Меню

Підвищення пенсії з 1 червня 2022 року

Відомо, що рівень життя в Україні залишає бажати кращого. Але найбільше від проблем, які були декілька років породжені початком затяжної та глибокої економічної кризи, страждають саме особи похилого. Виплати пенсіонерів знаходяться на дуже низькому рівні, а через майже щотижневе зростання цін на товари та послуги у них не вистачає грошей на нормальне існування. Пенсіонерам доводиться не жити, а просто виживати. Через те дуже часто виникають питання з приводу того, яка пенсія на 1 червня 2022 року в Україні, бо вони не полишають надію на краще життя.

Кошти, які отримують сьогодні пенсіонери просто мізерні. Зараз поступово впроваджуються положення пенсійної реформи, основною метою якої все ще залишається покращення життя осіб похилого віку. Через це на протязі декількох років відбуватиметься перерахування виплат, їх осучаснення, автоматизація системи нарахувань, реструктуризація Пенсійного фонду та багато чого іншого. При створенні положень реформи українські політики орієнтувалися на досвід провідних держав Європи. При правильній реалізації своїх можливостей, держава з часом зможе побудувати міцну та ідеально функціонуючу пенсійну систему, що дозволить людям отримувати гідні та гарантовані виплати.рівень життя в Україні залишає бажати кращого

Одна з багатьох вимог представників МВФ

Пенсійна реформа – це вимога Міжнародного валютного фонду. Аби продовжувати співробітництво та отримувати чергові транші, уряд України має виконувати вимоги та впроваджувати зміни у визначених сферах, створювати інститути, тощо. В результаті цього й був створений проект Пенсійної реформи. До його розробки запрошувалися експерти з країн Європи. Реформа передбачає, що на українців чекає підвищення пенсії з 1 червня 2022 року, а також ще декілька зростань пенсійних виплат на рік. Через збільшення мінімалки буде відбуватися ріст середньої пенсії. Отже, реформа дозволить збільшити забезпечення пенсіонерів та покращити їх рівень життя. Але треба пам’ятати, що так воно буде лише за умови правильної реалізації усіх визначених положень реформи. До речі, деякі з положень представники МВФ вважають недопрацьованими, а тому наполягають на їх перегляді та переробленні.Пенсійна реформа

Як саме влада працює над покращенням життя пенсіонерів?

Проблеми з пенсійним забезпеченням та фондом почалися ще дуже давно, але серйозних обертів вони почали набирати у 2014 році, коли у державі великі проблеми у всіх сферах. На даний момент ситуація у Пенсійному фонді не змінилися. Вона така ж нестабільна, як економіка України. Але уряд намагається поступово стабілізувати її. Наприклад, аби хоч якось протистояти постійно зростаючій інфляції, було створено законопроект, який передбачає поступове та систематичне збільшення грошового забезпечення пенсіонерів. Такі зростання відбуватимуть три рази на рік. На жаль, у держави немає достатньої кількості ресурсів, щоб просто взяти та підняти кожному пенсіонеру забезпечення на декілька тисяч гривень. Це створить завеликий тиск на економіку України, яка й так знаходиться під гітом багатьох проблем. Отже, розмір пенсії з червня 2022 року чи згодом обов’язково буде змінений. Зараз вдала здебільшого намагається надати гідні виплати тим громадянам, які отримують пенсії за соціальною системою.

Читайте також:  Перерасчет пенсий в 2022 году пенсионерам МВД в Украине

Упродовж 2022 року в Україні двічі підвищуватимуть мінімальну пенсію (в цілому на 9,3%) – відповідно до зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

з 1 липня – з 1769 до 1854 гривень (на 4,8%);
з 1 грудня – з 1854 до 1934 гривень (на 4,3%).


Як саме влада працює над покращенням життя пенсіонерів?

Чи відомі якісь конкретні суми?

Той законопроект, що згадувався раніше, визначає не лише конкретні дати збільшення пенсійного забезпечення, а ще й конкретні суми. Проте, при його розробці закладалися показники, які можуть не відповідати реаліям. Урядовці передбачали економічне зростання на рівні 3-5% на рік. Якщо країна не зможе відповідати таким показникам, то підвищення пенсій також може не відбуватися.

У 2022 році заплановано 12 етапів підвищення пенсій для різних категорій, а на початку року середня пенсія становитиме 4 тисячі гривень.

Про це йдеться в інтерв’ю міністра соціальної політики Марини Лазебної виданню The Page.

За її словами, у січні буде зроблено перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС із інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати. Жінкам, котрі народилися 1962 року, наступного року почнуть нараховуватись пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку.

Про яке осучаснення постійно говорять політики?

Неодноразово від урядовців можна було почути про осучаснення пенсійного забезпечення. Часто виникають питання про те, що це взагалі таке та як воно відбуватиметься. Треба знати, що нічого нового не придумувалося, а осучасненням просто вирішили назвати відомий кожному перерахунок виплат. Очікується, що завдяки осучасненню зросте мінімальна пенсія з 1 червня 2022 року. Оскільки ця процедура отримала нову назву, то було вирішено ввести декілька нових положень. Наприклад, якщо раніше при проведенні перерахунку до уваги бралися середні величини зарплатні за цілих п’ять років, то тепер використовуватимуться показники усього лише за три роки.

