський просить усі види бізнесу не припиняти своїх дій. З 15 березня запроваджено податкові стимули та пільгове кредитування. Але при цьому загальну мобілізацію ніхто не скасовував. Умовно мобілізація поділена на 4 хвилі, але до середини березня було мобілізовано всіх, хто має хоч якийсь досвід у військових діях.

Видавати повістки можуть і на блокпостах, але робити це мають лише працівники органів місцевого самоврядування чи військкоматів.

Читайте також:  Радио Свобода Weekly: В чем ошибся Путин, когда начал войну с Украиной?

Хто не підлягає мобілізації за станом здоров’я? Існує певний список тимчасово обмежених у мобілізації. Наприклад, не можуть служити в армії з ВІЛ, СНІД, а також зі складною формою міопії, плоскостопістю важкої форми та туберкульозом.

Усього можуть призвати у військовий час 2,5 млн. мобілізованих. До війни українська армія налічувала 250 тисяч військових.

mobilizacia v ukraine 1 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Бронь під час мобілізації

Що таке бронь та як відбувається відстрочка від мобілізації Україна? Відповідно до статті 24 ЗУ бронювання військовозобов’язаних відбувається для забезпечення нормального функціонування організацій, підприємств у воєнний час.

Кого не беруть до армії в Україні 2022 року?

За яких хвороб не мобілізують?

Якщо період, коли немає війни, існує великий список захворювань, у яких не можна служити, то за війні він стає набагато коротшим. Які хвороби не підлягають мобілізації? Хто може отримати довідку про непридатність? Тільки комісія визначає, хто може служити за станом здоров’я. Також можна отримати відстрочку на 2 місяці, після можливе продовження ще 2 рази на такий самий період часу.

Цю довідку може видати військово-лікарська комісія. Жодна приватна клініка неспроможна надати відстрочку, але довідка допоможе встановити чіткий діагноз.

mobilizacia v ukraine 2 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Огляд проводять невропатолог, отоларинголог, терапевт, стоматолог, офтальмолог, хірург, психіатр. Якщо існують інші захворювання, варто звернутися до інших фахівців. Після огляду головний лікар-фахівець призовної комісії, приймає рішення та рекомендує певне військо, закріплюючи всі документи підписом та своїм особистим друком.

Коли закінчиться мобілізація у 2022 році?

24 лютого, коли розпочалася війна, президент України Володимир Зеленський, ухвалив указ 69/202. Згідно із законом, мобілізація має відбуватися по всій території України протягом 90 днів. Але термін може змінюватись залежно від ситуації.

Військовозобов’язані

Відповідно до закону, є ті, хто не є військовозобов’язаним в Україні у воєнний час. Юрист стверджує, що мобілізують усіх, хто придатний до військової служби. Виняток становлять лише ті, кого визначила військово-лікарська комісія. Наявність військової спеціальності перестав бути визначальним.

mobilizacia v ukraine 5 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Відповідно до закону від 21.07.1997 року до невійськовозобов’язаних належать громадяни, які не підлягають військовому обліку за станом здоров’я, віковими обмеженнями або мають «броню».

Відмова від мобілізації – чи можливо?

Чи можна відмовитись від мобілізації? Далеко не всі бажають воювати, але яке «покарання» чекає, якщо не дати борг Батьківщині? Тарас Литовченко, юрист з юридичної фірми Тарас стверджує, що інформація щодо мобілізованих не є загальнодоступною і кількість військових у кожній області різна.

Кожен військовозобов’язаний, що отримав повістку особисто до рук із зазначеною датою, повинен з’явитися в призначений термін. За ухилення загрожує позбавлення волі терміном до 5 років. Також він зазначив, що ті, хто перебуває на військовому обліку, не можуть у період військового становища міняти місце проживання.

mobilizacia v ukraine 11 - Кого не заберуть до армії під час загальної мобілізації в Україні у 2022 році

Уникнути призову до армії можуть лише військовозобов’язані, заброньовані органами державної влади, а також визнані тимчасово непридатними за станом здоров’я на строк до 6 місяців.

Відповідно до закону, за мобілізованими співробітниками зберігається місце роботи, середній заробіток та посада протягом 1 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.