Меню

Підвищення пенсії за втратою годувальника в 2021 році в Україні

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника – це виплати з боку держави родичам або утриманцям померлого (або безвісти зниклого) людини, на забезпеченні якого вони перебували. Наскільки змінилися грошові виплати соціально незахищених осіб – актуальне на сьогоднішній час питання.

Підвищення пенсії за втратою годувальника в 2021 році в Україні

Різновиди соціальних пенсій при втраті годувальника

Грошові нарахування бувають трьох видів:

 • страхова пенсія – призначається, якщо померлий або зниклий працював офіційно хоча б один день, розмір виплати залежить від стажу, але не нижче встановленої фіксованої виплати;
 • соціальна пенсія – нараховується при повній відсутності стажу у покійного або безслідно зниклого;
 • державна пенсія – належить родичам загиблих громадян певних професій

Страхові (трудові) покладені всім непрацездатним членам сім’ї, якщо померлий мав офіційний дохід необхідну кількість часу. Також значення мають відрахування в ПФУ. Базова частина є єдиною по країні, конкретна соціальна допомога по втраті годувальника для кожного індивідуальним.

Соціальні пенсії мають мінімальний розмір і виплачуються, якщо людина працювала неофіційно, підтвердити його стаж немає можливості. Також вона застосовується в особливих випадках, наприклад, коли утриманець є вбивцею того, хто його утримував.

Хто може отримувати пенсію по втраті годувальника військовослужбовця 2021?

Окремим видом компенсації по втраті годувальника є державні виплати, які покладені лише деяким категоріям громадян і їх родичам. Родичі військових традиційно отримують більш високий і надійний захист, підвищення пенсії по втраті годувальника також характеризується для них більш високими сумами. На ці допомоги можуть розраховувати родичі, які перебували під опікою:

 • військовослужбовців;
 • співробітників правоохоронних органів;
 • солдатів, що проходять строкову службу в армії;
 • людей, які загинули в результаті різних техно – і радіаційних катастроф (наприклад, жертви Чорнобильської АЕС).

Щорічно законодавчі органи переглядають категорії громадян та розмір грошового забезпечення. Список осіб може змінюватися. Саме тому треба самостійно знайомитися с нововведеннями в законодавчі акти.

Читайте також:  Пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2018 році

Хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника в Україні?

На питання, хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника в Україні норми законодавства відповідають, отримати допомогу зможуть наступні категорії громадян:

 • дитина віком до 18 років або до закінчення навчання на очній формі навчання у ВНЗ (але не довше, ніж до 23 років);
 • батьки загиблого після виконання 60 (для чоловіків) і 55 (для жінок) років;
 • подружжя та інші соціально незахищені категорії громадян.
Індексація пенсій в 2021 році

Якщо чоловік  військовослужбовця повторно вступає в шлюб, виплата припиняється.

Який мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника в 2021 році

Згідно з українським законодавством, пенсія по втраті годувальника не може бути менше, ніж величина прожиткового мінімуму пенсіонера (ПМП).

Розмір ПМП встановлюється щорічно. Якщо сума пенсійного забезпечення (з усіма надбавками) нижче ПМП, то пенсіонеру встановлюється соціальна доплата до розміру ПМП.

Для тих, хто отримує пенсію на рівні прожиткового мінімуму, буде підвищено пенсію по втраті годувальника в 2021 за рахунок проведення індексації.

Розмір державної пенсії по втраті годувальника в 2021 році

Суми державних пенсій мають інші розміри

Розмір пенсії по втраті годувальника військовослужбовця непрацездатним членам сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця становитиме:

 • внаслідок військової травми, захворювання, отриманого в період військової служби  – 70% грошових виплат загиблого на 1 члена сім’ї;
 • внаслідок захворювання чи каліцтва – 30% грошових виплат загиблого на 1 члена сім’ї.
Читайте також:  Пенсии инвалидам войны в 2020 году в Украине

Якщо на утриманні військовослужбовця залишилися 2 та більше дітей – грошове забезпечення родичам загиблого складе 90% виплат загиблого, які повинні бути розподілені рівномірно між дітьми.

Пільги при втраті єдиного годувальника

Найважливішим і значним способом надання державної підтримки є виплата пенсій. Пенсія може бути виплачена тільки в грошовій формі, і вона не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Її основне призначення задовольняти основні потреби людини.

УВАГА!!! Крім виплати щомісячної пенсії втратив годувальника утриманець може розраховувати на цілий ряд інших способів державної підтримки. Конкретні пільги закріплені законодавчими актами органів влади.

Підвищення пенсії за втратою годувальника

Таким чином, дитина може розраховувати на наступні види пільг:

 • безкоштовне забезпечення харчування в місцях навчання;
 • безкоштовне постачання медичними препаратами та іншими засобами першої необхідності (до настання трирічного віку);
 • надання можливості на безкоштовне відвідування культурних заходів (організовується за рахунок коштів місцевих бюджетів);
 • пільги на транспорт (безкоштовний проїзд на всіх видах муніципального транспорту, маршрутні таксі не входять в цей список):
 • якщо неповнолітній залишився родичів, то він буде поставлений до настання 18 років на повне державне забезпечення.

Сюди входить проживання в спеціальній установі, безкоштовне харчування та освіту.

Як оформити пенсію?

Щоб оформити виплати особам, які залишилися без годувальника, потрібно звернутися до відділення ПФУ, розташоване за місцем офіційної реєстрації соціально незахищеної особи.

Для того щоб почати отримувати державну підтримку, необхідно написати заяву на отримання виплат по втраті годувальника. Крім цього необхідно додати наступні документи:

 • посвідчення особи заявника – паспорт або свідоцтво про народження;
 • документ про смерть, отриманий у відділенні РАГСу;
 • документи, які офіційно підтверджують спорідненість померлого;
 • трудову книжку.

Це обов’язковий пакет документів, який в залежності від ситуації доповнюється іншими паперами і довідками. Ось кілька прикладів:

 • довідка з ВНЗ, що підтверджує навчання молодої людини на очній формі;
 • пенсійне посвідчення для одержувача пенсії по інвалідності;
 • довідка утриманця;
 • офіційне посвідчення опікуна;
 • свідоцтво про смерть другого годувальника; документи, що відображають причину загибелі, що актуально, якщо померлий був військовим;
 • документи, що підтверджують відпрацьований стаж;
 • рішення судового засідання, якщо людина пропала безвісти.
Читайте також:  Пенсії для війскових в Україні

Грамотно складену заяву і всі додані документи розглядаються протягом 10 днів. При прийнятті позитивного рішення грошові кошти будуть приходити на рахунок з дати смерті годувальника. Важливо! Виплати з дати смерті будуть нараховані, якщо втратив годувальника звернувся не пізніше року після цього числа.

Резюме

В новому році всі соціальні виплати збільшилося. Нововведення дали про себе знати на початку січня 2021 року, коли були змінено пожиточний мінімум та мінімальна зарплата. Щоб узнати який розмір пенсії по втраті годувальника в цьому році, достатню звернутися з консультацією до спеціалістів ПФУ або подзвонити на гарячу лінію.

Аналіз фактичних грошових виплат показав, забезпечення сімей загиблих збільшилося. Згідно новин із законодавчих органів вказані зміни не останні. Наступні треба очікувати у липні 2021 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.