Меню

Підвищення зарплати фармацевта у 2021 році в Україні

Фармацевт – це не тільки продавець-консультант в аптеці. Дані фахівці тісно співпрацюють з лікарями, вивчають і проводять тестування нових фармакологічних продуктів. Також багато фармацевтів виготовляють ліки, але такі люди в аптеках зазвичай називаються провізорами.

Сьогодні дана професія дуже популярна, багато хто прагне стати фармацевтами, оскільки чекають, що  зарплата фармацевта у 2021 році в Україні дуже велика. Але чи так це, і скільки платять фармацевтам в нашій країні і за кордоном, допоможе з’ясувати стаття

Зарплата фармацевта у 2021 році в Україні

Від чого залежить зарплата фармацевта в Україні?

Багато хто погодиться, що фармацевт є дуже складною і затребуваною спеціальністю в нашій країні. І це дійсно так. Люди потребують кваліфікованих фармацевтів, так як населення починає передчасно старіти, у більшості людей вже до 30-40 років є чималі проблеми зі здоров’ям, лікування яких має на увазі прийом медикаментів.

Розмір заробітної плати фармацевтів в 2021 році в Україні залежить від багатьох факторів. В першу чергу на рівень окладу впливає загальний стаж роботи і вислуга років в тій чи іншій аптеці. Зазвичай підвищення зарплати фармацевта в аптеці відбувається після того, як він пропрацював не менше 2 років в сфері фармакології.

На грошове забезпечення українського фармацевта також впливає і освіта.

Нагадаємо, що для отримання диплома фармацевта або фармаколога необхідно мати вищу або середню медичну фармацевтичну освіту, тобто закінчити вуз або медичний коледж. Таким чином:

  1. Фахівці з дипломом про вищу освіту отримуватимуть приблизно на половину більше, ніж фармацевти, які навчилися в технікумах і коледжах.
  2. Диплом про вищу освіту вказує на більш високу кваліфікацію, проходження практики, тому багато роботодавців вважають, що такі фахівці є більш досвідченими і мають право отримувати більш високі оклади.
Читайте також:  Зарплата держслужбовців у 2020 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати фармацевта в Україні говорять, що зарплата фармацевта залежить від регіону, де він працює. У великих і розвинених містах України, таких як Київ, Дніпро, Харків оклад буде значно вище, ніж у фармацевтів в провінційних містечках та селищах. Крім того, сума заробітної плати залежить від кількості відпрацьованих годин.

Зарплата фармацевта у 2021 році в Україні залежно від умов праці

Багато працівників галузі висловлюють сильне невдоволення умовами свого робочого місця. При виконанні своїх обов’язків фармацевт стикається з наступними складнощами:

  • доводиться стояти на ногах протягом довгого часу (сидіти або не можна, або ні на чому);
  • маленьке робоче місце, в якому незручно навіть пообідати;
  • у деяких аптеках не передбачений санвузол;
  • при недостатності кадрів співробітникам доводиться переробляти (довга робоча зміна може триматися 12-13 годин.
Середня зарплата в Україні та світі

Досить поширена ситуація, коли на робочих місцях фармацевтам доводиться працювати зі старою технікою – комп’ютерами, касовим апаратом, і зберігати препарати в досить застарілих предметах меблів. Понаднормову роботу роботодавець зобов’язаний оплачувати мінімум в полуторному розмірі.

Зарплати в інших країнах

Єдине що скращує положення – індексація зарплати фармацевтів в Україні, яка очікується і в 2021 році. Великі престижні компанії зазвичай не тільки доплачують за переробки, а й видають додаткові винагороди.

Читайте також:  Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2019 роцу в україні

Білорусь

Білоруська Республіка по праву вважається однією з найрозвиненіших країн пострадянського простору. У цій державі вельми гідна оплата праці для провізорів і фармацевтів. У Білорусі національною валютою є Білоруська валюта. У Мінську заробітна плата провізора становить приблизно 700 бир, а в Гомелі близько 500 бир.

У маленьких і провінційних містечках, на зразок Рогачова оплата праці фармацевта дорівнює 2050-300 бир.

Сполучені Штати Америки

У Сполучених Штатах Америки середній оклад фармацевта дорівнює 4200 баксів. Згідно з проведеними дослідженнями американські співробітники фармакології отримують одну найвищих заробітних плат в світі.

Такі оклади в США виплачуються не просто так. До співробітників аптеки пред’являються дуже суворі вимоги, працівникам доводиться працювати по 40 годин на тиждень. Висока зарплата в Америці обумовлена також тим, що для працевлаштування на таку робот

Німеччина та Англія

У Німеччині та Великобританії оклад фахівця дорівнює 2900 баксів, а у Франції зарплата дорівнює 2100 баксів. У сусідньої Польщі оклад фармацевта дорівнює 700 баксів.

Резюме

На сьогоднішній час професія фармацевту затребувана в Україні, особливо при появі коронавірусної інфекції. Представники компаній з навчального закладу готові працевлаштувати студента. Тому на питання, чи буде скорочення фармацевтів в 2021 році в Україні відповідають негативно. Відносно підвищення зарплати в сфері фармації експерти відповідають, престижні компанії платять велике грошове забезпечення. Слід не розраховувати на зміни в законодавстві, а самостверджуватися самостійно.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *