Меню

Підвищення зарплати військовим у 2021 році в Україні

У 2021 році очікуються радикальні зміни в державному устрої України, які спричинять за собою і зміни життя всіх працівників, зайнятих в державних структурах. Не оминуть реформи і українську армію. Що очікувати військовослужбовцям, як буде нараховуватися зарплата військовим у 2021 році в Україні стало відомо вже зараз.

Підвищення зарплати військових в 2021 році в Україні

З чого складається зарплата військових в Україні

Хоча президент регулярно нагадує про важливість військової сфери для України, підвищувати постачання військовим поки не поспішають. Особливе становище службовця Збройних сил України діючими державними законодавчими актами.

В документах викладено принципи політики держави у сфері соціально-правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей. До даної категорії держслужбовців відносяться:

 • особи, які уклали контракт про виконання військових обов’язків;
 • призовники строкової служби;
 • курсанти військово-освітніх закладів, які не уклали офіційний контракт.

Зазначені вище особи повинні бути забезпечені винагородою за працю, порядок і розміри якого встановлені нормами діючого законодавства. В цілому, заробітна плата військового складається з декількох частин:

 • окладу – фіксованого розміру оплати праці за виконання військових обов’язків, його розмір обумовлюється військовим званням і займаною посадою;
 • надбавок – вони нараховуються за проходження служби в особливих умовах, вислугу років, персональні заслуги перед Україною, збереження державної таємниці, володіння іноземними мовами, кваліфікацію по класу (розмір надбавки за кожною статтею встановлено в індивідуальному порядку. Наприклад, за успішну здачу кваліфікаційного тесту призначається збільшення грошової допомоги до рівня 30%);
 • преміальних виплат – грошової суми, що надається за особливі досягнення та якісне виконання повноважень у розмірі 100 та 25% відповідно.

Із загальної суми зарплати виробляються відрахування в державні органи і позабюджетні організації. З військовослужбовця утримується прибутковий податок у розмірі 13 %, аліменти та інші види відрахувань, якщо вони призначені в судовому порядку.

Які реформи очікують ЗС України в 2021 році?

Ще в 2018 році було анонсовано проведення реформ у ЗС України, які відбуваються поряд з іншими силовими відомствами країни. Вони передбачають проведення наступних заходів у 2021 році, пов’язаних з оптимізацією особового складу та підвищення ефективності роботи військових структур:

 • буде проведена атестація всього командного складу на предмет відповідності займаних ним посад;
 • буде проведено скорочення військових в 2021 році в Україні та переоптимізація, частина непотрібних і неактуальних функцій буде ліквідована;
 • у структурах армії і флоту буде проведено злиття, що дозволить скоротити зайвий технічний і управлінський персонал;
 • в результаті проведених тестувань, перспективний кадровий резерв отримає підвищення по службі.
Читайте також:  Повышение зарплаты в 2020 году в Украине

Види і розміри соціальних виплат військовослужбовцям

Зважаючи на специфіку трудової діяльності військовослужбовці мають ряд додаткових соціальних виплат, які повинні компенсувати всі тягарі служби.

За останні роки дані нарахування зарплати військовим активно індексувалися, що дозволило збільшити доходи в цілому. Крім заробітної плати військовослужбовці можуть розраховувати на наступні додаткові грошові заохочення:

 • надання житлової площі для постійного проживання або компенсація оренди житлового приміщення для військовослужбовця та його сім’ї;
 • надання окремого житла у власність відповідно до соціальної черги (військовослужбовець має право оформити квартиру у власне користування, площа якої залежить від кількості членів сім’ї);
 • молоді мами, у яких чоловіки перебувають на службі в армії отримують спеціальну дотацію по догляду за дитиною, особливо це стосується тих, чиї чоловіки служать за контрактом;
 • безкоштовний проїзд для багатодітних сімей та 50% знижка на оплату комунальних послуг;
 • додаткові дні до відпустки надаються за вислугу років (після 10 років служби тривалість відпустки становить близько 40 календарних днів);
 • вступ до вищого навчального закладу за окремим конкурсом для здобуття громадянської професії або військової кваліфікації (всі витрати на оплату освіти бере на себе держава);
 • компенсація проїзду та транспортних послуг з перевезення речей до місця проходження служби в державному транспорті (в окремих випадках компенсація проїзду може надаватися і у відпустці);
 • оплата палива при використанні особистого транспорту в службових цілях і т. д.
Скільки получать військови зони АТО в Україні

Список пільг залежить від форми служби, яку несе військовослужбовець: контрактна, Строкова, а також відставні і військові пенсіонери і т.д. законодавством регламентовані соціальні пільги, які націлені на поліпшення умов життя військових і їх сімей поза службою.

Прогнози щодо підвищення пенсійних виплат військовослужбовцям

Останні новини з Уряду про пенсійне забезпечення військовослужбовців у 2021 році в Україні спірні, автоматично змушують передбачити два сценарії розвитку ситуації:

 • пенсія залишиться на рівні 2020 року;
 • пенсійні виплати зміняться в бік зростання.
Читайте також:  Нарахування відпускних у 2020 році в Україні

Другий варіант вважається мало здійсненний через бурхливої по країні пандемії коронавірусу. Хвороба є головною перешкодою для розвитку малого та середнього бізнесу. Відсутність можливості поповнення бюджету негативно позначається на всіх аспектах життя.

Сьогодні катастрофічно не вистачає коштів у бюджеті ПФУ. При плануванні його в кінці 2019 року виділені на 2020 рік кошти давно закінчилися. А майбутня індексація, яка також запланована на 4 квартал 2020 року з’їсть залишилися на рахунку ПФУ грошові кошти. Депутати знайомі із зазначеною ситуацією і поки що відмовчуються. У чому причина, невідомо.

У наступаюче 2021 році індексація також запланована на 4 квартал, а не на початок року.
Останні новини про підвищення окладів військовим в Україні не виключають можливого перегляду закладених показників, і не в бік збільшення.

Чи піднімуть зарплату військовослужбовцям – тенденції

Експерти прогнозують на 2021 рік прогрес у вирішенні питання зарплати військових. Це підкріплено кількома факторами:

 • перший – позначає можливість знецінення заробітних плат до критичного рівня;
 • другий – це формування високого показника невдоволення соціальної групи, даний фактор у випадку зі службовцями в силових структурах набуває небезпечні тенденції.

Подібні випадки вже відзначалися в історії, що і взяв на озброєння уряд держави. Однак, навіть виходячи з даної обставини, відповідь на питання, чи піднімуть зарплату військовослужбовцям, достовірно невідома.

У тому, що надбавку варто очікувати, експерти не сумніваються, але які межі буде зачіпати даний підйом, все ще залишається відкритим. За оцінками фахівців у галузі економіки, соціології та політології, розгляд питання скасування індексації необхідний.

У зворотному випадку уряд ризикує натрапити на обурення з боку військовослужбовців, а це загрожує масовими заворушеннями.

Очікування щодо матеріальних виплат військових

Державні структури вже піднімали питання щоб підвищити розмір заробітної плати військовим в 2021 році в Україні. Результатом став прийнятий законопроект, який передбачає повернення індексації та підняття платні службовцям. У цьому законопроекті також порушені питання щодо оплати праці працівників правоохоронних органів і держслужбовців. Також розглянули можливість повернення індексації окладів суддів.

Читайте також:  Зарплата військовим у 2018 році в Україні

На початку 2021 року, виходячи із зазначених пунктів у законопроекті, прогнозується відновлення індексації зарплати для військових. При цьому механізм і відсоток індексації, по всій видимості, буде схильний до змін.

Достовірно відомо, що положення індексування буде тепер прямо залежати від збалансування і затвердження бюджету, а не від відсотка інфляції, як було прийнято раніше.

У зв’язку з тим, що невдоволення вже починає зростати, чиновники дозволяють собі висловлювати обнадійливі прогнози щодо зростання рівня зарплати військових в 2021 році. При цьому на сьогоднішній день положення залишається в тих же межах, а економічна частина приходить в більший занепад.

Прогнози щодо окладу військових у 2021 році

Щодо підвищення грошового забезпечення військовим незалежні експерти представили депутатському корпусу свої думки. Виявилося, що вони повністю збіглися з думками влади.

Всього в один голос впевнені, що мінімалка з усіх, що захищають кордони України від нападів ворога повинна збільшитися і скласти 20-25 тис.грн. Зазначена сума представлена без премій і надбавок. Тільки тоді армія поповниться професіоналами, а не вісімнадцятирічними дурними юнаками.

На сьогоднішній день Міноборони планує збільшити грошове утримання армії. Наскільки здійсненні плани залежить від прийнятого на 2021 рік бюджети. При виділенні достатньої кількості кошти Міноборони готова підняти грошове утримання солдатів, покрити витрати на технічне забезпечення, оновити інформаційне забезпечення.

По сьогоднішній день питання перегляду зарплати військовослужбовцям в 2021 році залишається відкритим. Не виключено, що для вирішення питання військовослужбовці знову почнуть страйк перед приміщенням влади.

Резюме

У наступному 2021році очікуються кардинальні зміни щодо перегляду грошової допомоги військовослужбовців. експерти не виключають, що армію буде скорочено та переоптимізовано. Служити за великі гроші залишаться кращі. Іншим треба подумати про підвищення рівня кваліфікації.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *