Меню

Мобілізація в Україні в 2020 році

Бойові дії є проблемою не лише для конкретного регіону, де вони проводяться, а й для усієї держави. Зараз війна, яка ведеться на сході держави стосується кожного громадянина України, оскільки люди з кожного куточку держави йдуть на війну та беруть у ній безпосередню участь. З початком бойових дій уся країна дізналася про те, що таке мобілізація та призовні хвилі. Звісно, чимала кількість молодих хлопців не хочуть йти на фронт та усіляко ухиляються від армії. Але є й ті, хто добровільно вирішуються віддати борг своїй державі. Дуже часто українці цікавляться, чи буде нова хвиля мобілізації в 2020 році та кого забиратимуть на фронт в першу чергу.

Мобілізація в Україні в 2020 році

Яка зараз спостерігається ситуація?

Варто не забувати про те, що в соціальних мереж, в Інтернеті та навіть по телевізору іноді поширюються чутки про влаштування чергової хвилі мобілізації. Іноді навіть кажуть про те, що найближчим часом молодим особам чоловічої стати буде заборонено полишати країну, а вирушати закордон можна буде лише після отримання відповідного дозволу від представників військкомату. Але треба розуміти, що це різного роду провокації. Ці заяви та повідомлення неодноразово спростовувалися представниками державної влади та багатьох служб, силових структур. Тож здебільшого останні новини про мобілізацію в Україні є черговим приводом привернути увагу глядачів чи читачів.

Загалом у загальній мобілізації зараз немає потреби. Підрозділи ЗСУ постійно поповнюються під час чергових призовів двічі на рік. Водночас багатьом військовим частинам та структурним підрозділам не вистачає офіцерів, керівного складу, а також молодших спеціалістів, інженерів. Найбільша перевага надається командирам відділень, взводів, рот та батальйонів. Армія потребує офіцерів, які б могли керувати особовим складом та передати свій досвід молодому поповненню.

Читайте також:  Найочікуваніши бойовики 2017-2018 років

Що стосується питань про мобілізацію, то вони здебільшого виникають через той самий законопроект «Про реінтеграцію», який став чинним вже досить давно. Його сутність полягає у тому, що він значно збільшує повноваження головнокомандувача ЗСУ та загалом військовослужбовців. Також законопроект визначає порядок та деталі комплектуванні підрозділів, закупівлю та доставку транспортних засобів, їх перевірку на пунктах прийому техніки та поповнення, завезення нових видів озброєння, боєприпасів, тощо. Оскільки представники ЗСУ зараз мають неабиякі повноваження, деякі військовослужбовці побоюються, що в будь-який момент може бути прийняте рішення про перехід у масивну контратаку, внаслідок чого може навіть розпочатися чергова хвиля мобілізації. Але це теж просто домисли військовослужбовців та їх особисті побоювання. Саме тому скоріше за все мобілізація в Україні в 2020 році не буде проводитися, оскільки дійсно важливих підстав для її впровадження на даний момент немає.

Детальніше про мобілізацію

Детальніше про мобілізацію

Проблема полягає в тому, що більшість громадян не бачить різницю між мобілізацією та призивною кампанією. Призовна кампанія стосується осіб, які не мають відстрочки та відповідають призовному віку, усім іншим вимогам. Такі особи призиваються на службу до армії на термін від року до півтора року в залежності від наявності вищої освіти. Також законодавством визначено, що призовники не повинні направлятися на службу у райони бойових дій та навіть не мають права брати участь у спеціальних операціях, міжнародних заходах, того. З мобілізацією ситуація дещо інакша. Вона являє примусовий призов усіх громадян, які підпадають під мобілізацію з метою швидкого поповнення рядів ЗСУ та багатьох служб, підрозділів, тощо. Мобілізація проводиться у тих випадках коли є пряма й відкрита загроза або бойові дії в самому розпалі. Тож запитання з приводу того, коли закінчиться мобілізація є неактуальними, оскільки вона не проводилася останні декілька років.

Читайте також:  Мобилизация в Украине в 2020 году

Серйозною проблемою не лише для проведення мобілізації, а й для щорічної призивної кампанії є відсутність єдиного реєстру військовослужбовців. Зараз над цим реєстром лише ведеться праця. Після його провадження у ньому визначатиметься особиста інформація про кожного призовника. Це дозволить чітко визначити базу призовників, офіцерів запасу, тощо. Також завдяки реєстру більше не будуть по декілька разів присилатися повісти, що дуже часто спостерігалося внаслідок багаточисленних помилок.

Кого стосуватиметься мобілізація, якщо вона все ж відбуватиметься?

Не дивлячись на те, що поки немає ніяких підстав для проведення мобілізації, все ж треба знати, кого саме стосуватиметься ця процедура. Насправді закон одам вже давно були визначені громадяни, які не підлягають мобілізації в 2020 році. До них загалом відносять осіб з інвалідністю, обмеженими можливостями та тяжкими захворюваннями, осіб похилого віку й не тільки. Повний перелік громадян, які звільняються від мобілізації можна знайти на сторінках законодавства або в мережі Інтернет.

Взагалі мобілізація торкнеться дійсно багатьох осіб. Перш за все, на фронт забиратимуть учнів та курсантів військових закладів, осіб, що служать у запасі й колишніх військовослужбовців, офіцерів. Далі йтимуть звичайні громадяни, які не мають відстрочки, тощо. Але якщо особа виховує неповнолітню дитину, опікує близького родича з обмеженими можливостями, є співробітником правоохоронних органів або лікарняних закладів, то її мобілізація не стосуватиметься.  Також це стосується громадян, які були мобілізовані під час минулих хвиль або їх близькі родичі загинули під час ведення бойових дій. Водночас загальні особливості проведення мобілізації ніколи не оприлюднюються заздалегідь. Ця інформаціє є таємною та доводиться вона виключно до відповідальних начальників, а усі інші дії та нюанси визначаються типом мобілізації, її метою, термінами, визначеним часом та територією проведення мобілізації, а також іншими пунктами, які зазначаються у відповідному указі Президента України.

Кого стосуватиметься мобілізація

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.