Меню

Підвищення зарплати депутата Верховної Ради у 2021 році в Україні

Часто українці скаржаться на невідповідність рівня життя зарплаті, яку собі призначили народні обранці. Річ у тому, що мінімальна зарплата в країні на початок 2021 року складає 6,5 тисяч гривен, при цьому зарплата депутата Верховної Ради у 2021 році в Україні вище за “минималку” у декілька разів. Варто спробувати розібратися за що депутати отримують такі зарплати і наскільки це виправдано.

Зарплата депутата Верховної Ради у 2021 році в Україні

Зарплата депутатів в Україні та світі

Обранці українського народу ніколи ще не втрачали можливості змінити рівень своєї заробітної плати, причому завжди коригування було у бік збільшення. Лише одного разу за всю історію незалежної України депутати погодилися знизити собі оклади. Зараз же заведено рівнятися на європейських депутатів і, природно, на рівень їх заробітної плати.

Порівнявши зарплати депутатів в Італії, Німеччині, Австрії і інших європейських країнах, то виявляється що оклади українських народних обранців не такі вже і великі. Але, якщо порівнювати з середньою зарплатою звичайних людей, то виявляється вона перевищує її у 2,2 рази.

Звичайно депутатам України є куди прагнути. Так найвища зарплата у депутатів з Австралії, далі розташувалися депутати з Нігерії і США. Так в Австралії в середньому депутат заробляє близько 2 мільйонів доларів. Однозначно розмір заробітної плати народних депутатів у 2021 році в Україні доки значно менше.

Збільшення виплат депутатам у 2021 році

У бюджеті на 2021 рік передбачено збільшення витрат на утримання депутатів та їх помічників. Так ці витрати зростуть аж на півмільярда гривен. Це пов’язано з декількома чинниками. По-перше, збільшення прожиткового мінімуму в країні, по-друге, збільшенням орендної плати для іногородніх депутатів.

зарплата депутата ВР в Україні

Якщо, хто думає, що виплати депутатам обмежуються тільки окладом, той глибоко помиляється. Обранці отримують ще численні виплати і компенсації, наприклад, за мобільний зв’язок або оренду офісу в іншому місті. Що стосується оренди житла, то тут кожному у 2021 році виділятиметься більше ніж 19 тисяч гривен в місяць. Проглянув пропозиції ріелторів можна зробити висновок, що за ці гроші є можливість орендувати пристойну квартиру в центрі Києву

На 12 місяців 2021 року на кожного депутата передбачені наступні витрати:

 • на проїзд передбачено 90 тисячі гривень;
 • купівля канцелярії на 1500 гривень;
 • мобільний зв’язок – 4890 гривень;
 • витрати на відрядження для помічників депутата всього 8000 гривень;
 • утримання орендованих приміщень – 2000 гривень;
 • оренда житла депутата – 237,25 тисячі гривень.

Відносно індексації зарплати народним депутатам України то тут спікер Верховної ради розповів, що її буде зроблено тільки на відсоток підвищення мінімальної заробітної плати у 2021 році. Також Разумков відмітив, що виплати в 100-150 тисячі, які озвучуються в пресі, не відповідають дійсності.

Компенсації та виплати

З приведених вище даних стає зрозумілим, що не зарплатою єдиною живий депутат України. До посадового окладу додається ще чимало виплат і компенсацій, в сумі які становлять більше ніж оклад.

Для депутатів передбачено наступні компенсації:

 • транспортні витрати на пересування по Україні;
 • оплата житла; витрати на відрядження;
 • оплата оренди або вартості утримання приміщення в окрузі, де депутат проводить зустрічі з громадянами;
 • доплата за вчений ступінь або звання.

Крім того депутатам законом передбачається відпустка тривалістю 45 календарних днів. До неї передбачена матеріальна допомога, зазвичай у розмірі двох окладів. Відпустка помічників складає 31 день. Помічники також отримують заробітну плату або можуть працювати на добровільних засадах. Також обранці мають право на безкоштовне лікування і обстеження в усіх лікарнях країни.

Читайте також:  Підвищення зарплати держслужбовців у 2022 році в Україні

Беручи до уваги всі ці виплати та компенсації грошове забезпечення депутатам Верховної Ради у 2021 році зросте з 2,037 до 2,535 млрд гривень.

Скільки витрачає депутат ВРУ

Як змінювалась заробітна плата депутатів за роки незалежності

Дуже цікаво проаналізувати виплати народним обранцям починаючи з 1991 року. Динаміка зростання доходів виходить дуже цікавою і виглядає таким чином:

 1. 1994 рік. Виплати депутатам складали в середньому 30 американських доларів. Потім ними було ухвалено закон, який дозволяв збільшить виплати в 10 разів.
 2. У період з 2005 по 2013 року середньомісячна зарплата депутата складала майже 16 тисячі.
 3. У 2014 році відбулася історична подія – було ухвалено закон, згідно якого грошову винагороду було зменшено. У той рік депутати в середньому отримували по 6,5 тисяч.
 4. У 2015 році рівень заробітної плати повернувся на колишній рівень і знову склав 16 тисячі гривень.
 5. У 2018 році знову відзначалося зростання зарплати депутатів. Середній оклад склав дещо більше 20,5 тисячі гривень.

Велику хвилю негативу викликали слова спікера Верховної Ради Дмитра Розумкова, який сказав, що заробітна плата депутатів знаходиться на рівні 40 тисяч, і депутат не отримує ніяких доплат у конвертах. Ще раніше Разумков казав, що такий рівень заробітної плати є недостатнім для нормального існування. Тоді цікаво, як звичайні люди виживають на мінімальну зарплату, рівень якої приймають ті ж самі народні обранці, які не може місяць прожити на 40 тисяч гривень.

Рівень заробітної плати депутатам у 2021 році

Проаналізував нові оклади та усі можливі виплати можна зробити висновок, що депутат має можливість отримати оклад та суму виплат, які йому дорівнюють, за виконання своїх особливо важливих завдань. Останні новини про підвищення зарплати депутатам Верховної Ради в Україні свідчать, що у поточному році оклади зростуть в середньому на 2000 гривень у порівнянні з 2020 роком.

Читайте також:  Должностные оклады по ЕТС на 2020 год в Украине

Чи стануть депутати краще працювати та приймати закони, мета яких зробити Україну дійсно правовою та демократичною країною, покаже час. Але, на фоні щорічного зростання виплат депутатам, зростає і невдоволення простих громадян їх роботою. Та як би це сумно не звучало ми, українці, кожного разу приводимо одних тих самих депутатів до влади, а потім чекаємо змін на краще.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.