Меню

Конституція України на 2021 рік

Аналізуючи діяльність попередніх і сьогодення президента стає ясно, кожен з них бажав по-своєму змінити Конституцію. Спроби першого президента виявилися невдалими через дію Конституції УРСР, у наступного керівника вийшло ввести свою лепту.

Зеленський, як і інші не наважився відхилятися від курсу, тому в наступаючому періоді громадяни можуть не дивуватися, що в силу вступить нова конституція України зі змінами та доповненнями 2021, кардинально відрізняється від інших версій.

Конституція України

Детальніше про конституційні нововведення останніх років

Щоб зрозуміти необхідність тимчасових змін і потрібність зміни законодавства, варто знати попередні цілі і спроби президентів щодо внесення змін до Конституційного правила і норми.

Період Кучми – що запропанував перший президент України?

Вперше Конституція України була прийнята в 1996 році за правління Л.Кучми. Спочатку Закон був слабким і новеньким. Після обирання президента на повторні термін конституційні зміни стали кардинальними. На розгляд Ради було винесено 4 питання:

 • можливість першого керівника України самостійно розпускати ВР;
 • недоторканність представників депутатського корпусу і можливість її позбавлення при недотриманні норм і вимог Конституції;
 • скорочення кількості народних депутатів;
 • впровадження двухпарламентной системи.

Якби зміни були прийняті, вони істотно змінили б життя українського народу. На жаль, більшістю голосів вони були відхилені. Швидше за все, кожен з депутатів задумався про власне існування і фінансове забезпечення.

Після перших кардинальних змін була спроба змінити Закон в 2003 і в 2004 роках. Ці роки були тяжкими в плані законодавчих нововведень, парламент не знав як вести себе, саме тому було вирішено не вносити ніяких змін.

Віктор Ющенко

Після інавгурації діюча конституція України також зазнала спроб зміни. У 2009 році президентом були внесені нові законодавчі зміни. Керівник України зробив спроби внесення наступних змін до Конституції:

 • створення системи двухпарламентной;
 • зробити КМУ самостійним керуючим органом вищої влади.

Депутатський корпус вивчив запропоновані президентом конституційні зміни і відхилив проект.

Віктор Янукович

Після того, як до влади прийшов Янукович, попередня Конституція була скасована. Це залишилось на совісті господаря. Завдяки Партії регіонів країна повернулася до старого Закону. На відміну від інших президентів, Януковичу щастило у всьому.

Парламент підтримував всі нововведення, пропоновані президентом. Наприклад, за час його правління Конституція зазнала таких змін:

 • терміни повноваження влади-збільшилися на 1 рік і стали рівними 5 років;
 • повноваження Рахункової палати стали також розширеними, з цього моменту орган став контролювати витрачання і надходження бюджетних коштів.

Після революції року стара Конституція повернулася до попередньої, більш нової. Ознайомитися і скачать на українській мові Конституцію України можна з інтернет-джерел і тематичних сайтів.

Зміни в Конституції України

Петро Порошенко

Президент No 5 вніс величезну кількість конституційних змін. При цьому не всі були прийняті парламентом.

Наприклад, депутати на підтримали зміни Дніпропетровської області в Дніпровську. Також президентом були відкликані зміни щодо введення децентралізованного правління. Керівник пропонував поділити країну на громаду і дати право першій особі на розпуск органів місцевої влади.

Найважливішою зміною до Конституції за правління Порошенка стало закріплення курсу країни на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

Читайте також:  Класифікатор професій в 2022 році в Україні

У 2016 році українці дізналися про нововведення в правосудді. У цьому періоді була створена Вища рада правосуддя, а державні службовці у сфері судочинства в обов’язковому порядку повинні були проходити переатестацію. Порошенко вніс зміни щодо позбавлення суддів недоторканності, ввів трирівневу суддівську систему.

Конституція України станом на 2021 рік – від Зеленського

Молодий енергійний новообраний президент Володимир Зеленнський не став винятком. Він як і всі керівники разом з партією «Слуга народу» запропонували свої конституційні зміни. Очікувалося, що нововведення повинні були вступити в силу в 2020 році, однак, пандемія коронавірусної інфекції змусила прийняти інший курс і на час відстрочити прийняття будь-яких законодавчих нововведень щодо дії Закону.

Цікаві факти про Конституцію України

Конституція України станом на 2021 рік від Зеленського передбачає такі зміни:

 • децентралізація влади-пропозиції раніше намагалися ввести інші президенти;
 • право українців на зміну кордонів і змін назв населених пунктів;
 • запровадження самоврядування за допомогою проведення референтів місцевого рівня та виборів.

Зазначені пропозиції були відкликані після масової критики депутатського корпусу. На сьогоднішній день на розгляді залишаються питання скасування адвокатської монополії, про позбавлення представників депутатського корпусу недоторканності, скорочення кількості народних депутатів. Останній пунктик практично підтриманий депутатами.

Новий президент вирішив, влада його підтримає, оскільки він вибрав правильну дорогу, завдяки якої життя українського народу поліпшиться. Практика попередніх років показує, що не все так просто, і іноді найліпші друзі в останній момент можуть зрадити.
На сьогоднішній день ніхто зі стовідсотковою впевненістю не скаже, за якою Конституцією житиме український народ, старою чи новою. Законодавчі нововведення залежать від множинних факторів, головними з яких є політичний, економічний і пандемія коронавірусу.

Резюме

Дізнатися про нововведення в законодавстві можна якщо скачать Конституцію України 2021 з офіційного урядового сайту. Зараз, нова Конституція є проектом, не виключено, що найближчим часом вона може бути прийнята і стати реальністю. Не виключено, що представники ради підтримають децентралізацію та інші нововведення. Якщо таке станеться життя українців стане іншим, в кращий чи гірший бік – це невідомо нікому.

Читайте також:  Строкова військова служба 2021 в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.