Меню

Підвищення зарплати вчителям у 2021 році в Україні

Занепокоєння з приводу виплати зарплат вчителям стало виникати після введення карантину і переходу на дистанційне навчання. Невизначеність ситуації спровокувало чутки про призупинення і зниження виплат.

Заробітна платня вчителів в Україні

Уряд запевняє, що зазначена інформація є стовідсотковими чутками, виплати працівникам сфери освіти не будуть припинені, а зарплата вчителя в 2021 році в Україні буде перерахована в бік підвищення. Пропонуємо ознайомитися з нововведеннями, які очікуються в майбутньому році.

Підвищення зарплати вчителям у 2021 році нововведення в законодавстві

Короновірусна інфекція негативно відбилася на економіці України в тому числі і на заробітках українців. Вчителі не стали винятком. З моменту введення дистанційного навчання серед працівників охорони здоров’я почалася паніка.

На сьогоднішній день ситуація стабілізувалася. Зарплата виплачується своєчасно. Навчальний рік підходить до завершення у встановлені терміни. Поряд з цим вчителі турбуються, чи буде підвищення заробітньої плати вчителям в наступаючому році і наскільки зміняться виплати.

У 2020 році вчителі повною мірою відчули, що таке підвищення заробітної плати. Зростання виплат склало 9%, надбавка за сертифікацію в попередньому році зробила її вище на 20%. Важливе значення зіграла заява уряду з приводу збільшення грошової винагороди молодим працівникам, особливо тим, які вважали за краще почати педагогічну діяльність у віддалених районах країни. Таким фахівцям була проведена доплата в розмірі 10 прожиткових мінімумів. У наступаючому 2021 році в бюджеті буде закладено додаткові кошти на аналогічні виплати ще 70 тис.молодим вчителям.

Уряд всерйоз зайнявся переглядом виплат педагогам. Не виключено, що тарифна сітка підвищення зарплати вчителям в 2020 році буде змінена. Негативним моментом нововведень миє стати скасування дотацій 2020 року, а саме:

  • за класне керівництво;
  • за вислугу років;
  • за перевірку зошитів у позаробочий час.

Робочий день вчителів у шкільних закладах і коледжах може стати восьмигодинним, що сподобається не кожному працівнику сфери освіти, зазначені зміни можуть негативно позначитися на самоосвіті та саморозвитку.

Нове в законопроектах 2021

Представники Міносвіти запевняють, що згідно з поданими на розгляд законопроектами нова тарифна сітка зарплати вчителів в Україні не позначиться негативно на їхньому благополуччі. Передбачається повне скасування доплат, але сума заробітку стане не меншою, ніж була в попередніх роках. Сьогодні представниками Міносвіти внесено пропозиції про підвищення зарплати вчителям в Україні до 4 прожиткових мінімумів (ПМ).

Особливості роботи вчителів

Перші зміни у виплатах повинні відбутися, починаючи з січня 2021 року. Зростання зарплат буде поетапним, аж до 2023 року. При відсутності перешкод в плани уряду входить збільшення грошової винагороди до розміру 3 законодавчо встановлених мінімальних зарплат. Нововведення схвалені КМУ і знаходяться на подальшому розгляді. На сьогоднішній день воно призупинено через спалах короновірусної інфекції. Передбачаються, що в майбутньому роках зміни будуть наступними.

  • 2021-зарплата педагогів стане рівною 3 ПМ;
  • 2022-грошова винагорода зросте до показника 3,5 ПМ;
  • 2023-педагоги стануть отримувати не менше 4 ПМ.

При розгляді законопроекту, особливу увагу було приділено як педагогам, так і працівникам дитячих дошкільних установ. Без уваги не залишився жоден працівник сфери освіти. Наприклад, депутати запропонували збільшити оклад молодого фахівця дитячого садка на 40%, досвідченого вихователя на 60%. Крім зазначеного уряд планує збільшити зарплату за допомогою 10%-ної добавки за певні досягнення.

Читайте також:  Мінімальна зарплата на 2019 рік "на руки" в Україні

Останні зміни будуть внесені по завершенні карантину. На сьогоднішній день економіка країни спостерігає спад виробництва і зниження надходження податків. Чи будуть виконані обіцянки уряду невідомо нікому. Все залежить від швидкого відновлення економіки. При позитивному прогнозі кожна з категорій працівників сфери освіти може розраховувати на гідну зарплату.

Скорочення вчителів у 2021 році в Україні

Як і в попередніх роки працівники освіти турбуються про скорочення. Уряд запевняє, що скорочення вчителів в 2021 році в Україні не відбудеться через брак кваліфікованих кадрів. Таким чином на своїх посадах і роботах залишаться всі педагоги. Нововведенням майбутнього року є обов’язкове підтвердження кваліфікації.

Зміна програм, методик викладання, введення наприкінці 2020 року дистанційного навчання вимагають самовдосконалення викладачів. З цих причин уникнути відвідування курсів підвищення кваліфікації не вийде. Навчатися будуть всі без винятку. Ігнорування зазначеного факту може призвести до негативних наслідків, які позначаться на розмірі зарплати.

Індексація заробітної плати вчителів у 2021 році

Причинами, за якими працездатні громадяни люблять індексацію є збільшення грошових виплат. У даній ситуації вчителі не є винятком. Вони, як і всі трудящі очікують зміни, при цьому розмір зарплати вчителів у 2021 році в Україні, індексація зміняться в кращу сторону. Зі слів експертів, ситуація може змінитися в будь-який день.

Підвищення цін на комунальні послуги, соціальні товари та продукти харчування є головними передумовами цього факту. Коли відбудеться індексація-невідомо. Ясно одне, що зміни мають місце і вони будуть обов’язково. На сьогоднішній час ситуація контролюється спеціалістами управління статистики. Ознайомитися з нею можна на офіційних сайтах.

Порівняння навантаження вчителів в різних странах

Бюджет Міносвіти на 2021 рік

Можливі витрати на Міносвіти в 2021 році складуть близько 150 млрд.грн., що на 20 млрд. грн. більше в порівнянні з попереднім періодом. Причина збільшення бюджету полягає в майбутньому зростанні зарплат педагогів і додаткових витрат на вдосконалення освітньої реформи.

З метою недопущення скорочення кадрів Міністерством запущена програма» здібна школа”, що передбачає поліпшення ефективності викладання знань і підвезення учнів до навчальних закладів. У планах Міносвіти не тільки зростання зарплат, а й реконструкція шкільних закладів, покупка автобусів, спеціалізованого обладнання. Одні школи будуть будуватися з нуля, інші відновлюватися. Фінансову підтримку отримають всі навчальні заклади без виключення.

Підвищення зарплат відчують вчителі шкіл, коледжів та інших навчальних закладів. При відсутності вищої категорії у педагога, працівники освіти можуть пройти сертифікацію, що дозволяє отримати довгоочікувану надбавку до окладу.

Читайте також:  Мінімальна зарплата 2020 в Україні

Зі слів уряду, без уваги не залишиться ніхто. Наступаючий 2021 рік стане переломним не тільки для економіки, а й сфери освіти. Перші позитивні зміни не за горами. Вони почнуться в січні 2021 року.

Резюме

Аналіз законопроектів, що надійшли на розгляд до КМУ показав стовідсоткові зміни в системі освіти. У 2021 році вчителів очікує підвищення зарплат, зміна методик надання освіти учням, самовдосконалення знань за допомогою підвищення кваліфікації.

Розмір зарплат педагогів стане відомий до осені 2020 року. Наскільки він буде значним залежить від ступеня відновлення економіки після негативних наслідків коронавірусної інфекції та стабілізації політичної ситуації в країні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.