Меню

Підвищення зарплати програміста у 2021 році в Україні

Кращим доказом того факту, що професія програміста користується особливою популярністю у всьому світі і Україні в тому числі, стала епідемія коронавірусу. У той час, коли у всіх країнах закривалися підприємства і державні установи, ресторани і торгові центри, а співробітників відправляли в безстрокові відпустки, у фахівців в області ІТ-технологій.оботи стало ще більше, а зарплата програміста у 2021 році в Україні зросла в рази, адже практично вся життєдіяльність людей перемістилася у віртуальний світ. Така тенденція змушує молодь і представник інших професій пройти навчання на it курсах, щоб бути затребуваним на ринку праці навіть під час жорсткого карантину.

Зарплата програміста у 2021 році в Україні

Сучасний тестувальник програм – хто він такий?

Зима 2021 почалася зі свіжого опитування, опублікованого на порталі DUO, що стосується рівня зарплати українських програмістів. В анкетуванні брали участь технічні фахівці, наприклад, тестувальники, але в звіті дані по їх зарплатах не були враховані. Акцент був зроблений саме на українських розробниках програмного забезпечення.

В опитуванні взяли участь 10280 респондентів, серед яких:

 • 39% розробляли ПЗ Software Engineers;
 • 27% працювали з ПЗ Senior SE:
 • 18% були зайняті в області Junior SE,
 • Team / TechLeads віддали перевагу 12% респондентів;
 • з Interns пов’язали свою кар’єру 2% опитаних ” айтішників»,
 • і така ж кількість, 2% – зупинилися на ПЗ Architects.

Як показало опитування, JavaScript як і раніше залишається найбільш затребуваною мовою програмування – для 24% опитаних фахівців він став основним і єдиним, а 41% програмістів використовували JavaScript в якості додаткової програмної мови.

Останні новини про підвищення зарплати програміста в Україні

Згідно з даними опитування, середня зарплата українського програміста в Києві після сплати всіх податкових відрахувань, становить $2500 або 70.000 грн. за курсом Національного банку України, і це дійсно гідна оплата праці. Останні новини про підвищення зарплати програміста в Україні цього року говорять, що реальне збільшення склало приблизно $200, в порівнянні з показниками опитування, проведеного в червні 2020 року.

Читайте також:  Средняя зарплата в Польше в 2020 году по профессиям

Найвища заробітна плата становить до $5300 на місяць у System Architect, найнижча оплата праці досягла $350 і була зафіксована у Intern/Trainee.

За піврічний період розмір заробітної плати тестувальників в 2021 році в Україні збільшився по всій галузі. Виняток склав Middle Software Engineers – у січні 2021 заробітна плата залишилася на червневому рівні в $2000.

Найвище зростання зарплати знову ж був зафіксований у:

 • System Architects – на $300;
 • в Senior SE зарплата програмістам була підвищена на $200;
 • в Team/TechLeads підвищення склало $150;
 • для Junior SE середньостатистичний показник заробітної плати виріс на $100.

Природно, що найвищі зарплати отримують київські програмісти – вони на 15-25% вище зарплат в інших містах нашої країни.

Зарплати українських програмістів залежно від  критерієв «мовознавства»

Найбільш високий рівень заробітної плати в січні 2021 року показали Scala-програмісти.

Зарплата програміста в Україні

Знання англійської мови, як і раніше є одним з ключових факторів визначення порогу заробітної плати для програмістів рівня «Мідл» і «сеньйор». Так, наприклад, знаючи англійську на середньому рівні, програміст з Software Engineer буде отримувати до $2000, якщо ж він вільно спілкується на ньому, то грошове забезпечення програміста збільшиться і становитиме близько $2400.

Ще більший розрив між базовим і вільним знанням англійської мови існує у програмістів Senior SE. У першому випадку, її рівень в січні 2021 року досягав $3500, у другому – $4100. Єдині, для кого знання англійської не впливає на рівень заробітної плати – це програмісти-«джуніори».

Читайте також:  Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2020 роцу в Україні

Програмісти – державні службовці

Поряд з приватними айтішниками програмісти, які працюють на державній службі отримають значно малі гроші. Їх грошове забезпечення залежить від внесення змін до нормативних актів. На сьогоднішній час зарплата держслужбовців не дуже мала, але в порівнянні з приватними підприємцями та програмістами, які працюють на закордонних роботодавців вона становиться мізерною.

Саме тому працівників хвилює питання  коли буде індексація зарплати тестувальників в Україні. Законодавчі органи відповідають, індексація зарплата торкнеться програмістів у випадку збільшення індексу цін на соціально-значиму групу товарів. Згідно з показниками 2020 року, вона відбувалася декілька разів.

Відносно скорочення штату у держорганах по сьогоднішній час мови не йдеться. Програмісти – затребувана державою спеціальність, саме тому питання, чи буде скорочення розробників в 2021 році в Україні, залишається закритим для всіх. Про скорочення у 2021 році мови не йде.

Скільки заробляють програмісти у світі?

Прогрес не стоїть на місці. Цифровізація охопила всю нашу планету, за винятком найвіддаленіших її куточків. Працівники в сфері комп’ютерної безпеки, розробники додатків, веб-програмісти та інші потрібні і в азіатських країнах, і в Південній Америці, і навіть на африканському континенті (там є чимало країн, які вже за рівнем життя примудряються заткнути за пояс Росію, Україну та інші колишні республіки СРСР). У багатьох з них спостерігається дефіцит своїх фахівців, тому відучився на батьківщині професіонал може з легкістю емігрувати.

Взагалі ситуація в різних країнах світу з тим скільки заробляють програмісти досить цікава:

 1. В ОАЕ, Катарі і Кувейті бути програмістом не те щоб дуже престижно. Вони хоч і заробляють в середньому 29-33 тисячі доларів на рік, але по відношенню з оплатою за іншими спеціальностями заробляють 0.35-0.6 від суми середньої заробітної плати в цілому;
 2. Пакистан та Індія – країни з величезною популяцією, володіють одними з найнижчих зарплат програмістів у світі. Там фахівці IT-галузі заробляють 6200-7200$ за рік. Не дивно, що люди з цих регіонів мігрують або заробляють на іноземних сайтах;
 3. У Бразилії, на відміну від бананових республік, що межують з нею, теж хороші умови для програмістів. Середні розцінки на працю становлять 27.3 тисячі доларів на рік. Це практично в 2.5 рази більше, ніж середня зарплата в цілому по країні;
 4. Найвигіднішою для програмістів країною є Швейцарія з її 104 тисячами євро середньої зарплати програмістів. Це й не дивно, враховуючи місцеву розвинену банківську сферу і високий рівень життя в цілому. Найбільше програмісти заробляють у Швейцарії!
Читайте також:  Зарплата в органах місцевого самоврядування у 2020 році в Україні

Загалом, якщо Європа або США вам не до душі, завжди можна знайти тепле містечко під пальмами або відправитися пізнавати азіатську культуру. Є дуже багато місць для так званих дауншифтерів – людей, які хочуть жити простіше і в своє задоволення. У середовищі програмістів це явище набирає все більшої популярності.

Резюме

Підсумовуючи результати опитування, проведеного в січні 2021 року, можна виділити кілька характерних закономірностей. По-перше, ринок ІТ-технологій України розвивається вкрай швидкими темпами і йому необхідні не тільки професіонали, а й «свіжа кров». По-друге, роботодавці (крім держави) готові платити програмістам великі гроші – це особливо помітно в порівнянні з зарплатами представників інших професій.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.