Меню

Підвищення заробітньої плати вихователів дитячого садка в 2018 році

У 2016 році в українських ЗМІ з’явилася інформація про те, що середня зарплата в Україні досягла такого низького рівня, що зайняла “почесне” останнє місце серед всіх країнах Європи, обігнавши навіть Молдову. Однак уже в січні 2017 року бюджетникам підвищили заробітну плату на 50%, а розмір мінімальна заробітна плата тепер становить 3200 гривень. Незважаючи на те, що підвищення дещо полегшило життя вихователів, багато аналітиків розкритикували таку ініціативу парламентаріїв. В даному матеріалі піде мова про те, чи підвищиться зарплата вихователя дитячого садка у 2018 році в Україні.

На даний момент можна впевнено сказати, що значного підвищення зарплати вихователів, оскільки подальше підвищення соціальних стандартів може порушити макроекономічну ситуацію в країні. Представники Радикальної партії закликають до подальшого підвищення соціальних стандартів (аж до підняття мінімалки до 5 000 гривень), однак тим, хто розуміє фінансову ситуацію в країні, гранично ясно, що такі заяву мають виключно популістський характер. Такої ж думки дотримується і В. Гройсман, який, до слова, був одним з ініціаторів недавнього поліпшення соціальних стандартів. підвищення зарплати вихователів

Достатньо важко сказати, чи зможе більш висока зарплата утримати професійних вихователів на їх місцях, адже, враховуючи високий рівень інфляції та постійну девальвацію гривні, оплата все ще залишається смішною. Крім того, в Україні проходить постійне скорочення вихователів дитячого садка в 2018 році в Україні та закриття садків, тому багато спеціалістів просто залишаються без роботи. Вихователю отримувати достойний прибуток можна лише у трьох випадках:

  • працювати у центрі Києва;
  • працювати в приватних дитячих садках;
  • поєднувати роботу вихователя з іншими посадами (вчитель фізкультури, логопед).    

Більшість молодих спеціалістів не хочуть працювати за фахом, а відразу шукають іншу більш високооплачувану роботу. Достатньо часто вихователями в дитячих садках (особливо у тих, що працюють при сільських школах), є люди без вищої педагогічної освіти, тому очевидно, що на даний момент є потреба в ґрунтовних реформах.

Читайте також:  Последние новости о повышении зарплаты стоматологов в Украине 2022

До речі, перші кроки до покращення якості роботи вихователів у дитячих садках уже були зроблені. Новий закон «Про освіту», який був прийнятий у попередньому році, передбачає підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2018 році в Україні на 20% у тому випадку, якщо працівником буде отриманий сертифікат про проходження підвищення кваліфікації. Над системою сертифікації вчителів працювала Гриневич, яка раніше уже успішно розробляла тести для ЗНО. Бюджет на 2018, як і проект бюджету попереднього року, буде включати гроші на надбавки, що були пов’язані з сертифікацією.   уважні слухачі

Скільки отримують вихователі?

Зарплата вихователів оплачується з 8 по 12 розряд. Конкретний розмір зарплати вихователя дитячого садка у 2018 році в Україні, індексація та інші аспекти нарахування заробітної зарплати залежить від наступних факторів:

  • кваліфікація (наявність сертифіката про проходження успішне тестів);
  • стаж роботи (для отримання заробітної плати вищого розряду він повинен складати не менше 5 років);
  • категорія вихователя (від другої до вищої);
  • кількість дітей у групах дитячого садка (в одній групі у середньому навчається 30-33 дітей);
  • рівень травмованості дітей;
  • захворюваність дітей.    

Регіональні відмінності

Згідно з найбільш актуальними статистичними даними, більше всього вакансій по професії «вихователь дітей дошкільного віку» було відкрито в Києві (очевидно, що це пояснюється великою кількістю населення у столиці). Також вихователі можуть успішно шукати роботу в Одеській та Харківській області.

Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати помічників судді в Україні в 2022 році

Рейтинг областей за рівнем зарплати виглядає так само – на першому місці знаходиться Київ, а за нею слідує Одеса та Харків.  Середній місячний дохід вихователя за місяць складає 5 500 гривень. У регіонах вихователь-початківець може розраховувати на 3 600 гривень, що практично дорівнює мінімальній зарплаті в Україні станом на 2018 рік.     

Експерти не погоджуються

А. Забловський, який на даний момент очолює, секретаріат Верховної Ради вважає, що на сьогодні одного підвищення заробітньої плати вихователів дитячого садка в 2018 році недостатньо – потрібне повноцінне перезавантаження.  Як уже було сказано вище, враховуючи високий рівень інфляції в країні (ріст цін на різноманітні категорії продуктів), а також постійну девальвацію національної валюти, 3 400 гривень – це все же занадто мала заробітна плата для бюджетників. Цього місячного прибутку, скоріше всього, буде вистачати лише на оплату комунальних послуг, а також на покупку найбільш важливих товарів.

Також слід розглядати підвищення зарплати педагогів у контексті підвищення мінімальної зарплати, адже це породжує зрівнялівку. Таким чином, звичайна прибиральниця та висококваліфікований вихователь дітей дошкільного віку буде отримувати практично однаковий прибуток, якщо мова йде про молодого спеціаліста.

Збільшення заробітної плати педагогам також означає, що у майбутньому буде ще більше скорочень, а сільські дитячі садки можуть бути зовсім закриті. На думку експерта, орієнтуватися потрібно на кваліфікацію, навантаження та здібності спеціаліста, щоб не допустити ситуації, коли талановиті педагоги не можуть знайти роботи, а їх місця займають працівники без належного досвіду та освіти. Збільшення заробітної плати педагогам        

Скільки отримують вихователі в інших країнах?

Отже, середня заробітна плата вихователя в Україні складає 5 500 гривень. Зрозуміло, що навіть з недавнім підвищенням ці гроші є досить малі у порівнянні з тим, що пропонують інші держави. Якщо говорити про Росію, то станом на 2018 рік середня заробітна плата вихователів складає 27 450 рублів. Якщо йде мова про роботу у приватних установах Москви, то ця сума може бути удвічі більшою, при цьому навіть в Сахалінській області вихователі отримують 20 000 гривень.

Читайте також:  Доплата до мінімальної зарплати у 2020 році

У Естонії, яка є країною-членом ЄС, середній місячний дохід вихователя складає 754 євро, що більш ніж у два рази перевищує розмір мінімалки. Умови роботи естонських вихователів є дуже подібними з нашими. У Німеччині заробітна плата вихователів досягає 3-х тисяч євро, у той час як у Норвегії майже 6 тисяч доларів. У Штатах заробітна плата коливається у межах 40 доларів за годину. середня заробітна плата вихователя в Україні     

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.