Меню

Податок на додану вартість в 2020 році в Україні

Обов’язковим платежем кожного українця є податок. Перелік податкових зборів визначено чинним кодексом. Саме з нього можна дізнатися яким буде податок на додану вартість в 2020 році в Україні і чого очікувати далі. Пропонуємо детальніше ознайомитися зі списком податків в Україні, а також зі змінами, що стосуються ПДВ.

НДС в Україні в 2020 році

Податки 2020 в Україні

Останні законодавчі зміни підтвердили додавання нового податку. У 2020 році свою лепту в державну казну внесуть айтішники. Повний перелік податків, обов’язкових до сплати в 2020 році виглядає наступним чином:

  • податок на спадщину;
  • обов’язковий податок на нерухоме майно;
  • внесення коштів за користування автомобілем;
  • податок на додану вартість;
  • земельний обов’язковий податок;
  • туристичний;
  • податок за депозити.

У зазначеному списку відсутній податок на зарплату. Як і в 2019 році він є обов’язковим (в даному випадку мова йде про прибутковий податок.

Останні новини про відсоток податку на додану вартість

Податок на додаткову вартість стягується з кожної покупки. Іншими словами, при придбанні продовольчого або непродовольчого товару, користуванні послугою, покупець, як і продавець буде сплачувати державі 20% ПДВ.

Останні новини про відсоток податку на додану вартість і статистичні дані показали, що за 2019 рік зібрано 80 млрд.грн., що на одного українця становить 250 грн. щомісяця. У році, що наступив планується зібрати більше податків. Яким чином це трапиться, якщо ставка ПДВ в Україні буде невідомою, стане відомо пізніше.

Проблеми платників податків 2019, що буде далі

Кінець 2019 року підтвердив митарство платників податків в частині блокування податкових накладних. ВС підтвердило незаконність проведення блокування. Рішення прийнято і вимагає обов’язкового виконання. Для створення видимості законності дій вимоги до податкових накладних стануть жорсткішими, ніж було в 2019 році.

Оподаткування в 2020 році

У новому році держава зробить спроби тотального контролю над усіма податками. Електронне адміністрування та законодавчі зміни стануть вірними помічниками. З січня цього року податкові накладні, обов’язкові до щоденного заповнення стане більш докладними.

У них передбачено величезну кількість граф з шифрами, кодами, ціною, які не підлягають ігноруванню. Завдяки паперовій тяганині життя підприємництва стане складніше на кілька порядків. Зміни набули чинності з січня 2020 року і підлягають обов’язковому виконанню.

Відшкодування ПДВ у 2020 році

Непрямий податок або ПДВ сплачується покупця підлягає обов’язковому перерахуванню до державного бюджету. Розмір суми залежить від дій покупця.

Під бюджетним відшкодуванням ПДВ розуміється сума, що підлягає обов’язковому поверненню. Вона виникає в ситуаціях, коли платники податку на додану вартість в Україні сплачують понад законодавчо затверджену суму. У новому році плата ПДВ здійснюється в автоматичному режимі, система адміністрування відстежує дії і доводить інформацію до контролюючого органу.

Повернення податку на додану вартість допомагає стимулювати експорт, процентна ставка якого становить 0%. Розмір відшкодування ПДВ стає ясним на кінець року (за результатами власної діяльності).

Оперативні дані Держказначейства показують, що розмір повернення ПДВ в 2020 році складе:

  • станом на 1 лютого 2020 року – 17992,6 млн.грн.;
  • станом на 2 березня 2020 року – 28799,6 млн.грн.;
  • станом на 6 березня 2020 року – 30009,2 млн.грн.

Цифри вказані з наростаючим підсумком і є попередніми.

Самостійний розрахунок ПДВ

Проблеми в економіці негативно позначилися на підприємницькій діяльності. Поряд з цим, є плюси, які стали видимими. Малий і середній бізнес став цікавитися бухгалтерською звітністю, приділяти час законодавчим актам, дотримуватися Податкового кодексу.

Практично кожен підприємець знайомий з таким поняттям як калькулятор ПДВ на 2020 рік. Трохи раніше розрахунками та бухгалтерською документацією займалися наймані працівники. Сучасні підприємці вважають за краще знайомитися зі змінами самостійно і власноруч підраховувати податки.

Цього року, як і в попередньому розрахувати ПДВ можна завдяки електронному калькулятору. Зручний формат розрахунку дозволяє при мінімальному володінні інформацією ознайомитися з попередніми і точними сумами ПДВ. Знайти калькулятор можна на бухгалтерських сайтах, в інтернет-ресурсах і за допомогою спілкування на тематичних форумах.

Резюме

Законодавчі зміни 2020 року в частині Податкового кодексу зазнали змін, але не кардинальних. На кінець року підприємці були готові до них.

Це системне адміністрування, введення нового податку для айтішників, складності із заповненням податкової звітності та інше. Внесення змін благополучно позначиться на поповненні державної скарбниці, допоможе взяти під контроль сплату податків.

У 2020 році сума ПДВ залишиться незмінною і складе 20%, дохід від покупок українців повинен збільшитися на 17% і до кінця року скласти 124,67 млрд.грн.

Це буде цікаво:

Читайте також:  Судебный сбор на 2021 год в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *