Меню

Коли підвищать пенсії в 2019 році?

Забезпечення особам похилого віку гідної старості – це одна з найголовніших задач будь-якого уряду. Звісно, український уряд не є винятком. А тому визначення правильного та доцільного вектора розвитку соціальної політики є провідною метою для урядовців. Загальновідомо, що переважна більшість пенсіонерів не здатна забезпечувати себе самостійно. Такі люди потребують особливої уваги та допомоги з боку держави. Нині грошове забезпечення осіб похилого віку є не таким великим, а тому це не дозволяє їм жити в достатку. Їм іноді навіть доводиться відмовляти собі в певних речах. А тому часто постають питання з приводу того, коли буде підвищення пенсії в 2019 році в Україні та чи варто взагалі чекати якихось покращень.одна з найголовніших задач будь-якого уряду

Впровадження пенсійної реформи

Як відомо, пенсійна система України вже давно перестала виконувати свої функції. Нагромадження проблем призвело до того, що з’явилися величезні дірки у Пенсійному фонді. Не вистачає мільярдів гривень. А тому було вирішено впроваджувати пенсійну реформу, яка повинна виправити цю ситуацію та значно вдосконалити систему, взявши за основу напрацювання європейських держав. Реформа впроваджується вже протягом декількох років, адже вона передбачає об’ємні зміни, на які треба витратити чимало ресурсів та часу. Очікується, що з часом будуть суттєво збільшені пенсії, а також доведена до ідеалу нова система їх формування.

Відбуватиметься також перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам в 2019 році в Україні та тим, хто вже давно полишив роботу. Перерахунок тепер називають осучасненням грошового забезпечення, а ця процедура буде проводитися щороку протягом періоду впровадження реформи. Також реформа має багато інших положень, переважна більшість яких спрямована на значне покращення роботи системи та загальне підвищення якості життя осіб похилого віку. Експерти зазначають, що не всі положення реформи є ідеальними та доцільними, але все залежатиме від того, як саме вони будуть реалізовані.Впровадження пенсійної реформи

Основні гарні та погані аспекти реформи

Відомо, що відбуватиметься також індексація пенсій у 2019 році. Пенсії є постійними виплатами, а тому вони, згідно з чинним законодавством, підлягають процедурі індексації. Її суть полягає в тому, що кожному громадянину встановлюються набавки в залежності від рівня інфляції. Індексація відбувається лише тоді, коли індекс інфляції перевищує 103%. Індексуванню підлягають не всі виплати, а лише сума прожиткового мінімуму. Звісно, надбавки виходять невеличкі, але це ці надбавки дозволяють зберегти рівень реального прибутку громадян.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2020 році

Також дуже часто виникають питання саме з приводу виходу на пенсію. Поки для українців були встановлені наступні правила:

  1. Особам похилого віку дозволяється припиняти працювати та подавати документи на оформлення пенсійних виплат у 60 років лише за умови наявності страхового стажу, який становить щонайменше 25 років.
  2. Якщо страховий стаж знаходиться в межах від 15 до 25 років, то в такому випадку особа може виходити на пенсію на три роки пізніше, тобто лише в 63.
  3. Особи, які мають стаж, менший за 15 років, можуть піти на заслужений відпочинок та отримувати пенсію лише при досягненні 65 років.

Але варто не забувати, що відбуватиметься загальне підняття планки пенсійного віку. Це відбуватиметься за порадою Міжнародного валютного фонду. Підвищення планки буде непрямим, буде спеціально зростати лише необхідний страховий стаж. Поки програма підняття планки розписана аж до 2028 року. В результаті очікується, що всі громадяни будуть йти на пенсію при досягненні щонайменше 65 років. Така модель виходу на пенсію була запозичена у європейських держав. Але тут треба згадати, що тривалість та якість життя українців не відповідають європейським нормам, а тому про доцільність таких змін можна посперечатися.Основні гарні та погані аспекти реформи

Проблема грошового забезпечення пенсіонерів

Нерідко органи статистики публікують дуже невтішні дані. Вони повідомляють, що в державі проживає приблизно 12 мільйонів пенсіонерів. Але цілих 8 мільйонів осіб похилого віку живуть буквально за межею бідності. Їм доводиться рахувати копійки, щоб вижити. Мінімальна пенсія – ось розмір грошового забезпечення таких людей. Наразі це усього лише 1450 гривень. Якщо подивитися, які зараз ціни в магазинах, то стає зрозуміло, що такої пенсії ледве вистачає на хоч якесь харчування. А пенсіонери також потребують ліків, медичних процедур, тощо. Це дуже актуальне питання, яке призводить до зниження рівня життя більшості осіб поважного віку. Саме тому влада повинна взятися за збільшення мінімальних пенсій.

Що відбуватиметься з пенсіями далі?

Не тільки індексація в 2019 році пенсії в Україні призведе до збільшення грошового забезпечення осіб похилого віку. Будуть також встановлені планові збільшення пенсійних виплат, які відбуватимуться тричі на рік. За попередніми даними на це було відхилено близько 30 мільярдів гривень. На додачу на пенсіонерів чекають такі нововведення:

  1. Продовжить змінюватися порядок оподаткування пенсійних виплат осіб похилого віку, які продовжують працювати. Це дозволить їх зменшити суму відрахувань до державного бюджету та отримувати зароблені гроші майже в повному обсязі.
  2. Скасується змога вийти на пенсію за вислугою років. Ця можливість залишиться лише у військовослужбовців та представників низки інших професій. Іншим доведеться відпрацьовувати встановлену законодавством кількість років.
  3. Буде встановлюватися новий механізм утворення пенсійних виплат. Він передбачає, що будуть створені додаткові фонди, а громадяни щомісяця будуть робити відрахування. Відрахування розділятимуться на декілька частин на надходитимуть до фондів. В результаті нараховані кошти стануть джерелом формування майбутніх пенсійних виплат.

Читайте також:  Пенсия инвалидам-чернобыльцам в 2020 году в Украине

А чи можна встановити щомісячні зростання пенсій?

Відповісти на це питання дуже просто. Поки у держави недостатньо ресурсів для впровадження щомісячних зростань. Треба розуміти, що така цифра була обрана не просто так. Провідні експерти Європи разом з українськими спеціалістами розробляли графік підвищень та встановлювали суми зростань так, щоб це не створювало додаткового тиску на економічну складову держави. Якщо з часом економічна ситуація буде поліпшуватися, то може цей графік та суми можуть бути переглянуті та змінені. Але поки економіка знаходиться у стані стагнації, а тому на позачергові підвищення пенсій лише залишається сподіватися.

Щоб зрозуміти усю проблемність ситуації, варто звернутися до показника економічного приросту країни. Попередньо закладалося, що цей показник сягатиме 3-5%. Але нині цей показник є меншим за очікуваний розмір. Спочатку влада повинна створити усі умови для сталого економічного росту, а також для утворення нових надходжень до державного бюджету. Тільки після цього з’являться ресурси для формування додаткових нарахувань.Чи почнуть пенсіонери жити краще?

Чи почнуть пенсіонери жити краще?

З приводу цього питання експерти сперечаються вже досить довго. Дехто каже, що після повної реалізації реформи максимальна пенсія сягне майже десяти тисяч гривень. Інші кажуть, що для якихось дійсно важливих зрушень треба набагато більше змін. Насправді ситуація така, що для реалізації реформи треба щонайменше п’ять років. А для того щоб вона почала правильно працювати на повну потужність взагалі може знадобитися десять років. Через це дійсно важко сказати, як скоро пенсіонери почнуть жити краще. Однак є одна позитивна тенденція.

Якщо дізнатися трохи більше про те, скільки пенсіонери отримували коштів протягом останніх років, то можна помітити гарну тенденцію до збільшення грошового забезпечення. Неозброєним оком видно, що пенсії зростають. Якщо за основу брати виплати 2014 року то грошове забезпечення вже у 2015 році стало приблизно на 10% більшим. Саме тоді почали впроваджуватися перші зміни. Звісно, цього було недостатньо, а тому ще через рік пенсії зросли додатково десь на 12%. У 2017 році набавки стали ще більшими. Сума зростання сягнула 15%. Експерти запевняють, що влада робить усе можливе для того, щоб так було й надалі. Якщо нічого не зміниться, а стан економіки почне покращуватися, то чергове зростання може сягнути 20%. Залишається лише дочекатися, коли підвищать пенсії в 2019 році та порівняти актуальний рівень виплат з сумами минулих років.

 

Читайте також:  Розмір пенсії з вересня 2021 року
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *