Меню

Підвищення посадових окладів бюджетникам у 2018 році

Насправді бюджетники – це дуже велика категорія робітників. Треба знати, що до неї входять як вихователі, так й вчителі, рятувальники, лікарі та представники багатьох інших професій. Тобто, це дуже важливі професії на яких і тримається суспільне життя. Але склалося так, що влада відноситься до бюджетників не так добре, як могли б. В результаті цього вони не рідко маються малі заробітні плати та взагалі низький рівень життя. Оскільки прийшов час реформ, то в цій сфері також треба щось змінювати. Саме тому їх посадові оклади на 2018 рік в Україні повинні нарешті зрости, що дозолить хоч якось змінити нинішню ситуацію.

Влада вже не один раз казала про те, що вона планує підтримати бюджетників та збільшити їм оклади та заробітні плати. Реформа, як відомо, торкнеться усіх бюджетних секторів. Відтепер вико ринеться явище, коли люди отримували заробітну плату, яка була нижче позначки у 3200 гривень. Це теж суттєвий крок. Однак за такими гарними зрушеннями криється дещо неприємне. Що стосується пенсій та стипендій, то перші будуть збільшені в рамках пенсійної реформи, а інші взагалі будуть дуже скороченими. Це, звісно, матиме свій вплив на нинішню ситуацію та, можливо, не найкращим чином. На фоні того, що зараз йде активно скорочення бюджетних місць, люди, які отримують стипендію, взагалі будуть почувати себе жахливо.заробітні плати

Загальна інформація

Перш за все, змін повинна зазнати таблиця посадових окладів на 2018 рік. Жодна професія з бюджетної категорії не буде відсунута назад. Навпаки, влада усіма силами намагатиметься просувати бюджетників вверх по тарифній сітці. Це, звісно, одразу відобразиться на величині їх заробітних плат. Як наразі відомо, зарплата будь-якого бюджетника не буде меншою за розмір двох прожиткових мінімумів. Цей показник, до речі, на даний момент встановлений на відмітці у 1700 гривень. Проте це лише тимчасово. Влада планує поступове підвищення соціальних стандартів. В результаті цього до 2020 року прожитковий мінімум повинен зрости щонайменше до 2000 гривень.

Однак проект реформи передбачає не тільки підвищення, а ще й обмеження. Треба згадати про представників ВР України. Як відомо, заробітні плати цих людей є чималими та іноді сягають 10 заробітних плат звичайних українців. Влада вирішила це змінити. Посадові оклади державних службовців на 2018 рік цієї категорії, згідно з положеннями, тепер не будуть перевищувати 18 тисяч гривень. Таким сином було вирішено врегулювати ті самі чималі заробітні плати чиновників, бо вони, начебто, нічого такого й не роблять.

Підвищення виплат відбуватимуться поступово. Треба розуміти, що на даний момент у влади немає такої кількості ресурсів для того щоб збільшити посадові оклади всім та одразу. Наразі є інформація про те, що першими своє бажане підвищення отримають поліцейські. Більш того, поки неможливо говорити про якість точні цифри. Усі нові зарплатні мають бути передбаченими проектом державного бюджету, який й досі не було опубліковано. А тому говорити про усі нові зарплати та взагалі про фінансування сфер можна тільки з приблизних заяв високопосадовців. Поки що відомо, що влада планує виділити на Національну поліцію приблизно 22 мільярд гривень. Однак це ще не все. Цією сумою на додачу було передбачено процедуру індексації, а також різного роду додаткові виплати на преміальні виплати, тощо.Жодна професія з бюджетної категорії не буде відсунута

Чого очікувати бюджетникам різних сфер

Не секрет, що цифри у тарифній сітці мають вплив на формування заробітних плат людей. Однак важливі не тільки цифри, а й саме положення. Таким чином, влада буде поступово просувати бюджетників угору. Наприклад, вчителі піднімуться щонайменше на 2 пункти в тарифній сітці. В результаті цього одразу відбудуться зміни розміру заробітних плат. Якщо раніше виплати вчителів були невеликими, то тепер планується, що вони будуть більшими за 7000 гривень. Однак це, звісно, лише попередні прогнози. Те, якими вони будуть насправді буде видно через деякий час. Проте влада гарантувала вчителям, що величина їхньої зарплатні точно не буде меншою за 5000 гривень.

Читайте також:  Мінімальна зарплата на 2018 рік в Україні

Окрім того, підвищення заробітної плати торкнеться також працівників державних установ, не дивлячись на те, що вони теж отримують чималі зарплатні. Хоча для них, як відомо на даний момент, підвищення буде не суттєвим. Згідно з попередніми даними, найвищий оклад буде становити близько 13 тисяч гривень та отримуватимуть його тільки ті особи, що відносяться до першої категорії, а саме:

  • керівники деяких органів, що працюють при президентові;
  • головний секретар Кабміну;
  • керівник ВР.

Також треба сказати про те, що підвищення не будуть відбуватися бездумно. Деякі міністри будуть призначені уповноваженими з цього питання.  Саме вони будуть розглядати та регулювати зростання посадових окладів бюджетників. Треба згадати й про те, що величина надбавок буде різна, вони можуть сягати навіть 1000 гривень. Все це напряму залежатиме від того, який ранг матиме бюджетник. Усе це, звісно, буде відображено у тарифній сітці.Чого очікувати бюджетникам різних сфер

Нові заробітні плати для бюджетників та що насправді відбуватиметься

Не дивлячись на те, що відбуватиметься підвищення посадових окладів бюджетникам у 2018 році, влада буде неабияку увагу приділяти вимогам МВФ. Міжнародний кредитор постановив, що має також відбутися певне скорочення бюджетних робітників. Більш того, йшлася мова про підвищення планки пенсійного віку та початок роботи земельного ринку.

Перш за все, треба почати з питання скорочення робітників. У кожній сфері, звісно, це відбуватиметься по-різному. У сфері освіти це, наприклад, буде відбуватися шляхом переатестації. Аби якість роботи вчителів не зменшувалося, було вирішено пред’явити їм нові умови праці. В результаті учителям доведеться в обов’язковому порядку проходити переатестацію, за результатами якої вони можуть бути звільненими. Варто сказати й про співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Не дивлячись на те, що у рятівників будуть значно зростати посадові оклади за ЄТС на 2018 рік в Україні, в них взагалі буде проводитися реорганізація системи, а тому в однією з умов впровадження усіх нововведень є скорочення кількості працюючих осіб. Річ у тім, що тепер будуть створені групи рятівників, що будуть працювати на добровільній основі та будуть розформовані ті частини, які, грубо кажучи, простоюють. У залізничників також є привід для хвилювання. У них, до речі, реформа передбачає значне скорочення кількості привокзальних магазинів та клубів, тощо. Це, на додачу, буде супроводжуватися значним скороченням непотрібних колій, в результаті чого велика кількість людей може просто залишитися без роботи.Нові заробітні плати для бюджетників

Читайте також:  Нарахування мінімальної зарплати в 2019 році

А от у сфері медицини цей процес також буде відбуватися по-своєму. Як відомо, в результаті реформи сфери медицини, потреба у спеціалістах вузького профілю відпаде. Але було вирішено,що не можна просто так позбавляти людей роботи. Саме тому було створено спеціальні курси перепідготовки, пройшовши які медики зможуть й надалі працювати. Більш того, буде відбуватися закриття медичних закладів в результаті зміни системи фінансування. Якщо раніше гроші розподілялися між усіма установами, то тепер кошти надходитимуть до тих закладів. Де цього дійсно потребують. Ті лікарні, які за місяць обслуговують близько 20 пацієнтів, звісно, будуть закриті.

І, нарешті, треба сказати про студентів, які отримують стипендію. Для них ситуація складається також не так гарно, як хотілося б. За допомогою скорочення кількості стипендіатів влада намагається хоч якось покращити стан державного бюджету, який наразі виглядає досить погано. Представники влади кажуть, що це насправді одна з вимог МВФ та Євросоюзу. За попередніми даними, кількість осіб, що будуть отримувати стипендію у 2018 році буде зменшена до 25%. Однак це ще не гранична цифра. Високопосадовці кажуть, що до 2020 року цей показник буде зменшено ще більше, до 15%. Однак є дещо позитивне. Таке суттєве зменшення дозволить особам, що отримують стипендію проживати на рівні з працюючим населенням, адже стипендія зросте та закріпиться щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати українців. Однак який сенс цих змін, якщо стипендія буде отримуватися лише малою купкою людей.

Масові скорочення матимуть свій вплив на ЄТС. Оскільки планується, що під час проведення процедури скорочення робітників будуть активно зростати посадові оклади на 2018 рік, таблиця ЄТС в результаті повинна буде змінитися в той же час.

Останні сподівання бюджетників

Не дивлячись на те, що влада вже раніше обіцяла підвищення окладів та заробітних плат бюджетникам, цифри, як відомо, були дуже мізерними. А тому цього раз бюджетники дуже сподіваються. Що усі обіцянки, дані владою, не є просто порожніми словами та матимуть хоч якусь вагу. Ще окремо можна сказати про явище індексації. За попередніми даними, воно стосуватиметься представників майже всіх сфер. Це свого роду надія, яка забезпечить людей гідними рівнями заробітних плат. Як і раніше, індексація буде відбуватися з оглядкою на рівень мінімальної заробітної плати та індексу інфляції. Як відомо, індексація й надалі буде нараховуватися на суму базового окладу, який можна дізнатися з тарифного розряду єдиної тарифної сітки.

Читайте також:  Зарплата працівників АТБ у 2020 році в Україні

Варто сказати, що найбільше підвищення очікують представники сфери освіти. Влада вже запевнила, що підвищення посадових окладів педагогам у 2018 році буде відбуватися обов’язково, проте про суми ніхто нічого не казав. Проблема полягає в тому, що педагоги наразі мають дуже малі зарплатні. Зазвичай вони практично проживають близько до межі бідності. Треба розуміти, що кваліфіковані кадри з часом починають шукати кращого життя, а тому нерідко люди йдуть до приватних шкіл, їдуть за кордон або просто йдуть працювати не за призначенням. А тому цю проблему, мабуть, треба вирішувати в першу чергу, бо з часом держава може зостатися без кваліфікованих педагогів.

Повертаючись до питання індексації, варто зазначити, що ще нещодавно рівень індексації складав усього лише 4%. Однак деякі працівники навіть не відчули цього, бо їм було збільшено оклад десь на 170 гривень. Це, у свою чергу, не дало змоги провести індексування для таких осіб. Оклад бюджетників, звісно, трохи збільшився, проте це майже ні на що не вплинуло. Тарифна сітка посадових окладів на 2018 рік, як відомо, знову отримає свої зміни. Проте тепер бюджетники очікують, що підвищення буде суттєво більшим.

Однак питання індексації й досі стоїть дуже гостро. Нещодавно були новини про те, що Міністерство фінансів планувало скасування індексації заробітних плат усіх категорій бюджетників. Однак це викликало чимале обурення, а тому в результаті цей законопроект було з часом відхилено.найбільше підвищення очікують представники сфери освіти

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.