Меню

Коментований ЦПК України станом на 2021 рік

Протягом багатьох років українці користувались тими нормативно-правовими актами, Кодексами та правками до них, що дістались ще у спадок від СРСР. Звісно, з цього часу багато чого змінилось, а тому не дивно, що Президент своїм підписом дав згоду на багато актуальних змін у вітчизняному законодавстві. Схвальну оцінку досвідчених правознавців отримав і новий ЦПК України станом на 2021 рік.Коментований ЦПК України

Новий представник

Вперше за історію країни в законодавстві з’являється таке поняття, як «малозначима справа». До таких правознавці відносять:

  • справи, що, на переконання судді, не є складними чи важливими, але за умови, якщо «ціна питання» не перевищує 500 встановлених держаною розмірів прожиткового мінімуму з розрахунку на дорослу та працездатну особу;
  • справи, ціна котрих не є більшою, аніж 100 визначених урядом мінімумів.

Представляти інтереси будь-якої сторони у разі «малозначимої справи» мають право будь-які особи, котрим на день суду стали повнолітніми та мають юридичну дієздатність.

В усіх інших випадках, здійснювати захист інтересів сторін мають право лише професійні юристи. Це, на переконання багатьох дипломатів та експертів, є великим кроком до демократії. Нарешті, позивачі матимуть право довірити свою справу тому, кому довіряють найбільше. Для громадян це чудовий спосіб зекономити на послугах професійних юристів, бо без жодних проблем можна скористатись і послугами студента-юриста.

Для юридичних осіб, котрі відмовляються від сторонньої юридичної допомоги, пропонується варіант самопредставництва, тобто захисту в суді справи самим власником чи директором підприємства.

Експерт

Абсолютною новинкою, котру пропонує чинний ЦПК України 2021, є поява нового об’єкту процесуального процесу – експерта. Його функцію з ініціативи будь-якої сторони може виконувати особа, котра визнана фахівцем в юридичній галузі та має науковий ступінь. Висновки експерта можуть долучатись до рішення суду та впливати на хід подій, однак, не тільки за згоди судді.

Читайте також:  Призов на строкову службу в 2022 році

Опитування свідків

Цікавою особливістю, що містить оновлений цивільний процесуальний кодекс України, є порядок опитування свідків. Відтепер він може здійснюватись у письмовому порядку. Разом із позовною заявою, учасник справи має нагоду відразу ж подати заяву про виклик свідків, а також задати в письмовому варіанті не більше 10 запитань свідку щодо обставин, котрі прямо стосуються справи.Опитування свідків

Розрахунок витрат

Подаючи до суду першу заяву, сторона повинна відразу ж надати суду орієнтований підрахунок тих витрат, котрі вона вже понесла чи очікує понести внаслідок судової тяганини. Якщо така інформація не подається судді вчасно, розраховувати на компенсацію щодо витрат на судовий процес згодом сторона не зможе.

В тому випадку, якщо було визначено, що спір виник внаслідок неправильних дій самого позивача, або якщо позивач чи його захисник зловживають процесуальними правами, суд може повністю, або частково покласти на них витрати за судовий процес. І це не залежить від рішення суду по конкретній справі.

Під час судового процесу відповідач має право звернутись до суду із проханням прийняти рішення про внесення на депозитний рахунок судової установи певної суми грошей, котрі у разі визнання правоти відповідача будуть перераховані йому, як компенсація за понесені матеріальні збитки у зв’язку із процесом.

Оплата правової допомоги

Коментований ЦПК України станом на 2021 рік вказує на те, що з нового року оплачувати за правову допомогу своєму захиснику відповідач чи позивач будуть стільки, скільки попередньо домовились із захисником. Це угода, в котру суд та держава загалом не втручається. Ймовірніше за все, укладатись така угода буде в письмовому варіант, а розрахунок буде здійснюватись через банківські рахунки.

Електронний суд

Уся інформація, що стосується справи, обов’язково фіксується в так званому електронному судді – Єдина інформаційно-телекомунікаційна система. Особливо важливою для попередження будь-яких корупційних схем нормою нового кодексу є автоматичне та абсолютно випадкове роз приділення судових справ. Таким чином, ані сам позивач, ані суддя не знають коли та яка справа буде мати місце. Тому домовитись заздалегідь фактично неможливо.

Читайте також:  ЄСВ в 2021 році в Україні по новому

Усі документи, котрі мають відношення до справи, повинні міститись в єдиній системі. З її допомогою можна здійснювати обмін інформацією між судами, а також між позивачем та судом. Окрім цього, суд через електронну систему надсилає усі необхідні документи, зокрема й позови, рішення суду, на електронну пошту двох сторін.

Відеоконференція

Приймати участь на засіданнях може спеціаліст через підключену систему відеоконференція.

Допит апеляційним судом

Апеляційний суд отримав додаткове повноваження – право допитувати світків, якщо був відповідний запит третейського судді.Електронний суд

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.