Меню

Підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2019 році

Колишні співробітники Міністерства внутрішніх справ дужа занепокоєні станом свого грошового забезпечення. Річ у тім, що раніше їх пенсійні виплати відрізнялися від виплат звичайним громадянам. Але внаслідок економічної кризи та зменшення рівня життя в державі межа між категоріями пенсіонерів була майже стерта. Також занепокоєння викликають новини про реформу національної поліції. Саме тому те, яка буде пенсія пенсіонерам МВС у 2019 році в Україні – це й досі актуальне питання.

пенсії пенсіонерам МВС

Яким було пенсійне забезпечення раніше?

Перед тим як було впроваджено підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2019 році та в 2018 році, особам похилого віку, які раніше працювали в силових структурах. Надавалися дійсно незначні грошові виплати. Колись давно колишнім співробітникам МВС держава платила великі пенсії відповідно до їх стажу праці, звання та посади. Однак економічна криза призвела до значного зниження розміру нарахувань та надбавок. Деякі пенсіонери взагалі почали жити за межею бідності. Саме тому влада прийняла рішення про створення певних соціальних програм, які повинні найближчим часом покращити життя українських пенсіонерів.

пенсійне забезпечення раніше

Зростання пенсійного забезпечення

Ще у 2018 році представниками влади було розроблено проект, згідно з яким встановлюватиметься надбавка по пенсійних виплат колишніх військових та представників МВС. Надбавка складатиме приблизно 700 гривень, а такі підвищення стосуватиметься маже 500 тисяч українських пенсіонерів.

Уся ця процедура підвищення грошового забезпечення пенсіонерів МВС відбуватиметься на основі постанові Кабінету Міністрів України. Цей документ створювався разом з представниками Міністерства соціальної політики. Результатом співпраці стало продумане та поетапне підвищення пенсій представникам усіх силових структур, що не створюватиме додаткового тиску на державний бюджет. До проведення перерахунку пенсія військового складала в середньому 2900 гривень, але завдяки впроваджуваним змінам зростання відбудеться щонайменше вдвічі.

Читайте також:  Пенсии инвалидам войны в 2020 году в Украине

Також у цій постанові зазначається, що перерахунок пенсії пенсіонерам МВС за 2018 рік проводився у розмірі 50% від суми підвищення. Але уже у 2019 році буде виплачуватися 75% від суми, а на початку 2020 року колишні співробітники усіх силових структур зможуть розраховувати на надбавку у розмірі 100% від суми підвищення.

Як відбуватиметься перерахунок саме для співробітників МВС?

Також представники влади надали певні роз’яснення з приводу того, як саме буде проводитися процедура перерахунку. Перш за все, будуть братися до уваги три основні складові, які були визначені ще у 2018 році. На рівень надбавки впливатиме службовий оклад особи відповідно до посади, а також оклад відповідно до військового, спеціального звання, надбавка за вислугу років.

Було визначено, що під час проведення процедури перерахунку колишнім співробітникам МВС буде братися до уваги грошове забезпечення відповідно до посад, яке було актуальне станом на січень 2016 року. Річ у тім, що ця процедура була запланована ще на 2016 рік, але надбавки надаються лише зараз. Поступово пенсіонерам виплачуватимуть додаткові нарахування за кожен наступний рік протягом найближчого часу. Головне щоб у влади вистачило ресурсів та можливостей на ці виплати. Як було зазначено раніше, спочатку вираховуватиметься сума різниці між актуальним розміром грошового забезпечення та тим розміром пенсії, яка повинна бути. У 2019 році колишнім співробітникам МВС надаватиметься лише 75% від величини цієї різниці, але вже у 2020 році нараховуватиметься повна сума. Згідно з підрахунками представників влади, зростання буде приблизно на 740 гривень. Що стосується питання оподаткування пенсії пенсіонерів МВС в Україні, то в цьому плані ніяких змін поки не передбачається.

перерахунок саме для співробітників МВС

Чи варто чекати ще якихось підвищень?

Журналісти вже неодноразово прямо на вулиці опитували колишніх співробітників силових структур та запитували, чи задоволені вони своїм грошовим забезпеченням. Майже в усіх випадках відповідь була негативна. Навіть не дивлячись на соціальні програми, впроваджувані останнім часом, рівень пенсійних виплат залишає бажати кращого. В деяких випадках коштів не висватає на всі потреби, харчі та послуги, а тому колишнім співробітникам Міністерства внутрішніх справ доводиться додатково йти кудись працювати. Але представники влади повідомляють, що поки можна не розраховувати на більші підвищення, оскільки для них у держави немає ресурсів чи можливостей. Якісь додаткові зміни на краще можливі лише за сталого та активного економічного розвитку. А тому поки пенсіонерам доведеться задовольнятися підвищенням приблизно на 740 гривень.  

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *