Меню

Податкові зміни на 2020 рік

Податкова система – невід’ємна частина фінансування будь-якої країни. Від масштабності надходження податків залежить стабільність економіки, її процвітання та ступень насиченості державної скарбниці.

Налоги в Україні в 2020 році

Особливістю системи оподаткування є те, що при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа самостійно визначає форми оподаткування. Податкові зміни на 2020 рік передбачають нововведення, які дозволять змінити законодавство кардинальним способом, зробивши його справедливим.

Податкові зміни на 2020 рік – нові податки і ставки

Щороку влада збирається ввести зміни до Податкового кодексу України. На сьогоднішній день якщо вони і були, то не істотними.

Згідно з останніми пропозиціями депутатівнововведення мають бути суттєвими. Нові зміни податкового кодексу України передбачають:

  • акцизна ставка – планується збільшитися на 20%, причина таких дій полягає в умовах ЄС, які передбачають ведення здорового способу життя (таким чином у новому 2020 році пачка сигарет і пляшка алкогольного напою стануть на кілька позицій дорожче);
  • екологічний збір – планується також збільшити, при цьому зростання стане значним у порівнянні з попереднім періодом, зазначені заходи вважаються повністю виправданими, оскільки екологічна ситуація в останні роки стала не найкращою;
  • податок на діяльність, пов’язаний з розробкою і видобутком нафтопродуктів – збільшиться незначно, на 2%, тому істотно не відіб’ється на видаткової частини ІП або ТОВ;
  • податок на видобуток корисних копалин (залізної руди) зросте на 0,8%;
  • податок на користування лісовими ресурсами зросте в половину.

Зазначені зміни будуть носити поетапний характер. Тому різкого тиску на малий і середній бізнес не буде. Поетапні зміни зроблять усе можливе, щоб підприємці не почули їх фінансово.

Інші податкові зміни в 2020 році

Крім зазначених нововведень у податковому законодавстві очікуються приємні нововведення. Вони стосуються імпорту електромобілів і підприємств, що займаються виробництвом етилового спирту.

Щодо останньої діяльності пільги передбачені в тих випадках, коли крім основної роботи підприємство паралельно буде займатися виробництвом харчового оцту і технічної косметикою.

Особливі зміни очікуються в системі адміністрування. Дана стаття передбачає кілька десятків сторінок зміни. Податкові зміни на 2020 рік в Україні щодо адміністрування можна змінити на офіційному урядовому сайті. Якщо у вас виникають питання, відповіді на них можна отримати в онлайн режимі або скориставшись послугами юриста.

Термін реєстрації нових законодавчих актів буде встановлений в найближчому майбутньому. Тому новий податковий кодекс зі змінами на 2020 рік підприємці повинні побачити вже в січні.

Податки в 2020 році

Щоб не викликати паніку серед підприємців, влада закликає мати терпіння і дочекатися нововведень. Оскільки в попередніх роках вони так і не були прийняті. Зміни, які очікуються у січні, стануть першими за п’ять останніх років. Завдяки їм економічний стан країни стане кращим.

Адміністративна відповідальність

Поряд із зазначеними вище зміни в податковому кодексі передбачаються зміни щодо адміністративних штрафів, сума яких є значними. Приміром:

  • торгівля спиртними напоями та тютюновими виробами без ліцензії тягне за собою штрафні санкції в розмірі 50-200т неоподатковуваних мінімумів, такі зміни можуть суттєво вплинути на рентабельність підприємства, оскільки сума штрафу може скласти 600 неоподатковуваних мінімумів (при цьому не виключено рішення про зупинення дії ліцензії);
  • порушення діючих правил торгівлі також передбачає адміністративну відповідальність, де сума штрафних санкцій становить 100-400 неоподатковуваних мінімумів.

Прийняття рішення про покарання виноситься після складання протоколу, оскарження якого можливо протягом 10 робочих днів з моменту його написання. Незалежно від форми власності підприємства, приватна чи юридична особа має повне право звернутися до вищих контролюючих органів або позов на контролюючи органи, або протиправні дії спеціаліста з метою доведення власної невинності.

Читайте також:  Податковий кодекс України на 2021 рік

Резюме

Новий 2020 рік здивує ІП і ТОВ нововведеннями. У більшій частині вони стосуються зростання податків і лише деякі передбачають пільги.

Ознайомлення з проектом нового податкового кодексу свідчить, що система адміністрування стане абсолютно новою. Тому ознайомлення із зазначеними статтями важливе для підприємців. Завдяки знанням вони зможуть дотримуватися строків сплати податків, знати коли та як подавати скарги на контролюючи органи.Мінімізувати податковий тиск допоможе дотримання вимог законодавство і регулярне удосконалення власної бази знань. Дотримання податкового законодавства, гарантія відсутності штрафів та інших видів адміністративної відповідальності.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *