Меню

Населення України на 2022 рік

Нова пропозиція, котра поступила на засідання уряду, мала мету змінити дату перепису населення України на 2022, тому що інформація про кількість та зайнятість громадян надасть можливість закладати більш реальні показники, плануючи етапи економічного розвитку держави.

Служба статистики, що обробляє данні, котрі поступаються з усіх міст та сіл, станом на травень 2017 оцінює наявну чисельність в 42,5 тисячі осіб. Але тут не враховується кількість людей, що проживає в Криму та має українське громадянство. Неможливо вирахувати чисельність населення в окупованій частині Донеччини та Луганщини.

Багато хто виїхав з цих територій та розселився по різних областях республіки, дехто помандрував до Білорусі чи Росії або взагалі мешкає в Європі, отримавши посвідку на проживання. Тому точно знати кількість населення України 2022, орієнтуючись лише на інформацію статистичних органів, неможливо.Служба статистики

Історія виникнення перепису

Спробу вирахувати чисельність людей на території, що зараз належить державі, робили ще в Середні віки. Ця інформація на Русі збиралася щоб призначати данину. На початку XVIII століття Петро I запровадив так звані ревізії, аби закріпачити селян. Датою першого перепису можна вважати 1897 рік. За часів Радянського Союзу їх було 6.

В минулому віці на долю українців випало чимало випробувань. Мільйони людей загинули через сталінські репресії, голодомори, депортації, через дві світові війни. Чисельність жителів на території держави останнього довоєнного періоду відновилася лише через 18 років. Найбільша цифра становила 52,2 мільйона в 1993. Але з тієї пори вона весь час зменшується.

І зараз Україна не має спокою через вороже ставлення сусідньої держави, через те що кожного дня надходять невтішні повідомлення із зони АТО.

За кількістю населення в світі республіка посідала різні місця:

  • у 1950– 14;
  • 1975–16;
  • 1985 – 19;
  • 1990–22;
  • 2015–32.

За цей період за таким показником державу обійшли Мексика, Колумбія та Аргентина, Нігерія, Конго, Танзанія, Таїланд та Філіппіни, Іспанія та деякі інші країни.Історія виникнення перепису

Читайте також:  План роботи сільської бібліотеки на 2021 рік

Причини спаду населення

Перепис населення України 2022 покаже, що чисельність ще більше зменшилась. Лише за чотири місяці цей показник склав майже 83 тисячі чоловік. Призводить до такого явища:

  • незадовільний рівень життя;
  • невисока народжуваність;
  • війна у східних областях;
  • велика смертність.

Багато молоді виїжджає в інші країни, де праця краще оплачується, та залишається там назавжди, бо не має впевненості у майбутньому. В державі не створюються програми, котрі б зацікавили найбільш активну категорію. Робочі місця скорочуються, достойні посади не пропонуються. Тому не варто дивуватися, що чисельність населення України 2022 може скласти лише 42 мільйони.

Смертність переважає над народжуваністю майже у всіх регіонах. Цей показник має співвідношення 100 до 69. Найбільший він на Дніпропетровщині та Харківщині. Приріст населення зафіксований в Рівненський, Закарпатській областях, де в сім’ях по троє або четверо дітей. Збільшується кількість у Києві, але за рахунок внутрішньої міграції.

Чисельність жінок в України перевищує чоловіче населення майже на 3,5 мільйони. Ця ситуація так і не покращилася з часів Другої світової війни.

Особливості національного складу

Перший перепис, котрий проводився в уже незалежній державі, показав що більшість, а це майже 78%, населення складають українці. У добрій половині областей ця цифра склала 90. Лише 60 процентів зафіксовано на Донбасі та менше ніж 50 на Кримському півострові.

З етнічних меншин переважають росіяни, але їх лише 17%. Чисельність їх зросла після Другої світової війни. Влада, що знаходилася в Москві, робила все можливе для того, аби направити до України своїх людей. В різних регіонах з цією метою їм пропонувалося жило, надавалися кращі посади.

Далі за кількістю йдуть молдавани та кримські татари. Мешкають поляки, вірмени, греки, євреї, цигани. Проте чисельність кожної з цих національностей не перевищує навіть відсотка. У Чернівецькій області живуть румуни та молдавани, на Закарпатті угорці, в Одеській є навіть гагаузи.дівчина в ромашках

Понад сто років тому на території сучасної держави мешкало дуже багато євреїв. Голокост знищив мільйони людей, що належали до цього етносу. Ті, що залишилася живими направилися разом з дітьми та онуками до Ізраїлю, як тільки скасували обмеження на виїзд.

До Другої світової війни поляки заселяли Волинь, Полісся, Галичину. Але Радянська влада змусила їх відбути до сусідньої держави. Досить чисельним етносом були німці. Вони зникли в післявоєнні часи з відомих причин.

Читайте також:  Электронное декларирование в 2021 году

Національний склад населення України 2022 особливих змін не зазнає, хіба що зменшиться співвідношення росіян за рахунок того, що окупований Крим. Найрізноманітнішим він є на Буковині, Одещині та Закарпатті.Особливості національного складу

Рівень урбанізації

На початку минулого століття на території України люди здебільшого мешкали у селах. У 1926 році цей показник склав 81,5%. Але поступово зростала чисельність міського населення. Перший перепис, що проводився в України показав, що співвідношення змінилося. В містах проживало 67,2 відсотка. Станом на 2022 ця цифра збільшилася до 69.

Найменша частка сільських жителів приходиться на Запорізьку –23,1%, Харківську –19,8, Дніпропетровську області– 16,5. Найбільший відсоток міського населення на Донеччині, та Луганщині. Але дані в цих регіонах не можуть бути достовірними через окупацію терористами. Досі багато людей проживає у селах на Закарпатті, Тернопільщині, Івано-Франківщині, там цей показник перевищую 50 відсотків

Згідно останньої інформації в країні налічується 459 міст. Найменше їх у Херсонський та Миколаївській області, найбільше на Донбасі та Дніпропетровщині.

Показник густоти населення в державі складає понад 75 чоловік на квадратний кілометр. Найвищий він на Донеччині–165, найнижчий на Чернігівщині–33,8. Небагато людей живе у поліських лісах, в посушливих степах півдня, в гірських районах Карпат.Рівень урбанізації

Питання зайнятості

Не зважаючи на те, що чисельність людей в країні скорочується зі швидкістю, що перевищує чотири сотні на добу, приріст має від’ємне значення, існує неабияка проблема із зайнятістю.

На ринок праці впливають різні фактори. Безробіття має тенденцію на збільшення, якщо погіршується економічна ситуація. Багато молоді не знаходить посад, щоб заробляти стільки коштів, аби можна було утримувати сім’ю, народжувати дітей.

Демографічна криза розвиватиметься й надалі, якщо відсоток безробіття не зменшиться чи залишиться на тому ж рівні. Реальний показник, що характеризує зайнятість населення України в 2022 році допоможе виявити перепис. Він також надасть можливість оцінити стан освіти, скільки людей закінчили Виші, технікуми, коледжі чи взагалі тільки школу.

Структура за віком

Нація держави поступово старіє. Через зниження народжуваності частка дітей за останні роки зменшилася на 25%. Відсоток працездатного населення змінюється повільніше. Смертність потроху зменшується, тому збільшується кількість людей, котрим за 60.

Читайте також:  Адміністративний кодекс України на 2019 рік

В різних регіонах є суттєві відмінності у віковій структурі. Найбільше молоді проживає на Закарпатті, Рівненщині та Волині, де середній вік становить біля 37 років. Кількість дітей в них більше ніж пенсіонерів.

Старіє населення на Донбасі, Сумщині та Полтавщині, особливо в селах. Частка малюків в цих регіонах не перевищує 13%, середній показник віку складає майже 43 відсотки.Структура за віком

Демографічні показники

Інформація, що буде отримана за результатами перепису населення України станом на 2022 рік, надасть можливість побачити реальну картину демографічного стану. Показник навантаження розраховують у співвідношенні залежної частини людей до працездатного населення. Вважається, що він дорівнює понад 41%, проте рівень показника вищий у селах, найменший у Києві, де становить 1000 на 528.

Значна проблема в Україні визначається в пенсійній системі, тому що 10 платників податку вже сьогодні коштом своїх внесків мають забезпечувати 9 людей непрацездатного віку. Якщо процес старіння пришвидшиться, то погіршиться життя й активної частини населення.

Тривалість життя в державі нижче за світовий показник приблизно на 2,4 року. Для жінок він ставить 74,8. Чоловіки живуть на 12 років менше. Аби демократична ситуація суттєво змінилась, потрібні нові ідеї, рішучі дії керівництва країни.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.