Меню

Податок на майно на 2018 рік в Україні

Податок на майно на 2018 рік в Україні мають сплачувати установи, компанії, а також люди, що володіють квартирою, будинком, дачею, котеджем. Правила для населення вже встановлені, юридичним особам доведеться самостійно розбиратися в змінах, що їх очікують. Площа нерухомості, яка підлягатиме оподаткуванню, залишиться такою ж, як й була раніше, а саме 60 метрів квадратних для власників квартир, та вдвічі більша для тих, що володіють будинками.Податок на майно на 2018 рік в Україні

Що зміниться?

Більшість громадян зраділа підвищенню мінімального рівня заробітної плати, проте у багатьох працівників приватних компаній вона залишилася на тому ж самому рівні, а збори та внески зросли вдвічі. Податок на нерухомість, пов’язаний саме з цим показником, тому суми до сплати почали вражати.

Адже, коли мінімальний дохід становив 1378 гривень, то за 1 кв. м за ставкою в 3% потрібно було сплачувати трохи більш ніж 41, у 2017 – 82.Через це в Податковий кодекс довелося вносити зміни, що діятимуть з 2018.

Відповідно до нього знижується граничний відсоток, що складатиме не 3, як раніше, а 1,5. У 2017 власники квартир та будинків сплачують за попередній 2016 рік за кв. м 41 гривню з копійками.

Місцеві ставки

У великих містах для нерухомого майна, яке належить мешканцям, додаються метри, що не оподатковуються. У Полтаві, Кременчуці податком не обкладалися квартири, що мають площу понад 90 кв. м. Правда потім ДФС визначила, що це суперечить закону. У Києві, Херсоні, Миколаєві, Хмельницьку та більшості обласних центрів західної України ставка становить 1%, в Івано-Франківську, Дніпрі, Одесі, Вінниці – 1,5 відсотки, у Львові та Кропивницькому – лише половину.

Податок на нерухомість нараховується й на об’єкти, що не є житловою площею. До них належать готелі, магазини, офісні будівлі, склади, майстерні, гаражі. Якщо таке є власністю підприємствам, податок нараховується самостійно, й сплачується не раз на рік, а помісячно, або щоквартально як авансові внески. Декларація надається до податкової адміністрації міста, в якій зареєстрований об’єкт.Місцеві ставки

Хто отримує пільги

Переселенці з Донецької та Луганської областей не платитимуть податок на нерухомість в 2018 році, якщо нададуть довідку, що їх житло непридатне для проживання, бо є аварійним.

Місцева влада може самостійно приймати рішення, кого звільняти від сплати податку або зменшити ставку. Це стосуються як мешканців, так юридичних осіб.

Законом передбачені пільги на житло, що є у власності:

  • матерів-одиначок;
  • батьків, що виховуються малюків з фізичними обмеженнями;
  • дітей-інвалідів;
  • осіб, що живуть у 30- кілометровій Чорнобильській зоні.

Місцевим органам дозволяється встановлювати мінімальні відсотки для будинків, де мешкають переселенці, для хоспісів, для квартир, що надаються спеціалістам у селах.Хто отримує пільги

За рішенням місцевої влади від податку на майно звільняють учасників АТО, родину, член якої загинув на Майдану. Часто не сплачують його сім’ї, де є прийомні діти, церковні громади.

Пільги розповсюджуються на деяку нерухомість, що належать бізнесменам, а саме:

  • сільськогосподарські споруди;
  • ринки;
  • малі архітектурні форми.

Не сплачуватимуть податок школи, училища, дитячі садочки, інтернати лікувальні заклади, студентські гуртожитки, притулки для людей похилого віку.

Якщо майно здається в оренду знижки по сплаті податку не буде. Господарі будинків, що мають площу понад півтисячі квадратних метрів, перераховуватимуть 25 тисяч гривень на рік додатково.

Яким буде відсоток

Чи зменшиться ставка податку на майно на 2018 рік залежить від рішення місцевої влади. Але здебільшого в регіонах намагаються не встановлювати максимальний відсоток. Найменший він у західних областях та Кропивницькому, трохи вищий – у Запоріжжі, Дніпрі. Але поки, що 3% не використовувалось в жодній з областей.

Читайте також:  Cудовий збір на 2019 рік в Україні

У 2018 площа, понад яку оподатковуються житлові об’єкти, залишиться такою, якою передбачалася у 2018 році. Проте експерти вважають, що незабаром населенню доведеться платити за маленькі будинки та невеличкі квартири.

Оподаткування майна має чималі недоліки й громадянам здається несправедливим. Чому родина, яка складається з 5 осіб, серед яких троє дітей, повинна сплачувати стільки за своє житло, як і той, що мешкає у такій квартирі один. Чи врахують цей недолік невідомо.

З кожним роком кількість й суми зборів збільшується. Доходи громадян за ними не встигають. Цікаво, що ставки податку на майно найнижчі у столиці та інших великих місцях, де заробітна плата найвища.

У 2018 зміни не торкнуться операції з нерухомості. Якщо власник надумає продавати гараж, квартиру, чи будинок він має сплатити 15 % відсотків від угоди, якщо не володіє об’єктом понад 3 роки. Збільшувати цей термін поки не планується.

Громадяни, які мають круті іномарки, що коштують більше ніж 1,2 мільйона гривень сплачуватимуть за неї податок.Яким буде відсоток

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.