Меню

Останні новини про підвищення зарплати голови сільської ради в Україні в 2022 році

До щорічного підвищення зарплати держслужбовці вже звикли. Зазвичай вона збільшується напередодні нового року. Січень 2022 повторив попередній період. Збільшення грошової допомоги відбулося. Яка на сьогоднішній день зарплата голови сільської ради у 2022 році в Україні ні для кого не секрет. Робота-відповідальна, повинна мати серйозну зарплату і відповідну винагороду. Тільки тоді на територіях сільської ради буде відсутня корупція і наводитися порядок.

Основні складові зарплати сільського голови

Основна діяльність сільського голови та його грошова винагорода афішується завдяки щорічній декларації. Документ відкритого типу є обов’язковим для заповнення. У ньому вказується грошове забезпечення голови сільради та інші доходи. Багатьом зарплата здається великою, самим же відповідальним особам-маленькою. Незважаючи на розбіжності, грошова допомога встановлюється на законодавчому рівні, не може відхилятися в більшу або меншу сторону. Зарплата сільського голови складається з таких складових:

  • основного посадового окладу;
  • кваліфікаційного окладу;
  • вислуги років;
  • преміальних виплат;
  • виплат за доступ до державної таємниці;
  • виплат з інших питань, якими займається керівник.

Щоб отримувати зарплату набагато вище посадового окладу керівник повинен працювати. У сьогоднішнього голови сільської ради робочий день ненормований. Саме за ці умови праці держава нараховує додаткові бонуси та інші винагороди.

Розмір заробітної плати голови сільради в 2022 році в Україні-на скільки підвищився?

У бюджеті 2022 заплановані гроші на збільшення зарплати, підвищення прожиткового мінімуму та мінімалки. Держслужбовці не залишилися осторонь. Сьогодні зазначена категорія громадян, в тому числі і голова сільської ради отримують гідну зарплату. Оклад керівника сільського району становить не менше 15 тис. грн. З урахуванням додаткових надбавок сума перетворюється в серйозну. Наприклад, в 2022 році розмір заробітної плати голови сільради в 2022 році в Україні може збільшитися за рахунок наступних критеріїв:

  • рангу держслужбовця – представники 1/2/3/4/5/6/7/8/9 рангів можуть розраховувати на збільшення зарплати на 1000/900/800/700/600/500/400/300/200 грн. відповідно.
Читайте також:  Підвищення зарплати працівників апарату суду у 2021 році

Підвищення здається мінімальним з першого погляду. З урахуванням бонусів, преміальних, вислуги років та інших винагород кінцевий показник зарплати стає дуже пристойним.

Очікування і сумні реалії

У новому 2022 році сільський голова очікував кардинального зростання зарплати. Останні новини про підвищення зарплати голови сільської ради в Україні вказують, очікування керівника не виправдалися. Підвищення відбулося, але не суттєве. Причини такого рішення КМУ пов’язані з продовженням спалаху коронавірусної інфекції в Україні, нестабільністю політичної та економічної ситуації.

Основна частина грошових коштів бюджету спрямована на боротьбу з короновірусною інфекцією, створення власної вакцини, обороноздатність країни.

Поряд з цим уряд не може допустити втрату кваліфікованих кадрів. Праця голови сільської ради винагороджується. Може навіть винагороджуватися в індивідуальному порядку, додатковими наказами.

Декларація 2021 року-скільки отримує голова?

Дізнатися точну зарплату голови сільської ради можна зі щорічної звітності-декларації. Статистика попередніх років показала, що зарплата сільського голови щорічно збільшується в 1,5-2 рази. Наприклад, у 2019 році вона становила 35900 грн., у 2020 році – 38850 грн., у 2021 році Декларації офіційно не афішовані. Очікується, що грошова допомога буде триматися такими ж темпами, і зарплата сільського голови складе близько 58000 грн.

У порівнянні з зарплатами інших держслужбовців грошове забезпечення голови здається великим і гідним. Зазначених грошей достатньо на покупку соціально-значущої групи продуктів і користування іншими благами. Сучасні глави не є бідними. Розмір їх зарплати безпосередньо залежить від особистої діяльності та умови праці. Від якості роботи глави залежить розмір його зарплати.

Читайте також:  Якісне ліжко – це не розкіш, а засіб першої необхідності

Про індексацію

Деякі керівники вважають, уряд міг би зробити поблажливість, збільшити забезпечення в індивідуальному порядку. Такого законодавці допустити не можуть. До того ж, з урахуванням індексації зарплата сільського голови збільшиться ще на порядок. Тому, основна частина керівників сільських районів цікавиться, чи буде в 2022 році індексація зарплати голови сільської ради в Україні? Законодавці разом з фахівцями управління статистики відповідають, індексація буде проведена в обов’язковому порядку, не виключено, що неодноразово.

Передумови до таких висновків вже існують. Зверніть увагу на зростання цін на соціально значиму групу товарів. Він піднявся до катастрофічних позицій. Нестабільна політична ситуація стала головною причиною збільшення кількості бідних в країні. З метою мінімізації напруженої ситуації в масах найближчим часом Уряд прийме рішення про проведення індексації. Захід позитивно позначиться на рівні зарплати і благополуччі життєдіяльності українців.

Скорочення держслужбовців

Поряд з підвищенням зарплати всі очікують відповіді на питання, чи буде скорочення голів сільської ради в 2022 році в Україні. Уряд разом з депутатським корпусом в один голос відповідають, скорочення бути не може через неможливість заміни глави іншої категорій держслужбовця. Робота сільських рад і селищних адміністрацій повинна кимось курируватися. Діяльність глав повністю задовольняє законодавців, чим самим повністю знімає з порядку денного питання скорочення глав.

Висновок

У новому році зарплата сільського голови збільшиться, але не кардинально. Основне зростання відбудеться за рахунок вислуги років, ненормованого робочого дня, преміальних, додаткових бонусів та індексації. З урахуванням даних декларації попереднього періоду зарплата сучасного глави гідна. Чергові грошові зміни слід очікувати в 2023 році.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.