Меню

Подача електронних декларацій у 2019 році в Україні

Раніше усі декларації подавалися виключно у паперовому вигляді, що призводило до виникнення різного року складнощів. Але настав час інновацій, тож Україна почала поступовий перехід на електронне декларування. Очікується, що в результаті значно зменшення навантаження на співробітників інстанцій, а людям не доведеться витрачати зайвий час на подачу документів. Це дозволить системі працювати безпомилково та більш ефективно. Деякі аналітики й експерти називають електронне декларування неабияким досягненням для України. Не так давно уже відбувалися хвилі декларування, але вони торкнулися не усіх. Саме тому постає питання з приводу того, яку буде відбуватися електронне декларування у 2019 році та хто буде подавати усю необхідну інформацію онлайн.Подача електронних декларацій у 2019 році в Україні

Чому новий формат декларування вважають таким важливим?

Насправді важливість полягає не лише у новому способі ведення звітності й полегшенні процедури подачу інформації. Сутність полягає у механізмі роботи всієї системи, який буквально змушує кожного політика, чиновника та можновладця декларувати свої доходи та майно. Це знімає в високопосадовців усю недоторканність, а тому вони можуть легко перевірятися представниками контролюючих органів. Згодом, коли система набуде більшого розмаху, перевірятимуться навіть звичайні громадяни. Такі новації дали багатьом політикам змогу довести, що їх прибутки є цілком легальними та були отримані лише законним шляхом. Звісно, це дозволило виявити деяких порушників, проти яких правоохоронці одразу порушили кілька кримінальних справ та почали розслідування.

Варто знати, що особливості електронного декларування направлені на вирішення чималої кількості серйозних проблем. Це гарна можливість показати іншим державам та іноземним кредиторам те, що Україна рухається шляхом важливих змін та бореться з важливими й актуальними проблемами. Такі зміни дозволили розпочати боротьбу з корупцією та прихованням прибутків й багатьма іншими порушеннями. Очікується, що усе це дозволить з часом створити ідеальну та безвідмовну систему, яка ліквідує корупційні та шахрайські прояви.новий формат декларування

Детальніше про проблему корупції

Не важко здогадатися, що подача електронних декларацій у 2019 році в Україні – це зовсім нова для жителів країни процедура. Проблема полягає в тому, що деякі вікові категорії не мають змоги подавати інформацію онлайн, а тому процедура подачі звичайної звітності не була скасована. Основна проблема полягає в тому, що Україні постійно виділяють кошти, але через проблему корупції ці кошти нерідко витрачають не за призначенням. Постійно даються хабарі та подарунки, тощо. Саме задля боротьби з корупцією створювалися антикорупційні суди та приймалися законопроекти, але вони не могли забезпечити повний контроль. Саме тому було прийняте рішення про перехід на електронне декларування.

Читайте також:  Свіжі частоти супутникових каналів України в 2018 році

Попередні етапи електронного декларування доході стосувалися далеко не кожного громадянина. Це й не дивно, бо процедура тільки нещодавно почала впроваджуватися. Представники влади обіцяють, що вона з часом набуде іншого виду та більшого розмаху й стане обов’язковою для всіх. Навіть під час проведення другої хвилі під приціл потрапило набагато більше людей. Зараз звітність про свої доходи мають таким чином подавати навіть співробітники галузі освіти, медицини й навіть науки, бо корупційні прояви спостерігаються в кожній сфері. В залежності від серйозності корупційних проявів, контролюючі органи будуть займатися посиленими перевірками прибутків представників тих чи інших галузей.

Тож чого варто чекати?

Інформація про те, хто заповнює електронну декларацію, буде оприлюднена напередодні чергової хвилі. Взагалі ця процедура має одну характерну рису – обов’язковість. Саме тому просто так відмовитися від неї не можна. Раніше такі декларації не подавалися, а уся звітність була виключно в паперовому вигляді. Тож її було не лише важко оприлюднити, а ще й контролювати процедуру подання звітності. Тоді існували свої специфічні механізми контролю, але вони просто застаріли. Саме тому влада вирішила впровадити нову систему, але потрібен час для її вдосконалення.

Однак нова система декларування має не лише позитивні сторони. Такі зміни викликали справжню хвилю обурення. Річ у тім, що через нову систему навіть звичайним громадянам доведеться подавати звітність щодо кожної заробленої копійки. Якщо зараз процедура є обов’язковою лише для політиків та можновладців, то процедура впровадження її для звичайних українців викличе купу складнощів. Деякі експерти та технічні спеціалісти наполягають, що це взагалі справжній крок у минуле, завдяки якому ресурси держави будуть витрачатися марно.

Читайте також:  Закон України про звернення громадян станом на 2021 рік

Однак законопроект, положення якого стосуються саме подання електронних декларацій, ще й досі знаходиться на стадії розгляду та доопрацювання. Влада намагається привести його до такого вигляду, щоб усі новації можна було впровадити швидко та безболісно. Звісно, з часом можуть з’явитися нові особливості декларування доходів державних службовців у 2019 році, але про це буду відомо лише згодом.Інформація про те, хто заповнює електронну декларацію

Кого стосуватиметься чергова хвиля декларування?

Отже, це явище поступово набуває обов’язковості, а тому скоро кожному доведеться проходити цю процедуру. Але для загального розуміння треба хоч частково визначитися, хто подає електронну декларацію в Україні в цьому році. Більш того, незнання не звільняє від відповідальності, а тому за новинами з приводу цього питання варто обов’язково слідкувати. Однак існують деякі поблажки, які виправдають необізнаність людей. Ця процедура буде стосуватиметься здебільшого держслужбовців. Декларування повинно торкнутися приблизно мільйона людей. Також воно стосуватиметься співробітників СБУ, НБУ, представників Верховної ради, усіх можливих заступників та навіть президента. Декларування не обійде стороною суддів, співробітників ЦВК. Однак більш точний перелік буде оприлюднений лише згодом.

 

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *