Меню

Мінімальна заробітна плата в 2022 році в Україні

Мінімальна заробітна плата – нижній поріг зарплати для жителів України. Величину також використовують для розрахунку соціальних виплат і допомоги по безробіттю, непрацездатності, вагітності і так далі. Якою буде мінімальна заробітна плата в 2022 році в Україніможна прогнозувати вже сьогодні.

Мінімальна заробітна плата в 2022 році в Україні

Попередні дані бюджету 2022

Вже 15 вересня 2021 року на розгляд ВР було винесено питання про перегляд розміру мінімалки. За попередньою інформацією прогнозована цифра становить 6500 грн., мінімальні пенсійні виплати – 2000 грн., мінімальна стипендія студентам 2000 грн.

 За підсумками конференції, яка пройшла 14 вересня 2021 року стало відомо про зростання дефіциту бюджету на 2,3% або до 188 млрд.грн. Компенсація витрат у розмірі 70% буде проводитися за рахунок облігацій внутрішньої держпозики. Сума, що залишилася буде покрита за рахунок міжнародних фінансових донорів. Крім зазначеного депутати запевнили, що в найближчу п’ятирічку залежність від МФО і внутрішніх займів зменшиться.

Таким чином уряд України разом з депутатським корпусом намагаються мінімізувати наслідки економічної кризи. За попередньою інформацією держбюджет України 2022 передбачає:

 • збільшення дохідної частини на 161 млрд. грн.;
 • видаткової частини – на 103 млрд. грн.;
 • витрати на оборону залишаться на рівні 2021 року; на будівництво цифрової політики планується затратити величезну суму – 14 млрд.грн.

Також зміни в держбюджеті України передбачають стабілізацію курсу долара, зменшення рівня безробіття на 0,7%. Перші зміни по мінімалці дадуть про себе знати в кінці грудня 2021 року, коли показник досягне цифри 6000 грн. Особливу увагу в бюджеті приділено зарплаті лікарів. Планується, що мінімальна заробітна плата для людей такої важливої професії складе 20000 грн.

Наскільки реалістичним буде прогноз, залежить від кінцевих показників держбюджету. На сьогоднішній час ясно – мінімалка по Україні в 2022 році досягне 6500 грн.

На замітку! За планами уряду, в 2023 році мінімальна заробітна плата збільшиться на 5,8%. Ці значення вже попередньо заплановані в бюджеті. Але оскільки протягом останніх 7 років доходи населення продовжують падати, то, на думку експертів, таке несуттєве підвищення не вирішить проблему бідності населення.

Хто впливає на встановлення розміру мінімалки?

На сьогоднішній час показник мінімальна заробітна плата потребує кардинальних змін. Причина тому криється у скрутному стані українців, зарплати яких не вистачає на купівлю соціально-значимої групи товарів, ліків та інших необхідних благ. Саме тому вони цікавляться, хто впливає на встановлення розміру мінімалки в країні.

Читайте також:  Как выбрать монтажную пилу в интернете

Угода про встановлення мінімального розміру оплати праці укладається трьома сторонами. У ньому беруть участь уряд і загальноукраїнськіі об’єднання профспілок і роботодавців. При цьому враховуються інтереси і працівників, і роботодавців. А проектні суми закладаються до бюджету.

На розрахунку мінімалки за новими правилами давно наполягали профспілки, заявляючи, що темпи зростання «мінімалки» повинні співвідноситися з розміром медіанної зарплати по країні.

Як величина МРОТ впливає на розмір зарплат?

Зміни в нарахуванні мінімальної зарплати торкнуться велику кількість осіб. Після затвердження фіксованого значення мінімальної заробітної плати роботодавці повинні проіндексувати виплати співробітникам. За відпрацьовану норму часу за договором і виконані зобов’язання працівник повинен отримати оплату не нижче певного рівня.

Мінімальна заробітна плата в 2022 році

Слід також враховувати, що мінімальна заробітна плата 2022 в Україні на протязі року може змінюватися. Про це стане відомо після прийняття бюджету. За галузями економіки також існують свої стандарти оплати праці.

Залежність зарплати від мінімальної зарплати по Україні

Всі угоди, оформлені в документи, публікуються в спеціальних виданнях. Якщо співробітники отримують менше законодавчо встановленого показника, роботодавець зобов’язаний встановити доплату. Виконання закону суворо відстежується трудовою інспекцією. Нарахування заробітної плати співробітникам менше покладеного тягне за собою накладення штрафів.

Як роботодавець може підвищити розмір зарплати?

Співробітник, який працює повний робочий день і не отримує зауважень, повинен отримувати оплату не нижче мінімальної. Якщо щомісячні виплати “не дотягують” до встановлених державою, їх потрібно збільшити. У роботодавця є два шляхи підвищення виплат:

 • збільшити оклад;
 • позначити доплату окремою угодою.

Важливо! Потрібно пам’ятати, що розмір мінімальної заробітної плати враховує всю зарплату, а не тільки оклад.

При збільшенні окладної частини доведеться кожен раз видавати відповідні поправки. Потрібно буде міняти Тексти трудових договорів, виправляти штатний розклад. При другому варіанті доплата призначається один раз, а далі нараховується автоматично. Досить буде дізнатися показник мінімалки встановлений на відповідний рік.

Читайте також:  Зарплата бюджетників у 2018 році в Україні

Де використовується мінімалка?

Мінімальний розмір оплати праці застосовується для регулювання розмірів заробітної плати, враховується при нарахуванні соціальних допомог та інших виплат. Значення мінімальної оплати використовується для розрахунку:

 • заробітної плати;
 • соціальної допомоги, в тому числі виплати по непрацездатності, вагітності та пологах і так далі;
 • декретних виплат (виплати на дитину до досягнення нею півтора років);
 • страхових відшкодувань;
 • пенсій для певних категорій громадян.
Мінімальна заробітна плата в Україні

З урахуванням внесених змін, з січня 2022 року роботодавці повинні переглянути заробітну плату співробітників і підвищити виплати відповідно до встановлених норм.

 1. Розмір мінімальної оплати праці визначає ряд значень:
 2. Дохід працівників підприємств бюджетної та приватної сфери.
 3. Соціальні виплати трудящим (Допомога по непрацездатності, по вагітності та пологах).
 4. Декретні гроші (Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею певного віку).
 5. Страховий внесок.
 6. Пенсії окремим категоріям одержувачів (якщо для розрахунку розміру використовується саме це значення).

Всі соціальні виплати також не можуть бути менше розміру мінімальної зарплати в 2022 році.

Мінімальна заробітна плата в інших країнах

Минуло вже майже 30 років з розпаду СРСР, а тому було б цікаво дізнатися, як живуть наші сусіди. Чому б не скористатися мінімалкою як індикатором для оцінки рівня базових доходів?

В Естонії ця ж величина за аналогічний період перевищила 680$. В Литві величина мінімалки складає 750$, в Латвії – більш скромні 586$. На цьому тлі навіть не хочеться згадувати про наших заклятих конкурентів: Німеччина,

Великобританія, Франція, де показник-понад 1750 доларів. Ми можемо «похвалитися» лише перевагою над Казахстан (114$), Білорусією і Вірменія (по 140$) і найбіднішими азіатськими країнами екс-СРСР.

Резюме

На питання яким буде розмір заробітної плати в Україні депутати в один голос заявляють, мінімалки збільшиться обов’язково. Згідно останніх засідань вона приблизиться до показника  в 6500 грн. Збільшення мінімалки позитивно відобразиться на соціальних виплатах, зарплаті та добробуті населення. Саме тому українці з нетерпінням очікують майбутні зміни.

Читайте також:  Зарплата військовим у 2020 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.