Окрім того, підвищення соціальних допомог торкнеться далеко не всіх людей. Пенсійна реформа передбачає так звану зрівнялівку. В державі довгий час існувала важлива проблема. Більшість осіб похилого віку мали жити лише на мінімальне пенсійне забезпечення, а дехто отримував до 10 тисяч щомісяця. Зазвичай це були державні службовці, судді та прокурори. Зрівнялівка передбачає скорочення такого великого розриву між виплатами. Але її так і не вдалося впровадити до кінця, хоч різниця помітно зменшилась.

Читайте також:  Последние новости о пенсионной реформе в Украине в 2021 году

Ще варто згадати про позитивні зміни для осіб похилого віку, які знаходяться на пенсії, але продовжують працювати. Раніше їх дохід підлягав оподаткуванню, в результаті чого в державну скарбницю йшла значна частина коштів. Позитивною зміною вважається те, що оподаткування доходу працюючих пенсіонерів скасовується. Але тепер, згідно з рішенням представників влади, більше не буде спеціальних пенсійних виплат. Представники багатьох професій могли раніше піти на заслужений відпочинок раніше, а тепер такого не буде. Щоправда, пенсія по вислузі років з червня й досі буде доступна військовослужбовцям, їх міни не торкнулися.Чи відомі якісь конкретні суми?

Що станеться з мінімалкою?

Мінімальні пенсії наразі отримуються більшістю осіб похилого віку. Окрім того, зростання такого роду виплат – це головна умова збільшення середнього розміру пенсій. Поки достеменно невідомо, чи будуть якість зміни мінімалки саме у 2022 році. Скоріше за все. Вони на неї вплинуть усього лише заплановані збільшення. Але влада повідомляла, що у 2022 році мінімальне пенсійне забезпечення переглядатиметься більш серйозно. А тому залишається чекати оприлюднення даних з приводу того чи буде змінена мінімальна пенсія з червня.

Грошове забезпечення для інвалідів

З кожним роком в Україні налічується все більше людей с обмеженими можливостями, які вимагають набагато більше уваги до їхніх проблем. Це пов’язано з постійною необхідністю купівлі дорогих лікарських засобів, які підтримують їх життєдіяльність. Також важливим моментом є кошти на продукти, білизну та оплачування комунальних послуг. Тому дедалі частіше ставиться питання, чи збільшиться розмір пенсії по інвалідності з червня 2022 року.

Слід пам’ятати, що перш ніж отримати пенсію по інвалідності, необхідно пройти повне медичне обстеження, під час якого людина повинна здати велику кількість аналізів, щоб підтвердити діагноз й отримати групу інвалідності. За медичними результатами влада вирішує, яку саме суму коштів буде отримувати особа. У 2017 році люди з обмеженими можливостями не отримали змін у забезпеченні, але в 2022 році влада завірила, що варто очікувати підвищення грошових допомог для інвалідів. Всі деталі будуть відомі повідомлені лише згодом, а тому залишається чекати офіційних коментарів.

Грошова допомога за втратою годувальника

Чимало людей загинула під час бойових дій на сході України, що вплинуло на багатьох мирних жителів держави. В деяких ситуаціях великі сім’ї залишаються напризволяще через те, що на війні загинув єдиний годувальник. В таких випадках державна влада нагадує, що кожну людину слід пам’ятати та шанувати її пам’ять, бо далеко не кожен здатен покласти своє власне життя за захист держави та її кордонів від загарбників.  Для цього було розроблене спеціальне положення, яке затверджує, що пенсія за червень 2022 року за втратою годувальника буде підвищена. Якщо годувальник загинув у зоні АТО, то родина має право на додаткові грошові надходження, які вона може отримати лише пред’явивши всі документи. Єдиною умовою є перебування дружини вдовою. Жінка не має право вийти заміж за іншого чоловіка, щоб не зловживати своїми правами.

Зміна способу нарахування пенсійних виплат

Треба пам’ятати, що з запровадженням нової Пенсійної реформи, велика кількість осіб похилого віку буде отримувати пенсійні виплати за іншим способом нарахування. Він буде повністю залежати від людини, яка бажає отримувати пенсію. Кошти, які отримує особа похилого віку, будуть формуватися за такою схемою: від кожної заробітної плати, яка офіційно зареєстрована в державній базі, відраховується певна сума коштів. Дані кошти будуть перераховані до фонду, де буде вирішено, скільки отримає людина, виходячи на пенсію. Така схема буде впроваджена для людей, які скоро вийдуть на законний відпочинок. Всі інші пенсіонери на даний момент будуть отримувати пенсійні виплати за старою схемою. Якщо хтось з них бажає перейти на новий варіант грошових виплат, то він може це зробити в Пенсійному фонді за власним бажанням, написавши заяву.

Читайте також:  Повышение пенсии работающим пенсионерам в 2020 году

Такі нововведення впроваджують для підвищення пенсії з 1 червня та вирішення низки питань, які є головною проблемою Пенсійного фонду. На перший план виступає проблема нестачі коштів. Грошовий фонд потерпає від великих збитків і малих надходжень, тому може скластися така ситуація, що люди похилого віку не зможуть отримати свої пенсії. А самі пенсійні виплати припинять надходити до Пенсійного фонду, що зумовить руйнування всієї системи. Для цього влада вирішує направляти всі отримані грошові перекази відразу до кількох фондів, одним з яких є інвестиційний фонд. Кошти, які будуть направлені в інвестиційний фонд, влада зможе використовувати за власним розсудом. В основному це будуть інвестиційні проекти, які згодом сприяють зростанню економіки держави. З цього можна зробити висновок, що зміни запроваджені владою покращать економічні показники, ситуацію з ПФ в країні та розв’яжуть багато важливих питань.Зміна способу нарахування пенсійних виплат

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.