Меню

Коментований КПК України станом на 2020 рік

Кримінально процесуальний кодекс – це спеціальний документ, який визначає порядок та всі аспекти кримінального провадження, що відбувається на території України. Цей документ створювався з метою повного та правильного захисту прав та інтересів кожного громадянина України. Звісно, з часом до законодавства вносять певні зміни та доповнення через те, що постають нові проблеми, завдання та цілі. Саме тому вносяться зміни до Кодексів, нормативних документів та актів. Іноді зміни бувають поганими та недоцільними, тож зараз громадяни хочуть якнайшвидше дізнатися, як саме виглядатиме КПК України зі змінами за 2020 рік та якими будуть чергові зміни.

Коментований КПК України

Яких змін чекати у 2020 році?

Важливо знати, що не так давно представниками державної влади була прийнята низка законопроектів щодо впровадження системи спрощеного досудового розслідування, а період набуття цими законопроектами чинності був визначений на перше січня цього року. Згідно з положеннями та особливостями законопроекту, внесені зміни дозволять розслідувати нетяжкі та незначні злочини та правопорушення за спрощеною процедурою. Очікується, що зміни до чинного КПК України 2020 дозволять суттєво розвантажити представників правоохоронних органів, а тому слідчі зможуть концентруватися саме на розкритті тяжких та заплутаних злочинів, які потребують чимало часу та сил.

Також цей законопроект визначає, що водіння автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння буде кримінальним проступком. Відповідно до цього покарання буде встановлюватися у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень, а також у вигляді заборони на керування автотранспортним засобом на термін до трьох років. У випадку повторного порушення штраф становитиме 51 тисячу гривень, а заборона на керування буде становити від двох до трьох років.

Що стосується того, хто саме буде відповідальним за розслідування цих кримінальних проступків, то за них відповідатимуть дізнавачі. Це співробітники підрозділу дізнання Національної поліції. Відповідно, розслідування буде проводитися шляхом дізнання. Максимальний термін, який буде відводитися на одну справу, становитиме не 72 години з моменту отримання повідомлення про правопорушення або з моменту затримання особи. В інших випадках максимальний термін може становити один місяць.

Повноваження дізнавачів

Таблиця змін до КПК України станом на 2020 рік визначає, що дізнавачі матимуть усі необхідні повноваження для провадження відповідної діяльності. Наприклад, якщо розглядати якийсь невідкладний випадок, то дізнавач до моменту внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань матиме змогу прибути на місце злочину та оглянути його, відібрати пояснення, за необхідності навіть провести медичне обстеження. Також дізнавачу дозволяється за необхідності отримувати висновки спеціаліста з тих чи інших питань, а також знімати дані технічних засобів та систем. У випадку виявлення знарядь вчинення злочину, доказів, особистих речей та документів порушника дозволяється їх вилучати. Загалом кожен дізнавач матиме такі самі повноваження, які і звичайний слідчий.

Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2021 року

Що стосується права на затримання порушників або підозрюваних, то дізнавачу дозволяється затримувати осіб, які навмисно чинять опір, продовжують скоювати правопорушення чи намагаються втекти від представника правоохоронних органів на термін до трьох днів. Кримінальний процесуальний кодекс України визначає, що на термін до 24 годин можуть затримуватися особи, які перебувають у нетверезому стані та можуть заподіяти шкоду собі або оточуючим людям.

Повноваження дізнавачів

Процедура встановлення покарання

Для більш детального розуміння рекомендується відшукати коментований КПК України станом на 2020 рік. Це дуже важливий та зручний документ, у якому міститься пояснення до кожної статті, а також невеличкі хитрощі, нюанси й не тільки. Новий КПК визначає, що прокурор, отримавши інформацію про підозру тієї чи іншої особи з матеріалами дізнання в термін до трьох діб повинен закрити кримінальне провадження. Також він має право повернути усі матеріали дізнавачу з метою подовжити термі дізнання. Акт обвинувачення повинен в обов’язковому порядку направлятися до судової установи, після чого протягом п’яти днів призначається судовий розгляд. За умови спрощення процедури та відсутності в обвинувачуваної сторони немає якихось заперечень, судовій установі дозволяється проводити розгляд матерів справи навіть за умов відсутності учасників судового провадження. Насправді нова редакція КПК та внесені зміни дозволяють доцільним чином розподілити обов’язки, що загалом повинно призвести до покращення якості роботи правоохоронних органів на території усієї держави.

Процедура встановлення покарання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.