Меню

План комплексних перевірок підприємств на 2019 рік

Перевірка структур контролю здійснюється згідно діючого законодавства №877.В даному законі, а саме в 5 статті регламентуються зобов’язання провладних  структур. В документі затверджуються річні проекти «рейдів» та обов`язок публікувати їх на офіційних інтернет порталах. Це означає, що підприємство має право заздалегідь знати, що приїдуть «візитери» .

План комплексних перевірок підприємств

 Перевірки органів Держпраці

План введення в реальність комплексних мір держконтролю на 2019 рік, Госрегуляторний відділок оприлюднив під кінець звітного року. За ним в 2019 року році планується провести 30 424 «рейдів» на великих, середніх підприємствах,а також вибірково перевірити підприємців.

Крім цього, всі проекти контролю на рік контролюючих органів, були опубліковані 19 жовтня на інспекційну порталі, які є в свобідному доступі при необхідності.

Знайти те, чи інше підприємство, власну справу допоможе використання фільтрів та сучасна навігація.

Треба окрема звернути увагу на те, що суб’єкт своєї власності має право відповісти відмовою на проведення загальнодержавного заходу нагляду і контролю, який заздалегідь був затверджений у документі.

 План перевірок держпраці на 2019 рік


В стандартній ситуації процедура перевірки індивідуального підприємства буде проводитися відповідно до встановлених норм державного контролю.

На цей рік державною владою передбачено приблизно 17 000 планових перевірок Держпраці з наступних проблем:

1.     Виконання базових норм закону в сферах національної безпеки, охорони та  гігієни праці, перші дії при находжені вибухових та особогорючих матеріалів промислового значення. На це планом відведено13358 відвідувань.

2.     Дотримання законодавства в питаннях повноцінної зайнятості населення, та довгострокового працевлаштування осіб з інвалідністю. Для цього призначено 1309 перевірок.

3.     Дотримання діючих статей закону в питаннях нагляду за підприємствами гірничого виду діяльності. Для цього стандартно закладено 1277 візитів.

Підвищена увага представників влади до виконання громадянами статей трудового кодекса українського бізнесу, до виконання стандартних та внепланових візитів. На сьогоднішній день багато фірм та підприємців ще можуть бути повноцінно готові до даних аналізів.

Читайте також:  Середня зарплата в 2019 році

Найчастіше, в відділах бухгалтерії та безпеки відсутні мінімальні необхідні документи. Так, наприклад, нема узгодженого та затвердженого з працівниками плану дій при настанні перевірок і мало хто знає, що таке перевірка. Спроба заощадити на діях, які будуть опереджувати перевірці, а саме проведення:

  • Систематичного самостійного контролю.
  • Виконання юридичних рекомендацій та надання при необхідності відповідної допомоги.
  • Систематичні інструктажі.
  • Формування паперів.

Може поперше це й робиться на фірмах, але подалі спостерігається відсутність супроводу перевірки з боку юристів та адвокатів. В майбутньому це призводить до найприємніших наслідків, а саме це веде до відповідальності по адміністративним статтям, можливо до фінансових санкцій та призначених судом штрафів, яких можна було б уникнути.

Підготовка до перевірки

Підготовка до перевірки

Якщо є натяки що в ближайшому часі приїдуть контролюючи органи, безсумнівно, ставиться питанням, як привести все до норми, як підготуватись?

Так, згідно діючих актів в цільових паперах повинен бути вказаний уточнюючий перелік галузей, на які саме буде направлена сама перевірка. В час виконання поставлених цілей  оборот додаткових галузей та документів забороняється. Потому, наладити працю до питань треба заздалегідь, до згідно пунктів переліка, які визначені в напрямку.

Треба уточнити перші важливіші дії серед усього штату та заздалегідь формувати необхідні папери, статистичні данні, звіти.

Але, в ситуації, кола держорганізація контролюється сугубо по одному незначному питанню, то представники Держпраці не можуть виконувати контроль та нагляд за іншими напрямами. Це обумовлено тим, що під час стандартної процедури проводити перевірку поза утверджених пунктів і за іншими напрямами, забороняється. Однак, в компанії в обхід затвердженої програми  може бути виконаний інспекційний нагляд по боротьбі з «чорною бухгалтерією», воно проходить без затвердження попередніх паперів і не включається в план перевірок. Найчастіше такий нагляд и аналіз проводиться зненацька.   Отже, заздалегідь треба підготуватися належним чином.

Періодичність перевірок органів Держпраці

Треба підкреслити, частоту виконання мір нагляду. Так, суб’ектам господарювання, згідно з чинним законодавством, з присвоєнням рівнів ризику. При внесенні фірм та організацій в перелік, тих що потребують візиту, органи влади, а саме структури Держпраці, повинні виходити із привласнених першими ступеня ризику. Це напряму  має вплив на частоту виконання контролю та аналітичних дій. Для тих організацій.

Читайте також:  Розмір заробітної плати моряків в 2020 році в Україні

Частота візитів:

  • 1 ступень – плановий візит представників влади має бути не частіше ніж 1 раз на 2 звітних роки.
  • Незначний (3-й) ступень ризику – 1 раз в 5 років.
  • 2-га ступень – 1 раз на 3 звітних періода.

В 2018 році мав місто прецедент, коли організацію з 1-м ступенем ризику перевіряли з одного напрямку, а саме охорони праці, а на початку 2019 знову фірма була включена в перелік підконтрольних організацій з інших питань. При таких умовах, дії структур державної зайнятості і праці були правомірними. Це обумовлено тим, що ціллю перевірки була не сама компанія, а насамперед її діяльність у важливіших сферах. Є необхідність поточнити, що ситуація, коли компанії поспіль 2 або більше років планово попадає в перелік перевіряємих фірм. По першій перевірці, є можливість результати планової перевірки успішно оскаржити в суді. Також можливо не допустити другий раз інспекторів на територію організації.

В результаті є можливість побачити, що перед комісією, яка виконує планові міри аналізу та треба добряче підготуватись, краще систематично вести необхідну документацію.

Періодичність перевірок органів Держпраці

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.