Меню

Колективний договір 2020 в Україні

Працевлаштування людини припускає виникнення взаємовідносин між роботодавцем та працівником. Згідно з законодавством вони регулюються трудовим кодексом та колективним договором.

Мужчина подписывает коллективный договор

Цей документ має особливий характер оскільки є нормативно-правовим актом. В кожній установі чи на підприємстві форма договору, умови та його основа різні. В ньому чітко прописані обов’язки двох сторін, час роботи, форс-мажорні обставини, умови розірвання та строк дії документу.

Колективний договір на 2020 рік з додатками нічим не відрізняється від документа 2019 року. Правильно розроблений договір – гарантія захищеності роботодавця та найманого робітника незалежно від сфери діяльності.

Хто займається розробкою договору

Ніж чим зайнятися розробкою документа необхідно врахувати вимоги законодавства. Треба зрозуміти що він стане основним документомякий підтверджує офіційність працевлаштування. Деякі роботодавці вважають що його складання доцільно при спірних моментах. Насправді він складається з метою уникнення таких ситуацій.

Колективний договір в Україні припускає два суб’єкти: робітник та роботодавець. Цей документ є обов’язковим для усіх підприємств незалежно від форми власності.

Деякі підрозділи допускають особливі умови, вони прописуються з метою збереження майна та грамотного виконання посадових обов’язків. Незалежно від складності документа, кожна зі сторін повинна дотримуватись підписаних умов.

Якщо установа має великий штат працівників для створення профспілки, колективний договір складається іншим способом. На зібранні штату підприємства вибирається людина яка буде очолювати профспілку та дбати про інтереси робітників. Після цього профорг займається складанням документа та ознайомлює з ним робітників.

З цього можна зробити підсумок, що незалежно від кількості робітників на підприємстві наявність договору є обов’язковою. Саме таким чином складається колективний договір сільської ради на 2020 рік та документ для інших державних установ.

Читайте також:  Податковий кодекс України 2018

Зразок колективного договору на 2020 рік – з чого він складається

Положення вказані в договорі прописані чинно дійсного законодавства. З метою охоплення інтересів суб’єктів договору, запобігання виникнення спірних питань документ містить пункти в яких зазначається:

 1. Інформація про суб’єктів господарювання та робітників (паспортні дані та місце проживання).
 2. Умови провадження трудової діяльності (професія робітника, графік роботи, сума заробітної плати).
 3. Організаційні питання згідно зі сферою працевлаштування робітника.
 4. Інформація про можливість надання відпусток, лікарняного та відряджень.
 5. Особисті виплати на які можуть розраховувати наймані працівники при звільненні.
 6. Форс-мажорні умови.
 7. Умови розірвання договору.

Деякі документи дають працівникам більш прав ніж хотілось би роботодавцю.

Наприклад, колективний договір від Райдержадміністрації припускає участь співробітників у розробці бюджету на наступний рік, можливість вільного виразку думки з питань праці. Також у документі можуть бути пункти відносно субсидій та пільг, допомоги у скрутному становищі.

Після вичитування договору юристом він повинен бути підписано двома сторонами. З цього моменту документ становиться офіційним і не одна зі сторін не має права змінити прописані в ньому умови.

У 2019 році частими були випадки коли роботодавець питався змінити умови з метою обмеження прав робітника. Таке порушення було розглянуто адміністративною комісією внаслідок чого керівник підприємства було притягнуту до адміністративної відповідальності.

Ознайомиться з прикладом документа просто. Для цього достатню набрати в інтернет-ресурсах в строчці пошук «зразок колективного договору на 2020 рік». Якщо труднощі не вирішені, рекомендовано звернутися за допомогою до юриста.

Особливості складання договору в держадміністраціях

Процедура розробки трудового договору на 2020 рік стандартна. Проте існують особливі вимоги, які треба врахувати при складанні документу.

Краще щоб договір на підприємстві був завжди. Але багато державних підприємств вважають, що складати його потрібно якщо виникли спірні питання між головою адміністрації та робітником.

Читайте також:  Адміністративний кодекс України на 2019 рік

Такі підприємства можуть укладати документ на поточний рік або на декілька років вперед. В процесі дії документа обидві сторони мають право вносити поправки та доповняти статті. При цьому внесені зміни повинні бути оприлюднені. Знов відредактований документ повинен бути зареєстровано згідно з чинним законодавством.

Пример коллективного договора

Наявність документу в адміністрації гарантує:

 • дотримання роботодавцем вимого трудового законодавства;
 • захист працівників;
 • поміч в скрутних становищах;
 • можливість надання пропозицій та участь в програмах;
 • можливість отримання путівок зі знижкою та інше.

При наявності колективного договору працівники зрозуміють, що профспілка завжди буде стояти на захисті його інтересів і в випадках нападок начальника можна розраховувати на поміч.

Важливим моментом є те, що при начисленні заробітної плати, премії та надбавок, або накладення догани профорг колективу повинен знати причину, погодитися чи не погодитись з цим. Від його рішення залежить розмір виплат робітникам. Саме тому робітники великого підприємства зацікавлені в створенні профспілки.

Які пункти ще є в колективному договорі

При укладанні договору новими установами виникає маса запитань. Наприклад, колективний договір для ПАТ повинен регулювати трудові відносини, розв’язувати економічні питання які виникли у працівників та вшановувати інтереси власника підприємства. Для складання такого документа прикріплення юридичного відділу обов’язково.

Якщо керівник вирішив зекономити, зразок колективного договору можна знайти в інших підприємствах чи мережі інтернету. Зазначена в ньому інформація може бути різною.Деякі підприємства вважають, що в документі повинні бути вказані святкові та трудові дні, порядок нарахування зарплати, отримання премій, надбавок, відгулів та відпусток. Важливими є питання прогулів та інших порушень документів.

З моменту підписання документу робітник підприємства повинен виконувати його умови. Інакше керівник може звільнити його по статті невиконання умов договору. Тоді не яке судове засідання не зможе знову працевлаштувати його на це підприємство.

Читайте також:  Продовження мораторію на перевірки у 2020 році

Сучасні ПАТ при створенні документа перестали доповнювати його особливими статтями тому він нічим не відрізняється від стандартного. При виникненні суперечок між сторонами питання вирішуються в судовому порядку або підключенням спеціальних комісій. Наступні дії необхідні для законного улагодження конфлікту.

Резюме

Колективний договір – документ, який обов’язково повинен бути на підприємствах незалежно від форми власності. Наявність договору свідчить про офіційне працевлаштування працівників, законне регулювання трудових відносин між роботодавцем та працівниками.

Форма складання договору стандартна. Допускається додавання до нього особливих статей які не порушують вимого чинного законодавства. Документ може підписуватися на один рік на декілька. З моменту його складання та реєстраціє жодна зі сторін не може порушити його умови.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *