Меню

Підвищення зарплати бюджетників у 2021 році в Україні

Реформування економічної політики призвело до необхідності уніфікації тарифної політики в усіх галузях народного господарства. Це стало можливим з введенням у дію єдиної гнучкої тарифної системи (ЄГТС). Перш ніж перейти до питання, якою буде зарплата бюджетників у 2021 році в Україні, треба зрозуміти, як працює ЄГТС та яку роль вона грає у нарахуванні зарплат.

Підвищення зарплати держслужбовців

Що таке ЄТС

Єдина тарифна система створена з метою удосконаленні принципів формування тарифів на оплату праці. В основу системи закладено чотири принципи:

 • охоплення ЄТС всіх категорій працівників;
 • групування професій за ознакою спільності функцій;
 • введення розрядної системи з метою заохочення кваліфікаційних прагнень співробітників;
 • встановлення тарифної ставки першого розряду на рівні «заводської» мінімальної зарплатні, та принцип однакового зростання тарифних коефіцієнтів.

Якщо підсумувати все вищесказане, то ЄТС має зробити оплату праці інженера конструктора та директора підприємства однаковою, тому що складність їх робіт та вимоги до кваліфікації відповідають одному розряду. Групи посад держслужбовців

Згідно з ЄТС існуючі посади держслужбовців було поділено на п’ять груп, згідно складності та обсягу їх робочого навантаження.

 1. Технічні виконавці. Робота цих працівників є однаковою на підприємствах різних галузей.
 2. Спеціалісти. Робота цих працівників є однаковою на підприємствах різних галузей.
 3. Спеціалісти. Вузькопрофільні фахівці для окремих галузей.
 4. Керівники загальногосподарських структурних підрозділів, однакових на підприємствах всіх галузей.
 5. Керівники-вузькопрофільні фахівці підприємств для окремих галузей.

Застосування єдиної тарифної системи призвело до визначення кожної окремої групи оплати праці за уніфікованою системою.

ЕГТС у 2021 році

Як ми можемо бачити, розмір заробітної плати бюджетників в 2021 році в Україні буде безпосередньо залежати від того, як саме буде працювати ЄГТС. Наразі розрядна сітка для службовців має такий вигляд:

Розрядна сітка зарплати держслужбовців

При цьому коефіцієнти збільшення окладу будуть такими:

Коєффіціент підвищення зарплати

Таким чином можна визначити, що підвищення посадових окладів бюджетникам у 2021 році буде безпосередньо залежати відмінімальної «заводської» зарплатні, що прийнята для робітника підприємства без кваліфікації.

Зверніть увагу! Мається на увазі не мінімальна заробітна платня (МЗП), що є базою для розрахунків соціальних виплат, а саме заводська зарплата, що відповідає окладу працівника 1 розряду.Ця зарплата щонайменше на 20 відсотків має бути вищою за МЗП.

Вилки тарифних окладів

В останній таблиці ми бачимо, що оклад по розряду може бути диференційовано. Невелика різниця оплати в межах розряду — друга складова ЄГТС, що передбачає застосування певних діапазонів — «вилок» нарахувань оплати праці.

Читайте також:  Астрологічний прогноз для України на 2018 рік

Система забезпечує гнучкість підходу до нарахування винагород за сумлінну працю, та дозволяє використати розбіжність у межах головних коефіцієнтів для заохочення старанних працівників.

ЄГТС у прийнятому варіанті базується на засадах:

 • єдиного підходу до оцінювання складності роботи та наявних умов праці;
 • здійснення різного підходу до оплати праці у межах одного розряду;
 • впровадження комплексного оцінювання кваліфікації працівників;
 • можливості змінювати оклад у межах розряду згідно рівня виконаної роботи

та інших.

Формування певних стандартів нарахування заробітної платні у межах кожного розряду може бути створено з урахуванням певних досягнень працівника з урахуванням результатів регулярного незалежного оцінювання його роботи. Таким чином, бачимо, що зарплата держпосадовця буде залежати не тільки від його розряду, але й від його особистих характеристик:

 • набутої кваліфікації;
 • складності поточної роботи;
 • попередні оцінки його успішності;
 • інших індивідуальних переваг, які надають змогу керівництву заохочувати співробітника до старанної праці.

Мінімалка та оплата 1 розряду

Якщо вважати, що оплата працівника 1 розряду складає 1,2 МЗП, то можемо приблизно підрахувати його оклад в новому році. Так, у планах Кабміну запропоновано підвищити МЗП з 01,01,2021 до рівня 5003 грн, а наприкінці року — до 5,5 тис. грн. Сподіваємось, що епідемії та карантинні заходи не змусять Кабмін переглядати цю суму, та будемо розраховувати на підвищення зарплати держслужбовцям районного рівня пропорційно підвищенню мінімальної зарплати.

Виходячи з прогнозованої Кабміном «мінімалки» зможемо спрогнозувати, що оклад працівника першого розряду має бути на рівні 6000 грн без урахувань податків та зборів. Остаточний перерахунок має бути здійснено з урахуванням запропонованих в ЕТС коефіцієнтів.

Прогнози на 2021 рік

Наразі ми зможемо спрогнозувати приблизний рівень, що його мають досягти оклади держслужбовців.

Читайте також:  Предсказание Лелы Какулии об Украине на 2022 год

Так, технічні працівники держслужби, маючі найвищий дозволений їм — 5 розряд, мають отримувати зарплату за повний календарний місяць у розмірі 11220 грн.

Спеціалісти найвищого розряду та такі, що пройшли оцінювання з найвищим балом, мають отримувати зарплатню у розмірі 27000 грн.

Керівники найвищого розряду та такі, що пройшли оцінювання з найвищим балом, мають отримувати зарплатню більш ніж 33000 грн.

Зверніть увагу, що маються на увазі працівники найвищої категорії. Всі інші працівники мають отримувати зарплатню у межах розряду та схеми оцінювання на підприємстві, що може й не підтримувати метод «діапазонних» зарплат, а заохочувати свої співробітників іншими способами.

Податки.. збори…

Оптимальна цифра, яку ми взяли для обрахунку «середньої» оплати держпосадовця, не містила інформації про премії та інші надбавки, що передбачені трудовим договором та Трудовим Кодексом України.

З іншого боку, не за буваємо про податки та збори, що 2021 році будуть не меншими, ніж зараз. Загальний відсоток відрахувань складає трохи більше 20%.  Округлимо коефіцієнт та маємо, що після сплати всіх податків при окладі 11200 грн держслужбовець отримає на руки тільки 9032 грн.

Індексації та скорочення

 На рівень заробітної платні безпосередньо впливає ріст цін на найголовніші продукти споживання. Інфляційні очікування можуть бути завищеними, але ми не дуже помолимося, встановивши середній коефіцієнт у 3%. Тоді середня доплата до окладу має становити близько 70 грн.

 Зверніть увагу! Якщо індекс продовольчих цін не підвищувався, або мав від’ємний показник, то індексація зарплати бюджетників в Україні, як і інших працівників, не проводиться.

Що до скорочення, тут у працівників державної служби є за що хвилюватися. В планах керівництва країни — загальне зменшення держапарату влади та перенос більшості функцій у смартфони та на монітори власних ПК. За загальновідомою системою Prozorro стартувала «Дія», яка, попри деякі суттєві зауваження, буде працювати і надалі, об’єднуючі всі документі українця в один додаток. Далі буде вдосконалюватися портал держпослуг, який стане вагомою альтернативою звичайним процедурам надання та оформлення різних документів.

Читайте також:  Свіжі пророцтва про Україну на 2019 рік

В зв’язку з цим очікується суттєве зменшення працівників держустанов, що надають послуги населенню. Зокрема, ймовірне скорочення бюджетників в 2021 році в Україні можуть очікувати:

 • працівники центрів зайнятості;
 • працівники Пенсійного фонду;
 • працівники кадастрових та реєстраційних відділів;
 • співробітники фондів соціального страхування;
 • працівники деяких підрозділів податкової інспекції

та деякі інших. Схема буде проста: як тільки вдосконалиться алгоритм отримання державної послуги в електронній формі, так наявність реальних відділів та штату робітників стає зайвою. Але як буде відбуватися скорочення, та яку альтернативу запропонує держава тим, хто втратив роботу — взнаємо пізніше.

Але…

Останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в Україні не дають сподівань на гідну оплату праці у цій галузі. Наслідки нескоординованої економічної політики та карантину можуть змусити керівництво країни переглянути прогнози щодо зростання зарплат у галузі держпослуг. Тому підвищенні зарплатні може відбуватися не такими темпами, які ми тут спрогнозували. Але й зовсім відкидати цей метод не варто.

Важливий принцип: підняття мінімальної заробітної платні означає збільшення окладу дежслужбовця згідно його рангу та прийнятої на підприємстві системи заохочень.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.