Меню

Призовний вік в 2021 році в Україні

Президент України Володимир Зеленський знизив вік призову в армію. Так, якщо раніше повістки отримували чоловіки від 20 до 27 років, то тепер призовний вій в Україні 2021 буде починатися з 18 років.

При цьому раніше українські депутати збільшили термін навчання в школі до 12 років. Таким чином, виходить, що в армію ЗСУ будуть відправляти відразу після отримання атестата.

Призовний вік в 2021 році

Кого призиватимуть до армії в 2021 році?

Сучасні юнаки не завжди готові до служби в армії. Вони вважають, що такою діяльністю повинні займатися спеціально навчені особи. Держава вважає інакше.

Українська влада змінила призовний вік, знизивши його на два роки. тепер призивати в Збройні Сили країни будуть не з 20 років, а з 18. Це випливає з Указу президента України Володимира Зеленського. Документ був опублікований на сайті глави держави. Він гласить:

«Призвати в армію будуть чоловіче здорове населення, придатне до до військової служби. Вони повинні бути громадянами України. Головне, щоб до призову юнаку виповнилося 18 років. Також на питання, кого призиватимуть до армії в 2021 році в законодавчому акті говоряться, що такими особами можуть бути сильна частина чоловічої статті, які до моменту призову не досягли двадцяти сьоми річного віку і не мають права протипоказань по здоров’ю на звільнення або відстрочку від призову, на строкову військову службу».

Також в документі визначаються терміни закликів, які повністю відповідають на питання, коли призов в новому році. Він буде проходити двічі на рік: навесні (з квітня по червень) і восени (з жовтня по грудень).

Що було з призовом в армію раніше?

Українці у віці 20-27 років призивалися до ЗСУ з 2015 року, до цього в армію брали з 18 років. Як зазначає ТАСС, зміни до українського закону, передбачаю чого військові повноваження та терміни служби, так і не внесли, тому на питання який буде призовний вік він відповідає, що служба буде як і раніше з 18 років.

Вік призовника в Україні

За даними українських інформаційних джерел, осінній призов 2018 року був найгіршим в історії. Тоді на заклик відгукнулися тільки 8% від запланованого числа молодих людей.

Журналісти та відомі експерти вважають, що складнощі із закликом молодих людей в армію і стали однією з причин того, що військові України просили знизити призовний вік, так як багато призовників встигали за два роки після закінчення школи або виїхати за кордон, або вступити до вузу.

Тепер такої можливості не буде. І не тільки через зниження призовного віку. Раніше Верховна рада прийняла закон Про освіту, згідно з яким школярі навчатимуть не 11 років, а 12. Таким чином, ЗСУ зможуть закликати до своїх рядів українців відразу після закінчення навчання в школі.

Ситуація сьогодні

У листопаді минулого року український міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що уряд хоче скасувати призов в армію і пропонував сформувати професійну армію за стандартами НАТО.

Зеленський, у свою чергу, на початку грудня минулого року пообіцяв, що буде справами наближати ЗС України до стандартів Альянсу. Він сказав:

“Держава, яка не підтримує і не дбає про свою армію, ніхто ніколи не поважатиме. Тому країна зроби все можливе, щоб змінити відношення до військового обов’язку, а також і саму систему Збройних сил України», — зазначив він на зустрічі з українськими військовими в Донбасі.

За словами глави держави, військовослужбовці повинні відчути, «наскільки вони важливі державі і кожному українцю». «У нас дуже багато роботи, чимало труднощів, але ми обов’язково все подолаємо», — висловив упевненість президент країни.

Читайте також:  Види діяльності за КВЕД 2018 в Україні

Відповідати вимогам НАТО в даний час для України необхідно, так як вона прагне стати повноправним членом Північноатлантичного союзу. Цей курс Країна тримає ще з 2014 року після того, як на Україні стався держпереворот. Тоді нова українська влада заявила, що держава буде рухатися до вступу в ЄС і НАТО.

Однак в ЄС і НАТО відзначали, що для цього буде потрібно багато часу. Так, у Брюсселі раніше радили Києву сконцентруватися на імплементації Угоди про асоціацію з союзом. Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен у свою чергу говорив про те, що Україна повинна виконати ряд умов, наприклад, припинити внутрішньоукраїнський конфлікт в Донбасі. На думку експертів, на досягнення всіх стандартів НАТО владі буде потрібно близько 20 років.

Проте держава прагне вступити до лав НАТО. У 2016 році влада України заявила, що вступ до Альянсу є зовнішньополітичною метою. Так, наприклад, до 2020 року держава повинна була забезпечити повну сумісність своїх збройних сил з силами країн НАТО.

Резюме

У 2021 році треба зміритися з вимогами діючого законодавства в частині призову в армію. В новому документі прописано, хто підлягає призову до армії в 2020 році, за якими критеріями і коли буде призовний вік. Для того, хто не ознайомлюється з нововведеннями в законодавстві нагадуємо, що він настане в 18 років, відразу після закінчення школи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.